Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Rajoy shpërndan Parlamentin e Katalonjës: Zgjedhje më 21 dhjetor

U

Universal

Guest
mariano-rajoy-640x480.jpg
Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy shpërndau Parlamentin katalanas. Lajmi u bë i ditur nga vetë ai gjatë një konference për shtyp, pas mbledhjes urgjente të Këshillit të Ministrave. Rajoy njoftoi gjithashtu se Katalonja do të shkojnë në zgjedhje të parakohshme më 21 dhjetor.

Ky vendim është marrë menjëherë pas aktivizimit të nenit 155 të Kushtetutës spanjolle, që i jep mundësi qeverisë së Madridit të marrë kontrollin e plotë të njërit prej rajoneve autonome të vendit, Katalonjës. Ndërkohë, policia katalanase nuk ka më asnjë lloj fuqie kontrolluese dhe situata do të merret nën kontroll nga autoritetet spanjolle.



27 tetor 2017 (gazeta-Shqip.com)
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.