Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Çfarë duhet të ndryshojë rrenjësishtë, që shqiptarët mos të largohen nga Shqipëria ?

Vlla njerz ikin nga Italia,spanja,Germania,Anglia sesht vetem shqiperia ka gjithmon me mire ne spo themi ta bejm shqiperin Australi po tpakten te besh 1 jetes normale dinjitoze ho jete svarraniku
Ore zvarraniku esht lule po dale se do ket me ket kshu si po behet.
 
O vlla kto e kane bere sistemin per veten e tyre.
Eshte sikur 500 veta te votojne zgjedhjet jane te vlefshme.
Po jo e bab se sbehet ashtu ?
 
Ore zvarraniku esht lule po dale se do ket me ket kshu si po behet.
Ore po deshe te punosh ne alb punon po cunat dun lek duke ndenj po ashtu ska ?
 
Ore po deshe te punosh ne alb punon po cunat dun lek duke ndenj po ashtu ska ?
Un sdua te largohem qe kur ktu jo se esht ndo1 vend superior po ktu jam rritur dhe ktu jam mesuar po ktu kshu si po bejet spo rrihet me
 
Un sdua te largohem qe kur ktu jo se esht ndo1 vend superior po ktu jam rritur dhe ktu jam mesuar po ktu kshu si po bejet spo rrihet me
Pse si po behet?
 
Po ca si po behet rrogat ktu vin ne hulje jo ne rritje vien japonezi hap nji kompani me rroga normale ktu zihet me pronaret shqiptar qe huli cik ato shifra o mik se na hoqe puntoret nga duart
 
@Dëbora ne shqiptaret jemi shume te prapambetur po ti lexosh te gjithe fajn ja vene politikes ne shqiperi sot qe flasim 1 femer po te veshi tanga qe jan mbathje normale quhet k.... ne qoft se 1 femer pi cigare quhet k ne qoft se 1 femer vishet ndryshe quhet k.... ne jemi popull para gjykus ******** i pa arsimuar i pa edukat i pa kultur gjithmon kerkojm tja hedhim fajn dikujt tjeter ✌ a thua ti se politika do u ndryshojn ment njerzve te cilet edhe sot ne 2021 pa buke pa pune pa shpi pa te ardhme shahen ofendohen vriten per partit edhe me e bukura eshte se skan asnji perfitim nga ardhja e tyre ne pushte vetem se perkeqsim une mendoj se fajn se ka sistemi po individi popullata e pa pergjegjshme edhe shqiperi sdo behet naj here me shqiptare perderi sa vllai vret vllain se bene llafe burri vret gruan se u lye me buzkuqe ne nje vend qe gjate gjithe ktyre 30 vjetve sesht njohur naj here meritokracia ska shpres per me mire por me keqe do behet ✌!
Ne shqiptaret jemi popull si shume te tjere,por jemi si femija i rritur keq,pa rregulla.Kudo ka korrupsion por ka dhe nje frike te madhe per ta marre edhe sidomos ai qe e jep lekun se nuk te fal kush ,ka ligje qe si shkel dot secili sipas qefit ai qe kam pak pushtet.Ne mund te paragjykojm njerezit nga veshja por nuk kemi vrare njerez vetem se jane "me ngjyre" jo si ne(ke shembuj n bote sa t duash) apo se jemi te feve te ndryshme.
DHE ate qe sta pranoj fare esht qe jemi te pa arsimuar !!!
Duhet ta duam me shume veten! Kete po duhet ta ndryshojm
 
Ne shqiptaret jemi popull si shume te tjere,por jemi si femija i rritur keq,pa rregulla.Kudo ka korrupsion por ka dhe nje frike te madhe per ta marre edhe sidomos ai qe e jep lekun se nuk te fal kush ,ka ligje qe si shkel dot secili sipas qefit ai qe kam pak pushtet.Ne mund te paragjykojm njerezit nga veshja por nuk kemi vrare njerez vetem se jane "me ngjyre" jo si ne(ke shembuj n bote sa t duash) apo se jemi te feve te ndryshme.
DHE ate qe sta pranoj fare esht qe jemi te pa arsimuar !!!
Duhet ta duam me shume veten! Kete po duhet ta ndryshojm
Mendimi jot ✌ne si kemi vrar nga ngjyra po per 1 fjal ?gjithsesi une jam i mendimit qe shqiperia sbehet me shqiptare se kur jan jasht sillen ndryshe kur vin ne ardhe trasformohen ne perbindsha
 
Mendimi jot ✌ne si kemi vrar nga ngjyra po per 1 fjal ?gjithsesi une jam i mendimit qe shqiperia sbehet me shqiptare se kur jan jasht sillen ndryshe kur vin ne ardhe trasformohen ne perbindsha
Ateher si i bie kush i ben keta "perbindesha" jasht shqiperie te sillen ndryshe?! Ligji pra shteti,ku e di ti si do silleshe nje gjerman po mos kishte ligje?!
 
Ateher si i bie kush i ben keta "perbindesha" jasht shqiperie te sillen ndryshe?! Ligji pra shteti,ku e di ti si do silleshe nje gjerman po mos kishte ligje?!
Ligji favorizon thjesht 10% te popullates se kisha perbindesh ne kryerjen e kundravajtjeve ligjore
 
Po shikoja die ne lajme kishin ardhur ca turist nga rusia suedia ne shqiperi edhe thoshin esht e mbrekullueshme ne pamje pra ne pamje te parr te merr me qaf po ne pamje te tjera ndryshon muhabeti
 
Kjo video esht ber 30 vite me para me thot ndo njeri ca ndryshimi ka nga sot.
 
Po shikoja die ne lajme kishin ardhur ca turist nga rusia suedia ne shqiperi edhe thoshin esht e mbrekullueshme ne pamje pra ne pamje te parr te merr me qaf po ne pamje te tjera ndryshon muhabeti

Kudo ndodh kjo pamja e tjeter ... por ju ne pergjithesi nuk doni qe ta pranoni k’te fakt ... e kur te hapni mendjen dhe syte e ta pranoni, atehere edhe do te kenaqeni me vendin e juaj dhe do te bini edhe ne paqe e rehat me te .
 
Kudo ndodh kjo pamja e tjeter ... por ju ne pergjithesi nuk doni qe ta pranoni k’te fakt ... e kur te hapni mendjen dhe syte e ta pranoni, atehere edhe do te kenaqeni me vendin e juaj dhe do te bini edhe ne paqe e rehat me te .
Ju thot po ti nuk je nga kjo shqiperi apo je nga Shqiprie e Marsit
 
@Dëbora ne shqiptaret jemi shume te prapambetur po ti lexosh te gjithe fajn ja vene politikes ne shqiperi sot qe flasim 1 femer po te veshi tanga qe jan mbathje normale quhet k.... ne qoft se 1 femer pi cigare quhet k ne qoft se 1 femer vishet ndryshe quhet k.... ne jemi popull para gjykus ******** i pa arsimuar i pa edukat i pa kultur gjithmon kerkojm tja hedhim fajn dikujt tjeter ✌ a thua ti se politika do u ndryshojn ment njerzve te cilet edhe sot ne 2021 pa buke pa pune pa shpi pa te ardhme shahen ofendohen vriten per partit edhe me e bukura eshte se skan asnji perfitim nga ardhja e tyre ne pushte vetem se perkeqsim une mendoj se fajn se ka sistemi po individi popullata e pa pergjegjshme edhe shqiperi sdo behet naj here me shqiptare perderi sa vllai vret vllain se bene llafe burri vret gruan se u lye me buzkuqe ne nje vend qe gjate gjithe ktyre 30 vjetve sesht njohur naj here meritokracia ska shpres per me mire por me keqe do behet ✌!
Shumë e vërtetë.
Tani jam gjatë kohë jashtë trojeve shqiptare dhe mund të them se e njoh kulturën perëndimore. Paragjykimet i kemi të gjithë, por, nëse p.sh. një danez i thot dikuj ti je ****, personi në fjalë e paraqet te organet ndëshkuese. Pra ligji bën që paragjykimet të jenë më të buta, ose kultura të ndryshojë për të mirë.
Sa për fajin, askush nuk e merr mbi vete. Nga këtu duhet nisur. Pra jam dakord që duhet filluar si individuale. Por me një lule nuk vjen pranvera....
 
Ju thot po ti nuk je nga kjo shqiperi apo je nga Shqiprie e Marsit

Epo sic e shikon une kam mentalitet tjeter dhe pershtypje pozitive...so nuk kam se c’fare te ndryshoj ne k’te rast . LooL
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.