Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Pas vdekjes.

Une besoj tek rimesherimi i shpirtrave.
Do jetojme ne nje trup tjeter deri sa te vdesim prape ?.
 
Shif si e mendoj une.

Je njeri i bukur ti ne kete jete.

Ne jeten tjeter do jesh e shemtuar dhe do lash gabimet e kesaj jete ??
Veç mos ti laj ne ket jete kam hallin un?
Atje tme bejn cte duan ?
 
Une mendoj se pas vdekjes do perballemi ME ZOTIN ne diten e gjykimit
Dhe nga kjo te vendose nese do te shkojme xhenet ,purgator apo ferr

?‍♀️
 
Materia vdes por shpirti jeton
 
Pluhur dhe hi asgje me shume si ne trup e ne shpirt
 
Ci ke keto shqetesime kaq te thella!
Ja kujtohu pak... jeten e shkuar ishim skiftera ne nje lagje dhe u zume.
Me rrembeve skifterken!
U frynezova nga nje mize e ngrire qe nuk ndihej edhe thash, po sikur ne jeten tjeter te mos jem me skifter por te jem nje brumbull!? Prit ti pyes pak miqte virtual thash...

ps. Sa skifterka me ke rrembyer ti e sthem gje une... ? na nxore bojen ore ?
 
Cfare mendoni se ndodh pas vdekjes?

View attachment 100697

Mendoj se ndodh vetem kaq: ” Do tju mungojme njerezve qe na duan” .


Si mendoni ju ?
Mendim me elemente Epikur-iane do thoja.
Pasi tema është në rubrikën filozofi, atëherë unë kam mendim Kirkegård-ian. Me fjalë tjera, në dy pika jam dakord me të:
Pas vdekjes, të gjithë jemi të barabartë në asgjë dhe skatërrim.
Pas vdekjes, të gjithë do e kalojmë provimin e fundit dhe rezultatet do të jenë, jeta që e jetuam.
Në aspekt personal të fituar nga njohuri në fusha të ndryshme, ne jemi energji dhe energjia nuk vdes, por transformohet. ?
 
Mendim me elemente Epikur-iane do thoja.
Pasi tema është në rubrikën filozofi, atëherë unë kam mendim Kirkegård-ian. Me fjalë tjera, në dy pika jam dakord me të:
Pas vdekjes, të gjithë jemi të barabartë në asgjë dhe skatërrim.
Pas vdekjes, të gjithë do e kalojmë provimin e fundit dhe rezultatet do të jenë, jeta që e jetuam.
Në aspekt personal të fituar nga njohuri në fusha të ndryshme, ne jemi energji dhe energjia nuk vdes, por transformohet. ?
Mo je gje mbesa e Nietzsche ti moj vajze ?
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.