Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Heqja e fjales "NËNË/MAMA" dhe "BABA" nga fjalori. dhe

Socialdisexpert

Social_distance_expert
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shta 2, 2020
Mesazhe
7,207
Duke marr shkas nga nje propozim i shpifur i nje lesbike qe po diskutohet ne rrjet.

Si mundoni ju forumista se a duhen perkrahur keta te LGBT-se me politikat e tyre? Çfare mendimi keni per hapin e rradhes qe ndermoren "guximtaret" LGBT per kete propozim nderkohe qe Shqiperia po digjet? A mendoni se ka nje axhend te caktuar dhe te flliqur nga keta LGBT?
Mendoni si duhet ende te trgojme mirekuptim dhe tolerim per ate çfare bejne keta te ndyret?
Keshtu na do Europa dhe Amerika, ndyshe nuk na pranojn. Degjenerojn familjen dhe kush kapet pas tradites dhe fes keta flliqesira i quajn te parpambetur, ******** e te paditur duke mos e lejuar palen kundershtare as te flas.
Kerkojne te drejta mbi shumicen kur nderkohe jan pakice e paperfillshme dhe kerkojne te drejta duke shtypur e neperkembur haptazi te drejta e te tjereve.
Po te drejtat e femije ku qendrojne ne kete mes? Nuk kan femijet te drejt te ken nje nene e nje baba? Kur nuk pjellin dot vete, perse kerkojne te rrisin femijen e dikujt duke i mohuar nje familje te shendoshe. Edhe kafshet kan nje koncept me te fort te familjes se sa keta ndyrsira te shpifir e te flliqur.
Mendimi ime personal eshte qe keta duhen ngulur ne hu sepse po i perhapin shume veset e tyre duke shkekelur e perçmuar te drejtat e te tjereve qe jan normal.
 
Duke marr shkas nga nje propozim i shpifur i nje lesbike qe po diskutohet ne rrjet.

Si mundoni ju forumista se a duhen perkrahur keta te LGBT-se me politikat e tyre? Çfare mendimi keni per hapin e rradhes qe ndermoren "guximtaret" LGBT per kete propozim nderkohe qe Shqiperia po digjet? A mendoni se ka nje axhend te caktuar dhe te flliqur nga keta LGBT?
Mendoni si duhet ende te trgojme mirekuptim dhe tolerim per ate çfare bejne keta te ndyret?
Keshtu na do Europa dhe Amerika, ndyshe nuk na pranojn. Degjenerojn familjen dhe kush kapet pas tradites dhe fes keta flliqesira i quajn te parpambetur, ******** e te paditur duke mos e lejuar palen kundershtare as te flas.
Kerkojne te drejta mbi shumicen kur nderkohe jan pakice e paperfillshme dhe kerkojne te drejta duke shtypur e neperkembur haptazi te drejta e te tjereve.
Po te drejtat e femije ku qendrojne ne kete mes? Nuk kan femijet te drejt te ken nje nene e nje baba? Kur nuk pjellin dot vete, perse kerkojne te rrisin femijen e dikujt duke i mohuar nje familje te shendoshe. Edhe kafshet kan nje koncept me te fort te familjes se sa keta ndyrsira te shpifir e te flliqur.
Mendimi ime personal eshte qe keta duhen ngulur ne hu sepse po i perhapin shume veset e tyre duke shkekelur e perçmuar te drejtat e te tjereve qe jan normal.
Fjalet "Nënë dhe Baba" nuk duhet hequr në asnje mënyre.
Por secili ka te drejt te beje zgjedhjet e veta dhe kete duhet respektuar.
P.S. Edhe pse e vogel nuk mund te rrija pa komentu ??
 
Fjalet "Nënë dhe Baba" nuk duhet hequr në asnje mënyre.
Por secili ka te drejt te beje zgjedhjet e veta dhe kete duhet respektuar.
P.S. Edhe pse e vogel nuk mund te rrija pa komentu ??
Sigurisht qe duhet te komentosh por ngaqe je e vogel nuk e kupton qellimin qe fshihet mbas kesaj skeme dhe axhenda e flliqt qe zbatohet.
 
Sigurisht qe duhet te komentosh por ngaqe je e vogel nuk e kupton qellimin qe fshihet mbas kesaj skeme dhe axhenda e flliqt qe zbatohet.
Une jam kunder heqjes se fjales Nene dhe Baba,dhe jam kunder qe prinderit te shkruhen me "Prindi 1 dhe Prindi 2". Por nese ata kane zgjedhur orientimin e tyre(per cfare orientimi e kupton vet se s'me del fjala ?),nuk eshte problemi im. Une kam punen time.
 
sa gje koti me heq kto dy fjale
kta lgbt ca si shko menja ?medet.
 
Jane dy fjale te shenjta .....NENE + BABA
 
1. Eshte nje diskutim qe ska lidhje fare me shqiperine,u importua per nje konsum te perditshem per largim vemendje nga ajo qe po ndodh realisht,vrasje makabre cdo dite.
2. Mund te krijohet nje dispozite ligjore,dhe per kta prinderit e se njejtes gjini te krijojne dokumenta te posacme me termat "prinder 1" dhe "prinder 2", "monster 1" dhe "monster 2", "prind qe pjell" dhe "prind qe nuk pjell" etj etj.
3. Kristi Pinderi mund te beje cte doje me bycen e vet po certifikaten e lindjes te femijeve te mi se prek dot.
4. Ne cdo vend te botes vendos shumica,dhe famtiresisht kta Kristerat dhe Xhejnat jane akoma pakice.
 
Eshte absurde te kerkosh te heqesh nje term te caktuar kaq domethenes dhe te ndjeshem per te gjithe. Nderkohe qe nese vertete duhet tu krijojme lehtesi jetese kesaj kategorie te caktuar mund thjesht te bejme nje dispozite ligjore te vecante per ta. Nje dispozite qe ti njoh si familje, pa cenuar ndjeshmerine e pjeses tjeter.
Le te quhen ata prindi1 e prindi2 , jo gjithe pjesa tjeter per hir te tyre.
 
Personalisht jam kundra biresimit (dmth te Ken femij) por kur mendoj gjith ato tragjedi familiare t shkaktuar nga prinderit m iken truri. Prinder t alkolizuar droguar.... Etj etj. Mendoj se esht shum i lart numri.i femijeve te lindur e t rritur ne situata estreme....
Ateher pyes veten nese kta femij do.kishin m.shum munsi jetese dinjitoze me 2 ballare osé 2 mama????? Vertet etika jone sociale esht aq e fort.sa te mos lejoj kte gje?
Se di Jo... Por di nje gje q Jan tema delikate se Jan n mes femijet.
Mos u egersoni me kte komunitet se nuk zgjithet as gje. Urrejtja denimi Sharjah dhe dhuna nuk sjellin Kurr gjera t mira
 
Sdo ma lejontr Kultura dhe Edukata ta thoja ate qe mendoj.
Parafolsit kane folur mjaft dhe u bashkangjitem me ca ++++
 
Demokraci mendimi lir ?u lumt suma qe e kane bere pacavure lool
 
Po per pedofilat kriminelat e dhunuesit ca thot ai shoku jot??
Ai shoku im thote se te gjithe ata qe kane dale nga "rruga e perendise" duhen hedhur ne nje kazan me uje te valuar???
 
Vetwm kopilat e kerkojne nje gje te tille. Ata nuk e dine ke kan babe e ke kan nene
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.