Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ditari i "forumit"

Dhe në fund të ditës, mbetesh në një cep të errët!
Ti edhe vetja, si dy armiq të përjetshëm që dinë gjithçka për njëri-tjetrin,si dy armiq të përjetshëm që më shumë se gjithçka, i vret humbja e njëri-tjetrit si dy armiq të përjetshëm, ku nëse njëri fiton, humbasin që të dy?
 
Sa kohe u be pa shkruar ...sot te te filloj me stilografin e ri qe mora.....e more vesh ndodhin gjërat nga fillimi por une prape do ngrihem sa here u rrezova po aq here qesha me lojen e jetes ...eshte. Bukur dreqka si do te vine ....
Si gjithmonë ti do mesosh gjerat sekrete te jetes t'ime se te tjeret mendojne si te te gjuajn kur nuk u intereson me ....

Do mungoj ditar por do vi prape ....
 
Ndonjëherë mendoj për atë që mund ta kthejë dashurinë në urrejtje, zemërim, inat.
Dhe gjithmonë përfundoj me të njëjtën gjë: Asnjë dashuri e vërtetë nuk përfundon me urrejtje.
Mund të ketë një kalim nga tërbimi ose zemërimi, por kurrë nga urrejtja.
Dhe kjo kuptohet vetëm nga ata, shpirti i të cilëve ka vetëm një kostum.
Atë të dashurisë.
Që kurrë dhe për asnjë arsye nuk ndryshon në zemrat e tyre.
Ndësa tjerët nuk duan as veten, e jo më të kënë zemër apo dashuri përtej interesave të tyre.
Njerëz të cilët lëpijnë aty ku pështyjne, sa herë u duhesh?
 
Ndonjëherë mendoj për atë që mund ta kthejë dashurinë në urrejtje, zemërim, inat.
Dhe gjithmonë përfundoj me të njëjtën gjë: Asnjë dashuri e vërtetë nuk përfundon me urrejtje.
Mund të ketë një kalim nga tërbimi ose zemërimi, por kurrë nga urrejtja.
Dhe kjo kuptohet vetëm nga ata, shpirti i të cilëve ka vetëm një kostum.
Atë të dashurisë.
Që kurrë dhe për asnjë arsye nuk ndryshon në zemrat e tyre.
Ndësa tjerët nuk duan as veten, e jo më të kënë zemër apo dashuri përtej interesave të tyre.
Njerëz të cilët lëpijnë aty ku pështyjne, sa herë u duhesh?
Cdo gje ndodh per nje arsye??
 
Ndarja rëndon zemrën dhe dëmton shpirtin, sepse dashuria është ilaçi që qetëson detin e shpirtit.
Dashuria është eliksiri i lumturisë dhe vjen përsëri pranë, për të na kujtuar se pas stuhisë qielli merr prap ngjyrë, sikur shpirti jet❤️?
 
Ndarja rëndon zemrën dhe dëmton shpirtin, sepse dashuria është ilaçi që qetëson detin e shpirtit.
Dashuria është eliksiri i lumturisë dhe vjen përsëri pranë, për të na kujtuar se pas stuhisë qielli merr prap ngjyrë, sikur shpirti jet❤️?
Dhe Dashuria don't exist...
 
Më pëlqejnë njerëzit që lënë shenjë në jetën time.
Ata janë njerëzit që hyjnë në grimcat e jetës dhe e kalojnë atë në heshtje.
Pa rrëmujë, thjeshtë edhe sa e mendon të bejnë të ndihesh bukur.
Lëvizjet e tyre flasin, jo zëri i lartë.
Komunikimi është paqja e shpirtit, që nuk e ndërron me asgje në botë.
Prania e tyre, eshtë lumturia.
Ata bërtasin me emocionet që na dhurojnë, jo me zemërimin e tyre.
Por as bëjnë atë që duan të ndjehet keq.
Më pëlqejnë njerëzit që lënë gjurmë atje në atë vend të vogël por në dashuri sa universi, të quajtur "zemër" ❤️
 
Mijera fjal nuk mjaftuan...
Valle mjafton heshtja..
(Vazhdon)..
Mos u merr me njerez qe kane shpirt invalid dhe zemer te rreckosur.
Atyre nuk u mungon gje, por gjejne menyren te victimizohen per prehen e radhes.
Te uroj çdo te mire dhe duaj veten me shume se kedo dhe cdo gje?
 
Ditar i dashur ditar edhe sot ashtu sikurse vdo dit sma dha asnjera. Piken e hajrit mos e bofshin ju thaft kroji i bekum nga A ne ZH
 
Haj Ditar
Ndoshta nuk di te shkruaj aq mire sa disa te tjere por do mundohem.
Me siguri edhe ty te knaqet shpirti kur lexon njerez qe flasin bukur teksa te vizitojne ty.

Ndihem shume shume e merzitur.
Nuk e di pse por jane bëre 2-3 jave qe ndihem kaq e merzitur.
Merzitem me mamin kur me prish qejfin,merzitem me motren kur me thote ndonje fjale me shaka,me babin po ashtu,me te gjithe.
Me duket se jam bere shume e ftohte dhe agresive.
Ne fakt jo me duket por eshte e vertete.
A thua valle perse?
Ca Po ndodh me mua?
Nuk dua njeri afer meje...Sepse me duket sikur vetem me merzisin,me lendojne,me bejne te qaj.
Te vetmes qe skam ca ti bej eshte mbesa sepse ajo vjen vete me kap per dore dhe me therret gjithe diten qe ta shetis.
E dua shume sepse eshte e vetmja qe me fal lumturi dhe me knaq shpirtin.
Ose me sakt
eshte e vetmja qe ja pranoj lumturine...

Edhe pak nis shkolla...
Kete vit jam maturante.
Kam frike se si do ja dal...Per me teper nuk di nga t’ia nis sepse nuk kam vullnet,deshire per asgje.
Si do ja dal?
Oh sa frike kam!!!
Me duket se po rritem,cdo dite e me shume.
Dua te mesoj si te ndaj te miren nga e keqja,por mesa shoh as te miren dhe as te keqen nuk po e kuptoj...
Nuk kam fuqi per asgje
Nuk kam deshire per asgje
Nuk kam vullnet per asgje
E vetmja gje qe mund te bej eshte te vendos kufje,te degjoj muzike dhe te qendroj duke qare ne erresire e VETME!
Dhe per me teper nuk e kuptoj arsyen pse dua te qaj...
Brenda vetes ndihem shume e forte sepse njerzit qe kam perreth me kane dhene shume force nga forca tyre...
Me kane mesuar shume gjera qe kisha nevoje ti mesoja.
Por ja qe vetem brenda meje qendron kjo force...

Offff nuk di ca te bej!
Me duhet te ndihmoj veten!
Faleminderit qe me lexove...


Rilexohemi perseri ✌️
 
Cdo imazh I jashtem sado I thjeshte te duket, me thellesite e padukshme ruan misteret e padukshme.
Ashtu si frutet e pemes, qe nga jashte jane joshese qofte nga forma a qofte nga ngyra, porse brenda kane berthamen dhe brenda saj nje embrion, nje pafundesi èshte natyra, prandaj kurre mos shohim pamjen, pa pare berthamen " karakterin, shpirtin, zemren, mendimet, ndjenjat, aftesine, idete, qellimet, punen,e gjithcka qe ta duash me shpirt per ate qe eshte dhe jo duket, e per ate qe te ben te ndihesh, apo jesh kur flet me ate person❤️"
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.