Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Si e konceptoni tradhëtinë?

Si e konceptoni tradhetine?

  • Normale

    Votimi: 0 0.0%
  • Gabim

    Votimi: 2 16.7%
  • Aventure

    Votimi: 1 8.3%
  • E domosdoshme

    Votimi: 0 0.0%
  • E pafalshme

    Votimi: 7 58.3%
  • Deshperim

    Votimi: 0 0.0%
  • Hakmarrje

    Votimi: 0 0.0%
  • Tjetër (po e shkruaj mëposhtë)

    Votimi: 2 16.7%

  • Gjithsej votues
    12

Gone_With_The_Wind

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Gush 1, 2017
Mesazhe
434
Përshëndetje.

Pyetja nuk ka të bëjë me marrëdhënien time, por më tepër pyetja është bërë në përgjithësi për të gjithë ata që duan të përgjigjen dhe / ose kanë përvojë me të - qoftë vetë apo nga ana e partnerit. u frymëzova nga leximi këtu në forum, por edhe në forume të tjera.

Mbi të gjitha, unë jam e interesuar se si do të silleni nëse jeni tradhtuar. Përgjigja më e zakonshme që kam dëgjuar është ndarja e menjëhershme nga partneri. Unë mendoj se ka mendime shumë të ndryshme.

A ka ndonjë dallim se kujt është bërë (burrë / grua, mosha, e njohur / e panjohur) ose në cilat rrethana (marrëdhënia e gjatë / e shkurtër, ndjenjat, etj.) Ka ndodhur mashtrimi? Sa i/e rëndësishme ndjeheni për sjelljen tuaj në marrëdhënien dhe atë të partnerit?

Natyrisht, supozohet marrëdhënia klasike monogame, por në një marrëdhënie të hapur çështja nuk ka kuptim sipas mendimit tim, sepse atëherë nuk do të ishte një tradhti!

Unë vetë kam pak përvojë me temën...??

PS @Gone_With_The_Wind View attachment 13476
 
Skam eksperienca shume me temen vec do pergjigjem me disa pyetje retorike!!!
A do tradhetoja? Fizikisht mbase po,shpirterisht jo !!!! A jam tradhetuar? Po
A kam tradhetuar ndonjehere? Tradheti jo,flirte po (tradhetine po e lidh seksualisht)
A do tradhetohem? Se di,mbase varet gjithcka nga perjetimet emocionale dhe respekti ndaj partneres nese ajo do ndjehet e vleresuar apo jo !!!!
 
si do silleni nese je tradhtuar pytja pare qe me ra ne sy ,nk e km provu ndjenjen e tradhtis por duke dit tipin qe km ndarja do jete e pashmangshme madje e menjehershme ,nk do i hyja shm ceshtjes pse dhe me ke thj do e leja me aq.Dhe tj jo nk km tradhtuar nese marrdhenia nk shkon mire atehere me mire i jap fund sesa ta tradhtoj qofte fizikisht apo edhe shpirterisht.
 
Besoj qe nje mashkull ska nevoj te tradhetoj nqs tek femra qe ka si mungo gje.. dhe gjithashtu nje femer.. ai qe te do nuk tradheto... dhe per te falur?? Nahhh sbesoj sepse nqs u be njeher esht kollaj te perseritet..
 
Besoj qe nje mashkull ska nevoj te tradhetoj nqs tek femra qe ka si mungo gje.. dhe gjithashtu nje femer.. ai qe te do nuk tradheto... dhe per te falur?? Nahhh sbesoj sepse nqs u be njeher esht kollaj te perseritet..
Femrat nuk jane njesoj te pakten te ndjesia qe i jep mashkullit dhe anasjelltas gjithashtu...prandaj ndodh tradhetia
 
Femrat nuk jane njesoj te pakten te ndjesia qe i jep mashkullit dhe anasjelltas gjithashtu...prandaj ndodh tradhetia
Nahh e ke gabim.. femra tradheton si mund te tradhetoj nje mashkull.. mbase dhe ndonjeher me keq.. sbesoj se jan te ndara dy gjerat nws folet per ndjenja ske pse trathto nqs folet per vari lesht jepi cfryhu nxirre luanin :p
 
Nahh e ke gabim.. femra tradheton si mund te tradhetoj nje mashkull.. mbase dhe ndonjeher me keq.. sbesoj se jan te ndara dy gjerat nws folet per ndjenja ske pse trathto nqs folet per vari lesht jepi cfryhu nxirre luanin :p
Qe femra tradheton me keq se mashkulli kjo zdo mend shume :p .....pastaj ankoheni qe ne meshkujt skemi ndjenja :p
 
tradhetia ???
ne nji menyre ose tjeteren te gjithe tradhetohemi nga partneri/a ne jete
ama tradhetine Fizike
ca seriozisht e mendoni se d ota falja
ne menyre kategorike jooooooooooooooo
femrat jane bere shume te keqia sidomos ketu ne shqiperi........
e anashkalojne dashurine qe kane ne zemer per pasionin
pse ????
Toleranca e madhe qe i jepet femres ajo di ta shfrytezoje kudo
Personalisht per mua nji femer qe genjen............. EShte e afte te beje gjithcka
sheshojini grimcat e vogla e genjeshtrat e vogla qe mund te keni ne nji lidhje
perpara se nga grimcat e vogla ne lidhje te ndodhe carja e madhe............
tradhetine e RITHEKSOJ KURREEEEEEEEEE NUK DO TA FALJA
perderisa i mohoj vetes shume gjera ndaj shume femrave atehere kush je ti t ma besh kte gje mua
Meshkujt njihen per aventurier e gjithmothe mashkulli eshte si qeni
takoi.mbaroi pune. ngriti pantallonat e iku.......
e daj thone ruhu se mashkulli eshte si ujku
ujku ujku ujku thone per mashkullin
e cakalli nga ana tjeter ben kerdine............ [ cakalli eshte femra ]
 
Si do sillesha nuk e di sinqerisht , por që dashuria bazën e ka tek besimi , nëse humbet besimi , nuk ekziston asnjë vlerë për ta vazhduar .. nëse e pranon dhe e fal , ku mund të gjesh atë fuqi për t'i besuar si më parë ?
Do ketë gjithmonë shumë pikëpyetje , dhe më e keqja do kërkosh fajin tek vetja :)
Është dobësi , por që është në dorën tonë ..
 
Akt i shemtuar dhe i vjeter sa vete jeta qe ndodh me vetdijshmeri nga individi...dhe permbledh ..genjeshtren, disrespect, mashtrim... negativitet total dhe seductive ,which I would say 8 out of 10 definitely cheat :p
 
Do te korrim cfare kemi mbjelle.

Arsyeja kryesore e nje tradhetie mendoj se eshte paaftesia e partnerit per te mbajtur mardhenien dhe partneren (ose anasjelltas), po ashtu edhe elementi qe citon @TinkerBell, besimi.
Gabimi kryesisht ndodh ne zgjedhjet qe bejme...Natyra humane eshte e prirur te gaboje, por shyqyr Zotit ekziston ndergjegjia, pa te cilen do te ishim kafshe.
 
Akt i shemtuar dhe i vjeter sa vete jeta qe ndodh me vetdijshmeri nga individi...dhe permbledh ..genjeshtren, disrespect, mashtrim... negativitet total dhe seductive ,which I would say 8 out of 10 definitely cheat :p

Mos I demoralizo kaq shume mi :p
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.