Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Operacionet plastike.

Jeni pro apo kundra operacioneve plastike?

  • Pro

    Votimi: 11 45.8%
  • Kundra

    Votimi: 13 54.2%

  • Gjithsej votues
    24

Juno

Kontributor
Regjistruar më
Kor 25, 2017
Mesazhe
32,412
Kirurgjia plastike është një specialitet që përfshin rimodelimin apo ndryshimin e trupit të njeriut. Ndahet në dy kategori, një prej të cilave është ajo kozmetike ose estetike, që është tepër e kërkuar kohët e fundit. Ju personalisht jeni pro apo kundra këtyre ndërhyerjeve? Jepni voten tuaj !
 
Last edited:
Per te zbukuruar aparencen me sakte shenjat ne fytyre etj etj jam pro
Ndersa per silikon jam kunder..
Mka mar malli te meahtes koken gjoksin e nji femre pa ber fiq fiq gjoksi :p
Ka plas silkoni sheshit.. gjoks...buze...by.....
Fiq-fiq ngado.....
 
Kundra totalisht nc nc nc cn.
Kam qen dhe jam kundra sme plq ndoshta kjo ngaqe une nuk i preferoj aspak. Jam tek natyralja.
Ku ka me mire se natyrale ndjehesh e fresket ska dem aspak. I urrej kto qe silikon,botox etj.
Sic ka bo zoti mo si ne trup ene ne fytyr.
+ mendoj se jane te demshme per shendetin. Dhe sdo keshilloja askend per kte pjes.
 
Kundra totalisht nc nc nc cn.
Kam qen dhe jam kundra sme plq ndoshta kjo ngaqe une nuk i preferoj aspak. Jam tek natyralja.
Ku ka me mire se natyrale ndjehesh e fresket ska dem aspak. I urrej kto qe silikon,botox etj.
Sic ka bo zoti mo si ne trup ene ne fytyr.
+ mendoj se jane te demshme per shendetin. Dhe sdo keshilloja askend per kte pjes.


Jo po thuji ta marin vesh. :)
 
Ska femra te shemtuara;)
Por ka meshkuj te verber:D.
Sa per temen kundra.
Cdo femer eshte e bukur ashtu sic e fali natyra.
e vertet , ka femna te bukura ose ma pak te bukura ?sa i perket temes sjam kunder per nderhyrjet estetike per dicka qe e kane kompleks noj drejtim hune , veshi a ku ta di un ? po sjam pro nderhyrjeve tek pjest e ndjeshme te trupit apo heqjeve tbrive ??
 
Kirurgjia plastike është një specialitet që përfshin rimodelimin apo ndryshimin e trupit të njeriut. Ndahet në dy kategori, një prej të cilave është ajo kozmetike ose estetike, që është tepër e kërkuar kohët e fundit. Ju personalisht jeni pro apo kundra këtyre ndërhyerjeve? Jepni voten tuaj !
Nese esht dicka qe vertet te ben jeten e veshtir jam pro,ama vetem per zbukurim,jam kunder,smund te luftosh me vitet dhe kohen,esht proces natyral plakja,po ne ket koh njerzit duan te jetojn me shum per dukje se per veten,mos u beni viktima te kopertinave,por ne te njejten koh mos abuzojm me shendetin,nese kemi kujdes ushqimin dhe te levizim mjaftueshem,kjo bukur mir te mban ne form.?
 
Te gjitha kundra thone por kur shoh te doktor Skedri ne insta eshte mbushur plot me vajza qe kerkojne te bejne nderhyrje.
 
Jam kunder. Pse hunda e madhe, pse hunda e vogel, njelloj eshte per mua. Sepse dihet qe sjell efekte anesore pas disa vitesh dhe do thuash pse e bera kete gje. Falenderojme Zotin qe na beri keshtu sic deshi ai.

Por mund te bej nje perjashtim nese kemi probleme me frymemarrjen nga hunda, ateher jemi te detyruar te bejme operacion plastik. :)
 
Ka njerez sot qe jane bere pishman per nje tatuazh e jo me per nderhyrje kirurgjikale. ☺
 
We can only speak 4ourselves ... lool

Sic kam thene Nuk jam kundra zgjedhjeve te te tjereve .
 
Jam kundra per ato te panevojshmet qe arrijne deri ne humbjen e identitetit.
Pastaj jam pro nderhyrjeve si prsh nje hunde e madhe pse mos e besh kur nuk ndihesh mire me te.
Gjithashtu jam dhe shume pro per fillers dhe botox!
Rreth moshes 23-26 rrullat fillojne dhe shfaqen ne zonen poshte syve dhe ballin gje qe ben qe te dukemi me te medhenj ne moshe. Kremrat dhe trajtimet nuk jane te mjaftueshme per ti parandaluar keshtu qe botox eshte domosdoshmerisht i nevojshem ( gjithmone ne sasi te caktuara dhe pa e tepruar)
 
Un jam kundra edhe pse vete kam bere nje nderhyrje te tille pas nje problemi shendetesor qe pata duhej plastika me patjeter pas per te fshire gjurmet e operacionit
 
Un jam kundra edhe pse vete kam bere nje nderhyrje te tille pas nje problemi shendetesor qe pata duhej plastika me patjeter pas per te fshire gjurmet e operacionit

Qenke e "bome"

PS: Te uroj jete te lumtur, nuk kemi me pune bashke :p
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.