Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Nje Partner i Vertet e Mbrone Gjithmone Parteneren e Tij,dhe Nuk e Demton Kurr Dinjitetin e Saj!!

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
Nje burre i vertete eshte mjaft i sigurt per ate qe deshiron.
Nje burre i vertet eshte i ndjeshem dhe vlereson ndjenjat e tij,dhe i shpreh ato...
Thote ate qe ai mendon,sepse e di qe komunikimi esht thelbesor per nje marredhenie.
Nje burre i vertet e di se ju nuk keni fuqi magjike per te menduar se cfare ai mendon,
keshtu qe edhe nese mund te duket perseritese,ai preferon te parandaloje keqardhjen dhe tju thote se,cfare ndjen edhe mendon,por mendohet 2 here para se ta thote ate,sepse e njeh fuqine e fjaleve.
Sepse ai e di qe ndonjihere,sidomos ne momentet e zemerimit,thuhen gjera qe ne realitet nuk mendohen.
Mendimi juaj?
 
Nje burre i vertete eshte mjaft i sigurt per ate qe deshiron.
Nje burre i vertet eshte i ndjeshem dhe vlereson ndjenjat e tij,dhe i shpreh ato...
Thote ate qe ai mendon,sepse e di qe komunikimi esht thelbesor ler nje marredhenie.
Nje burre i vertet e di se ju nuk keni fuqi magjike per te menduar se cfare ai mendon,
keshtu qe edhe nese mund te duket perseritese,ai preferon te parandaloje keqardhjen dhe tju thote se,cfare ndjen edhe mendon,por mendohet 2 here lara se ta thote ate,sepse e njeh fuqine e fjaleve.
Sepse ai e di qe ndonjihere,sidomos ne momentet e zemerimit,thuhen gjera qe ne realitet nuk mendohen.
Mendimi juaj?
Po keta jane burrat e vertete.Qe fuqi quajne fuqine e fjales jo te forces.Persa i perket bindshemmerise se tij se femra nuk mund ta lexoj asnjehere,gabohet sepse nje femer e zgjuar e lexon mashkullin qe ne sy.
 
Kuptohet qe po,por ama disa gjera ne nuk arrijme ti kapim me te paren tek ata. Sidomos ne momente acarimi.
 
Mesa shohim në vendin tonë më mir të qëndrosh vetëm sesa me nje mashkull ne krah.
Nuk kemi as ku te mbrohemi dhe as ku te ankohemi.
Ne pamje te pare duken te qete te sjellshem/por ne fakt eshte e kunderta.
Me vjen keq per femrat qe vriten/masakrohen/perdhunohen:(:(.
 
Jam ok me mendimin tend por shpresojme qe kjo gje te ndryshoj. Edhe pse me hapa shume te ngadalta.
 
Meshkuj me probleme mund te hasim kudo,ne Shqiperi,Itali,Greqi e kudo,por ndoshta te ne ka sh faktore qe ndikojne ne menyren e te sjellurit te njerezit dhe sh pak ligje qe funksionojne sepse ligji edukon popullin.I thone nje fjale:pyll pa derra ska
 
1 pyetje per ju femrat ??
Mendoj se dhe seksi i kundert ka gabimet e veta
Por normalisht 1 mashkull i pjekur dhe i dashuruar i di vete sh,mire detyrat e tij

Si e mendoni ju nji Partner IDeal

<< doni te dini si e kerkoj une nji femer reale >>
te JEte Korrekte
E Sinqerte
te m e vleresoje
te me respektoje
te perkujdeset
te jete e gjendshme dhe e gastshme per cdo gje

gjerat e tjera ja rregulloj vete

A i kam une keto gjera ???
Normalisht qe i kam

Vec se ju keni dicka te keqe i ngjani laraskes te gjitha femrat terhiqen pas gjerave qe shkelqejne :D
 
Gjithkush kerkon me te miren.Por i dashur Vinjol e di ti qe jemi unik ne llojin tone,prandaj mos pergjitheso sepse ashtu si ka femra te mira,ka dhe meshkuj sh te mire.Do te peelqente ty qe te thoshim per meshkujt :Te gjithe derrat nje turi kane?!Jam e sigurt qe jo.Secili ka synimet ne koke dhe ja arrin,por dhe fati luan rol
 
Aman pse kerkoni idealin/en nuk egziston.

Ideali nuk egziston por qendrimi prane njeri tjetrit e respekti + ndjenja per njeri tjeterin i ben ideale

Gjithkush kerkon me te miren.Por i dashur Vinjol e di ti qe jemi unik ne llojin tone,prandaj mos pergjitheso sepse ashtu si ka femra te mira,ka dhe meshkuj sh te mire.Do te peelqente ty qe te thoshim per meshkujt :Te gjithe derrat nje turi kane?!Jam e sigurt qe jo.Secili ka synimet ne koke dhe ja arrin,por dhe fati luan rol


Iva jam dakort me ty nuk jane te gjithe gishtat e droes te jene te gjithe njisoj
sikunder ti nuk sibolizon femrat as une meshkujt
 
asnjeher se besoj ku gjithmon esht genjeshtra mashtrime dhe ke siguri me mashkullin
 
Eshte fyerje e vetvetes nqs cenon dinjitetin e dikujt qe dje ndaje kohen me te,krevatin,trupat e shpirtin e gjithcka.

Teorikisht funksionon e tille,por praktikisht nje % shume e pakte i permbahet kesaj,sepse njeriu funksionon ne baze te emocioneve.

Ketu eshte ndryshimi! :)


E ne tradhetite qe behen,eshte fyerje per partnerin-partneren,por ndodh. :)
 
Nje burr i vertet duhet ti fali siguri dhe mbeshtetje partneres se tij! ?
 
Mese e vertete partneri i vertete mbron femren .....eshte afer saj ne cdo situate por jo te gjithe e bejne te gje
 
Mbas nje mashkulli te sukseshem qendron nje femer akoma me e sukseshme !
Femra qendroni krah partnerit dhe mos prisni gjithmon vetem nga ai .!
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.