Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kush je ti!?

P

Pansophia

Guest
Kush je ti ? Identi10


Nëse unë të heq vendin tuaj dhe vendlindjen, aty ku jeton dhe punon
Kush je ti?

Në qoftë se unë të heq kulturën tuaj, njohuritë tuaja
Kush je ti?

Në qoftë se unë të heq familjen tënde, miqtë tuaj, armiqtë tuaj, të gjithë të afërt dhe të largët rreth teje?
Kush je ti?

Në qoftë se unë heq frikën tuaj, dëshirat tuaja, qellimet tuaja, paknaqësitë tuaja
Kush je ti?

Në qoftë se unë heq të gjitha kujtimet tuaja, deri sa të mos njohësh veten në pasqyrë, të mos njohësh zërin tuaj
Kush je ti?

Nëse unë të heq edhe idenë edhe pse e di që jeni burrë apo grua
Kush je ti?

Çfarë esence do të gjesh në mbrendinë tënde kur të gjitha i ke larguar?
 
Asgje ,do jesh thj nje person qe nk njeh dhe nk di asgje
 
Jam thjesht nje makineri qe punoj me bateri,qe komandohem me pult.
Njeriun e bejn kujtimet,ndjenjat,shoqeria,familja,njohurite e ndryshme.
Nga cfare lexova me siper ne njerezit do te ishim makineri.
 
Je trup i gjalle me ndjenja te vdekura.
 
Un jam 9999
Dhe ska shonce me mu afru njeri
 
Une jam gjithcka jam pafundesia jam jeta jam vdekja, jam iluzioni jam e verteta.
Une jam ti jam kushdo jam kudo dhe jam gjithcka.
Keshtu kam qene keshtu jam keshtu do te vazhdoj te jem deri ne pafundesi..
 
Une jam gjithcka jam pafundesia jam jeta jam vdekja, jam iluzioni jam e verteta.
Une jam ti jam kushdo jam kudo dhe jam gjithcka.
Keshtu kam qene keshtu jam keshtu do te vazhdoj te jem deri ne pafundesi..
@CIBOX Mos thuaj kurre UNE
Sepse si kam qejf fodullat :)
Ti je cun zotni ana mos perdor kurre une :)
 
Familja, miqësia, të afërmit, kultura, vendi ku jam rritur, shkollimi, kujtimet, andrrat dhe dëshirat, eksperienca në jetë, identiteti: kto më kanë bërë atë që jam.
Nuk do doja kurrsesi të mendoja se çfarë do isha pa këto
 
Sipas ksaj qe the i bie t jesh nje asgje nje qenje e gjalle asgje me shum
Por falenderojm Zotin qe kemi trurin kemi ndjenjat shohim flasim ndjejm degjojm etj etj
 
Çfarëdo që t'i heqin njeriut, prapëseprapë do të mbetet një njeri fizikisht funksional, i cili do të dojë të lërë pasardhës.
Është në gjenet e tij që të dojë të shumëfishohet dhe bota të jetë siç e do, apo e mendon ai.
 
Nuk ka rendesi si quhesh edhe nga vjen, por kush je edhe sa vlen ?.
 
Une jam lacienti numer 34 shkrujt djeges shpiash ? kam djegur shpine e komshiut se kisha ftohte ? me therrasin dhe supermani psikiatrise se kam nje deshire te fluturoi nga dritaria e te shpetoi boten?
 
S'mund te gjej piken baze si justifikimi Arkimedian per leven qe t'a nis te them se cili jam.
Pa kujtime,pa ndjesi,pa te kaluar nje hic.
Nje hic si nje trup qiellor qe verdalliset te udhen e tij te paudhe.
Drejt nje destinacioni pa arritje.

Me mision ,pa te tille.
C'do gje qe lind shuhet,e madje pa friken se do ndodhe,sepse mungon instikti per te vepruar .


Nje hic!


Kush je ti ?
Rastesia!
 
Une jam vetedija ime qe sma heq dot asgje.
 
Jom asimi lindur ne qytetin piktoresk te burrelit banues ne gjermani per me shum info shkuani tesms ne numrin qe osht lon per ju ke sporteli :p
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.