Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Dashuri ne distance

Lidhje Dashurie

Varet sa e forte eshte dashuria ! A ka tendence ajo te te kaloje ne nje stad siperor qe eshte krijimi i familjes apo thjesht lidhje ndjenjash.
Personalisht mendoj se eshte e mundur te funksionojne nje lidhje dashurie me nje sakrifice te madhe si "distanca".

Nga eksperienca , kam bindje se mund te funksionoje, por me riskun brenda ! Por fundja asnje lidhje seshte e sigurte edhe nga afer.
 
Funksjonon vetem ne qofte se dashuria midis te dyjve esht vertet e sinqert! A eshte e lehte per tu perballuar? Aspak.. ama me komunikim dhe besnikri, besoj se eshte dicka qe arrihet!
 
Nese egziston sinqeriteti funksjonon
 
Mendoj qe jo. Sot nuk po funksionojne lidhjet prane e jo me ne distance!
 
Nuk besoj në largësinë fizike, nuk më bën përshtypje. Më tremb largësia shpirtërore. Je larg nga njerëzit që do vetëm nëse humbet nga mendimet dhe kujtimet e tyre. Je larg nëse nuk fluturon në mendimet e tyre qoftë dhe vetëm për një fraksion sekondi.
Dhe une kam kaq shumë njerëz afër, të pakten në mendime, në afërsinë shpirtërore. Sa herë që i mendoj, i kam pranë, e di këtë. E kam ditur përherë !!
 
Vetem nese ka besim te forte ndermjet te dyve..Ndryshe nuk ka se si te funksionoje
 
un per vedi e kam provuar kte gje..nuk di si tja fillloj ,por dhe pse lerg e ndjen vedin te dashuruar dhe ke dike ne largesi qe te do por largesia te lodh te ben te humbes besimin dhe cdo gje mbaron por kujtimet mbesin per nji koh te gjat veshtir te fshihen nga memorja :):)
 
Fillimi mund të duket i bukur dhe romantik deri diku , kështu nga larg , por ama mungesa e kohës ( shkolla , puna , obligimet ) , çështja e besimit, mungesa e kontaktit fizikë , mungesa e komunikimit sy me sy , e bëjnë të vështirë për të funksionuar :)
Pastaj , të jetosh diku larg , të bën të ndryshosh dhe mënyrën e të shikuarit të gjërave..është sprovë ndaj vetes njëherë.
 
E kam provuar dhe nuk ka funksionuar.
Une i qendroja besnike,nuk e genjeja.
Kam pasur plot raste per ta lenduar,por nuk e bera.
Ai ishte e kunderta ime.
Nje dite me vjen nje foto ku ai ishte me nje tjeter, ishte e dashura/tjeter e tij.
U zhgenjeva,por e rimora veten;);).
Nuk zgjasin lidhjet e tilla.
 
Ndonjeher ajo pritja esht me e embel se vete dashuria ?
 
  • Pëlqej
Reactions: .

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.