Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Makina dhe difektet e saj

Per makinat benzin mjafton te rrisesh kriteret e injektimit dhe raportit ajer benzin dhe i shton nje turbo elektrike ajo behet nje makin me kuaj shtes dhe shum agresive
Motorri rri me turbo nuk i bo dot gjo e shkatarron. Te msoj i truk mos tjua vjedhin makinat kurr ? une du 2 sekonda te mor renxhin e funit vlla me dash ?
 
Te kuptoj por aspirimi natyral esht dhe i rrezikshem me mir ver metan ( nost ) dhe per 3 sec arrin ne adrenalinen tende
Jo vlla une du motorr te fort me u shkeput jo me ik 400 nosi eshte me shku nga 310 330 po kshu se kam qef nejse vlla, me gjethen ca bohet ne ishull kriza molle mora vesh
 
Motorri rri me turbo nuk i bo dot gjo e shkatarron. Te msoj i truk mos tjua vjedhin makinat kurr ? une du 2 sekonda te mor renxhin e funit vlla me dash ?
Nuk jam per ato gjera se dhe un di ti hap i zbatoj kur ti harron celsat ne makin dhe mbyllet e ske si ti marresh
 
Jo vlla une du motorr te fort me u shkeput jo me ik 400 nosi eshte me shku nga 310 330 po kshu se kam qef nejse vlla, me gjethen ca bohet ne ishull kriza molle mora vesh
Ateher mer avion re dhe bej shkeputje te shpejt
Ca ishulli se un jetoj ne uk
 
Nuk jam per ato gjera se dhe un di ti hap i zbatoj kur ti harron celsat ne makin dhe mbyllet e ske si ti marresh
O vlla te nez rejnsin e funit per 2 sekonda ti thu me hap ?

ju jap nji keshill posht timonit ka nji fishe elektronike qe futey makina kompjuter ate fishen shkoni te elktroauti hiqeni edhe rujeni ne shtepi se ju duhet kur ta shisni makinen sepse ta rrujn per 1 sek rejnsin e funit velarin mrom ndark e kerkonte pronari me çiri ?
 
O vlla te nez rejnsin e funit per 2 sekonda ti thu me hap ?

ju jap nji keshill posht timonit ka nji fishe elektronike qe futey makina kompjuter ate fishen shkoni te elktroauti hiqeni edhe rujeni ne shtepi se ju duhet kur ta shisni makinen sepse ta rrujn per 1 sek rejnsin e funit velarin mrom ndark e kerkonte pronari me çiri ?
Po cme hyn ai sport mua pash zotin as qe sme intereson
 
Motorri rri me turbo nuk i bo dot gjo e shkatarron. Te msoj i truk mos tjua vjedhin makinat kurr ? une du 2 sekonda te mor renxhin e funit vlla me dash ?
Eh ca ban zanati i rinise
Per zotin dhe une 5 min me ore ne dore ti heq 2 kile
Tregtine e kam ne gjak.... cfare do lloj tregtie qofte ajo :)
 
A njeh ndonjeri ndonje mekanik te mire ne tirane? Xhenerik, motorrist, elektroout? Me shume po na e prishin sesa po na e ndreqin makinen
 
A njeh ndonjeri ndonje mekanik te mire ne tirane? Xhenerik, motorrist, elektroout? Me shume po na e prishin sesa po na e ndreqin makinen

Njoh une, çfare makine ke dhe çfare problemi ka.
 
Njoh une, çfare makine ke dhe çfare problemi ka.
Kam nje chevrolet te vogel. I nderrova koke zbari dhe gominat e vogla çift. Mbasi e mora mga mekaniku tani me ben motorri si centrifuga lavatriçes kur shtoj gazin ose ule shpejtesin. Punon si lavatriçe
 
Kam nje chevrolet te vogel. I nderrova koke zbari dhe gominat e vogla çift. Mbasi e mora mga mekaniku tani me ben motorri si centrifuga lavatriçes kur shtoj gazin ose ule shpejtesin. Punon si lavatriçe

Me fal po çfare lidhje kane kokat e zbares dhe gominat ne motorrin se kuptoj?
 
Me fal po çfare lidhje kane kokat e zbares dhe gominat ne motorrin se kuptoj?
Kete dua te di dhe une. Para se ta çoja nuk e kisha kete problem ? fiks mbasi e mora nga mekaniku filloj me kete punim. Mos kan len ndonje gje pa shtrenguar. Nuk i kam shume bes mekanikeve ketu
 
Kete dua te di dhe une. Para se ta çoja nuk e kisha kete problem ? fiks mbasi e mora nga mekaniku filloj me kete punim. Mos kan len ndonje gje pa shtrenguar. Nuk i kam shume bes mekanikeve ketu
zhurmen e ndien tek kembet apo jo se kjo verteton nese ka len dicka lir
 
zhurmen e ndien tek kembet apo jo se kjo verteton nese ka len dicka lir
Sipas mekanikut qe po e ben tani, e ka fajin guzhunjeta makines qe ben ate zhurm. Zhurma ndjehej vec te nje krah dhe dukej sikur e kishte motorri. Inshallah e ka gjet tamam
 
ateher ska faj mekaniku ktu por difekti se kushineta mocos ( e gomes ) mund ta filloj zhurmen nga momenti kur kalon ne uj ose del nga lavazhi se i hyn uji e thahet si kushinet se me or pune jan cdo pjes flm per konsultimin
 
Difeketet e saja me lod??? nuk e di pse i rrjedh posht makines time kur rri nalut ?
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.