Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

10 milionerët më të mëdhenj në botë, kush u pasurua më shpejt gjatë vitit 2021

Hera

NeTeDy.com 💞
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Oct 30, 2020
Mesazhe
27,195

10 milionerët më të mëdhenj në botë, kush u pasurua më shpejt gjatë vitit 2021​


0 Vu5uphccbhpj Bi7Teksa kemi hyrë në vitin 2022, 10 njerëzit më të pasur në botë kanë të gjithë më shumë se 100 miliardë dollarë, sipas Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg.

Disa prej këtyre njerëzve, si Bill Gates dhe Jeff Bezos, kanë arritur vlerën prej 100 miliardë dollarësh prej disa kohësh tanimë.

Gates e arriti këtë shifër për herë të parë në vitin 1999, ndërsa Bezos e arriti në vitin 2017. Por shumica e të pasurve janë të sapoardhur në klubin e njerëzve, të ardhurat e të cilëve shënjojnë 12 shifra.

Të bërë bashkë, 10 miliarderët më të pasur shtuan 402.17 miliardë dollarë në vlerën e tyre neto në vitin 2021.

Ata kryesoheshin nga CEO i Teslas, Elon Musk, i cili këtë vit u bë njeriu më i pasur në botë dhe në shumë pak kohë arriti vlerën neto prej 300 miliardë dollarësh.

Ai shtoi 121 miliardë dollarë në vlerën e tij neto në 2021 dhe 140 miliardë dollarë në 2020.


"Balkanweb"
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
Kontributor/e
Regjistruar më
Apr 18, 2018
Mesazhe
46,942
Lali eri u ka bo nona 😂😂😂😜 jena mire kshu as kemi as marohen se prz problem ku me i fut gjith ato kela 😂
 

djali

صدق
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 24, 2021
Mesazhe
1,226
Kta jane ata qe i kan deklaruar po ku dihes sa ka qe as nuk njihen jo me ti deklarojn te ardhurat
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja