Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

URIME 28 NËNTORI, DITA E FLAMURIT KOMBËTAR

URIME 28 NËNTORI, DITA E FLAMURIT KOMBËTAR

Sot festojmë 28 Nëntorin, Diten e Flamurit kombëtar, një datë me rëndësi të jashtëzakonshme për kombin tonë. .

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

“30” i Adele – për tri ditë albumi më i shitur i vitit

Liber8

A pretty face can never trick me
Anetar i Stafit
N2t Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
10,653
1637828570772.png

Akoma pa nisur dita e katërt që kur u publikua albumi “30” i Adele, këngëtarja ka filluar të shënojë sukseset e para, kështu duke u bërë albumi më i shitur i vitit 2021.

“30” – i publikuar me 19 nëntor bazuar në raportet e MRC Data (Billboard) kanë bërë të ditur se ka shitur më shumë se 500 mijë kopje në vetëm tre ditë, duke e tejkaluar albumin tjetër rekord, atë të këngëtares, Taylor Swift – “Evermore”.Fotografia e albumit “Evermore” të Taylor Swift.Albumi “Evermore” ishte publikuar një dhjetor të vitit 2020 dhe kishte një nivel të lartë shitjeje gjatë tërë vitit me gjithsej 469 mijë kopje të shitura, rekord të cilin Adele e theu por jo më shumë se tri ditë.

Raporti treditor është gjithashtu mjaft i mirë për javën më të madhe të shitjeve të 2021-shit, duke tejkaluar Taylor Swift’s Red (Taylor’s Version), i cili shiti 369 mijë kopje në javën që përfundon më 19 nëntor.Kopertina e albumit “30” nga Adele.Deri më tani, njësitë ekuivalente të albumit “30” – që përfshijnë shitjet tradicionale të albumeve, njësitë ekuivalente të albumit të transmetimit (SEA) dhe njësitë ekuivalente të albumeve (TEA) – janë mbi 575 mijë sosh.

Gjithsesi, bazuar në suksesin e hovshëm të albumit “30”, me shumë gjasë i njëjti do të listohet si albumi numër 1 i javës në listën e famshme “Billboard Hot 200”, duke i dhënë këngëtares 33-vjeçare albumin e saj të tretë numër një.

Albumi i saj i vitit 2011, “21” kaloi 24 javë në krye të listave të albumeve, ndërsa albumi i saj i vitit 2015, “25” kaloi 10 javë në krye të Billboard 200.

Java aktuale e ndjekjes përfundon më 25 nëntor, me numrat zyrtarë të albumit të javës së parë të planifikuar të publikohen më 28 nëntor.

/Albanianpost.com
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja