Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

“30” i Adele – për tri ditë albumi më i shitur i vitit

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
30,734
1637828570772.png

Akoma pa nisur dita e katërt që kur u publikua albumi “30” i Adele, këngëtarja ka filluar të shënojë sukseset e para, kështu duke u bërë albumi më i shitur i vitit 2021.

“30” – i publikuar me 19 nëntor bazuar në raportet e MRC Data (Billboard) kanë bërë të ditur se ka shitur më shumë se 500 mijë kopje në vetëm tre ditë, duke e tejkaluar albumin tjetër rekord, atë të këngëtares, Taylor Swift – “Evermore”.

2020_TaylorSwift_IP_2000x1270-1024x650.jpg


Fotografia e albumit “Evermore” të Taylor Swift.



Albumi “Evermore” ishte publikuar një dhjetor të vitit 2020 dhe kishte një nivel të lartë shitjeje gjatë tërë vitit me gjithsej 469 mijë kopje të shitura, rekord të cilin Adele e theu por jo më shumë se tri ditë.

Raporti treditor është gjithashtu mjaft i mirë për javën më të madhe të shitjeve të 2021-shit, duke tejkaluar Taylor Swift’s Red (Taylor’s Version), i cili shiti 369 mijë kopje në javën që përfundon më 19 nëntor.

adeles-30-turns-into-the-highest-selling-album-of-2021-after-simply-three-days-in-unlock-1024x537.jpg


Kopertina e albumit “30” nga Adele.



Deri më tani, njësitë ekuivalente të albumit “30” – që përfshijnë shitjet tradicionale të albumeve, njësitë ekuivalente të albumit të transmetimit (SEA) dhe njësitë ekuivalente të albumeve (TEA) – janë mbi 575 mijë sosh.

Gjithsesi, bazuar në suksesin e hovshëm të albumit “30”, me shumë gjasë i njëjti do të listohet si albumi numër 1 i javës në listën e famshme “Billboard Hot 200”, duke i dhënë këngëtares 33-vjeçare albumin e saj të tretë numër një.

Albumi i saj i vitit 2011, “21” kaloi 24 javë në krye të listave të albumeve, ndërsa albumi i saj i vitit 2015, “25” kaloi 10 javë në krye të Billboard 200.

Java aktuale e ndjekjes përfundon më 25 nëntor, me numrat zyrtarë të albumit të javës së parë të planifikuar të publikohen më 28 nëntor.

/Albanianpost.com
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.