Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

5 sekrete që duhet të dini para se të ndryshoni ngjyrën e flokëve

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

5 sekrete që duhet të dini para se të ndryshoni ngjyrën e flokëve​



Ndërkohë që jeni menduar se cilën ngjyrë duhet të zgjidhni, ju ofrojmë disa këshilla që duhet të keni parasysh kur bëhet fjalë për të ndryshuar ngjyrën e flokëve, të cilat mund t’ju vijnë në ndihmë në zgjedhjen tuaj.

1-dark-hair-with-highlights-CKP2zzoDolf.jpg

Ngjyrat nuk i shkojnë të gjithave njësoj: kush ka lëkurë të bardhë dhe sy të hapur, do të bëjë mirë të zgjedhë një ngjyrë të kuqe ose të ndezur, në mënyrë që të nxjerrë fytyrën më shumë në pah. Ndërsa ato që kanë lëkurë dhe sy të errët mund të zgjedhin gështenjën e fortë ose flokë të zinj, por edhe ngjyra bionde platin është zgjedhje e mirë.

Ngjyra e duhur, për modelin e duhur: është e mundur të harmonizoni prerjen me ngjyrën e zgjedhur, duke pasur parasysh se për një prerje të plotë, përshtatet më mirë një ngjyrë e fortë, ndërsa në rastin e flokëve të shkallëzuar është mirë të zbehni disa pjesë, për të nxjerrë më shumë në pah shkallëzimin.

Sa më afër natyrales: për të evituar efekt jo të bukur, më mirë zgjidhni një ngjyrë, që i afrohet më shumë ngjyrës suaj natyrale. Në këtë mënyrë do të keni një efekt harmonik me fytyrën dhe lëkurën tuaj, pa u dukur artificiale.

Kujdesuni për flokët e lyer shpesh: dihet që flokët e lyer duan më shumë kujdes. Për këtë arsye duhet t’i kushtoni rëndësi të veçantë rritjes dhe t’i prisni flokët sa më shpesh, sidomos nëse keni flokë të shkurtër.

Përdorni produktet e duhura: ndryshimi i ngjyrës së flokëve vjen edhe me një rutinë të re bukurie, e domosdoshme për flokët tuaj. Përdorni gjithmonë një shampo për flokë të lyer dhe bëni sa më shpesh maska hidratuese. Vetëm kështu flokët tuaj do të jenë të shëndetshëm dhe të fortë, pavarësisht bojës së flokëve.


Përgatiti: Manjola EREQI | Botuar në Revistën “Psikologjia”, Nr. 160
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.