Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

500 mijë dollarë për të tërhequr akuzat/ Gruaja zbulon çfarë i ofroi Nicki Minaj për të shpëtuar bashkëshortin

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

500 mijë dollarë për të tërhequr akuzat/ Gruaja zbulon çfarë i ofroi Nicki Minaj për të shpëtuar bashkëshortin​



0_MAIN-Nicki-Minaj.jpg



Reperja Nicki Minaj dhe burri i saj, janë paditur nga një grua për të cilën Kenneth Petty ishte i dënuar për tentativë përdhunimi në vitin 1994.

Gruaja 43 vjeçe ka ngritur padi pasi pretendon se çifti u përpoq të ndryshojë dëshminë e saj, raportojnë mediat amerikane.

Petty vuajti katër vjet e gjysmë burg pasi u deklarua fajtor për tentativën e përdhunimit të adoleshentes në atë kohe.

Në padinë e ngritur në Gjykatën e Qarkut në SHBA për Rrethin Lindor të Nju Jorkut, gruaja pretendon se Minaj i ofroi asaj 500,000 dollarë përmes një ndërmjetësi në këmbim të heqjes dorë nga akuzat e saj kundër Petty.

Padia pretendon se, menjëherë pas arrestimit të Petty në vitin 2020, ndërmjetësi i dha reperes numrin e gruas. Minaj dyshohet se e ka thirrur dhe i ka ofruar ta dërgojë atë dhe familjen e saj në Los Angeles, por gruaja e refuzoi ofertën.

Sipas padisë, gruaja thuhet se i ka thënë Minaj: “Unë kam nevojë që ju të më kuptoni si gruaja-gruan, se kjo është ajo që ndodhi”. Disa ditë pas refuzimit të ofertës, gruaja pretendon se ajo dhe familja e saj u përballën me një sërë vizitash dhe telefonatash.

Gruaja tha se nuk kishte qenë në gjendje të punonte që nga maji i vitit 2020 “për shkak të depresionit të rëndë, paranojës, lëvizjeve të vazhdueshme, ngacmimeve dhe kërcënimeve” nga çifti i famshëm dhe bashkëpunëtorët e tyre.

Padia, e cila kërkon dëmshpërblim të paspecifikuar, thotë se ajo po jeton e fshehur pasi ka frikë nga hakmarrja.

Ekipi ligjor i muzikantes ende nuk i është përgjigjur akuzave, thonë mediat amerikane.
Minaj dhe Petty nisën historinë e dashurisë në vitin 2018 dhe një vit më vonë njoftuan se ishin martuar. Çifti ka një djalë 11 muajsh.




n1.png








Top Channel
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.