Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A besoni ne ligjin e terheqjes (ndryshe Karma-n)

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
Mendoj se po do te ndikoj:
Sepse ne te ardhmen do mendoj me vete psh:
Sa keq pse e bona kte veprim duhet te kisha vepruar ndryshe. Gje qe mund te ket edhe pasoja.
Po ju si mendoni??
 
Pirth pirth se lirohesh.
Besoj vec ne ate qe bej sot e per 1 jave
 
Pse @Vinjol vetem per sot jeton ti?
Mendime per te ardhmen ske hic.☺️
 
@LUCKY-STRIKE mendimet per te ardhmen une i quaj plane per te ardhmen
E planet perpiqem ti realizoj
Ndersa mendimet thjesht mbesin.....
 
Une besoj tek,KARMA:D
KARMA,vjen per te gjithe nje dite duam apo sduam ne.
Sidomos per njerezit qe e dine jeten fushe me lule.
 
A besoni ne energjin e universit?
Karma?! Ju ka ndodh ndonjeher qe "Karma te marr hak" per dicka te padrejt qe keni bere!?
Sa supersticioz jeni!!

KUJDES , HOXHALLARET DHE PRIFTERINJT NUK LEJOHEN TE KOMENTOJN
 
Qenke gjalle!
U be kohe e gjate qe nuk te lexojme.
 
Une mendoj qe sa ma shum ta besosh aq me shum e peson.

PS. Selam alejkum di nuovo @PepsiNyc
we selam alekum e rahmetulla, Paqja dhe meshira e zotit qoft me ty !!

Te besosh ne energji nuk ka asgje negative pervecse , ndjenjes se mir qe ajo te jep.
Sic thone dhe kinezet trupi ka perbrenda nje energji qe ato e quajn Chi,
chi mund te jet positive dhe negative.
Varet se si e " manipulon ti"
 
Beaoj si jo.
Me ka ndodhur nje rast kur un jam sjell me dike shum keq,e nuk kam len gje pa i thene.
Pas disa kohesh po te njejtat fjale,po te njejtat gjeste mi tha dikush tjeter.
Se thone kot ate shprehjen:-《Arma ma e fortë nuk është arma,por Karma》.
 
Kush o karma sille ktu ta haj nvesh :p un jom i omel i dashur me krejt kush mkupto e din qe ajo qe ofroj osht dashuri.... pavarsisht se mua me pelqen ta quaj seks e asaj karmes ku ta kete qe skthehet mbi mua qe gjitha grate tma lypin aq bukur e embel sa un ua lypi
 
Mua personalisht nuk më ka ndodhur akoma por jeta është e gjatë e si dihet...
Duhet besuar, pse jo?
Nëse themi çdo mëkat që bën lahet në ktë dynja e në mos ktu në atë tjetrën a nuk mund të thuhet që kjo është KARMA??
 
Them se karma esht ligji; cdo gje rrotullon dhe cdo gje t kthehet si pozitive si negative.
Un po besoj... (Besoj jo! Se vetem n ate q shof ose vertetoj ateher besoj) Ose me mir do t thoja mendoj se nese bejm keq do vij nje dit q do korret ajo q mbillet dhe gjerat e kqija q kemi ber do na bejn t jetojm n kushte t keqija...
Nese bejm mir esht e vertet qe jo me nje her na kthehen gjerat e mira n jeten ton por avash avash do korrim dicka te mir per ne.
 
Vella jo kushdo ka aftesine ta diskutoje kete teme nese nuk je i familjarizuar me te!

U morem vesh. ?

Une heci me parimin “Shpella ku kemi frike te hyjme mban thesarin qe kerkojme”, prandaj erdha komentova.
Por te hapesh nje teme per nje koncept abstrakt pa dhene informacion bazik (minimal) te con ne asgjekundi. Ose duke u bazuar tek karma , mos prit diskutime te frytshme kur ska subjekt konkret.

“Cfare do mbjellim do te korrim” = karma.


Gjithsesi karma me terheqjen ka lidhje ne shtytje, ose ska lidhje fare ...

ps. Cna duhet origjina etimiologjike e fjales qe citon wikipedian ?!
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.