Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A Do Te Krijonit Nje Lidhje Shoqerore,Dashurore Me Forumistat/et Dhe Chatistat/et???????

Do kisha kriju ato lidhje , ne fillim miqesore (pastaj do e shofim?) nese vertet ja vlen pse jo!!??

I think that in reality ,people shield themselves a lot and online without the physical presence people open up more and show their true face!?
 
Personalisht i vetmi shok/mik kam qe njoh prej gati dy vitesh ne chat ku kemi ndare gjera bashke edhe pse kemi pas dhe mosmarreveshje ca kohe por qe skan mbet pa u sqaruar...fakti qe kishim dhe miq te perbashket jashte chatit beri qe kjo shoqeri te perforcohet ....
Besimi ktu esht i paket te krijosh shoqeri apo dhe dashuri mendoj se me shume esht nje afeksjon sesa dashuri qe per momentin mund te duket sikur ke gjet njeriun e jetes por me pas e kupto se ka qene thjesht nje fixim asgje me shume...
Sic e theksuan dhe anetaret me lart chati/forumi esht me shume se nje vrasje kohe qe kthehet ne perditshmeri...
 
Kemi shok ne virtualitet qe edhe pse pa i taku kemi kriju respekt te jashzakonshem. Edhe shoqe po ashtu por dhe kemi taku varet nga mundesia dhe biseda qe formon me ate person apo me te tjere. Pjesa dashurise me duket absurde me shkronja, Absurde dhe Abstracte ne te njejten kohe. Pra marrim shembullin e @Albaner ka ndonje ktu tma shpjegoje si ka ren ne dashuri ky? Lolx
Ktu ka cuna e goca te mire shum por e verteta eshte se duan vetem shoqeri text message dhe nuk e konceptojne qe duke biseduar/chatuar me dike lind idea qe ti shkembejne ato dy fjal face-face dhe per kte hap nuk kan guxim apo se marrin mundimin.

Ka shum per te shtuar per kte teme por Anabela ja fut shkurt sqarimit te temave qe te behen cik me serioze :)

Ky eshte thjesht mendimi im ne boten time te vogel. Bye ✌️
Gjithashtu dhe mendimi im..
 
Nuk mund ta dashurosh pa e pas afer.nyk mund te dashurohesh pa e provu perqafimin e tij/saj.me germa nuk provohen keto gjera
 
Kemi shok ne virtualitet qe edhe pse pa i taku kemi kriju respekt te jashzakonshem. Edhe shoqe po ashtu por dhe kemi taku varet nga mundesia dhe biseda qe formon me ate person apo me te tjere. Pjesa dashurise me duket absurde me shkronja, Absurde dhe Abstracte ne te njejten kohe. Pra marrim shembullin e @Albaner ka ndonje ktu tma shpjegoje si ka ren ne dashuri ky? Lolx
Ktu ka cuna e goca te mire shum por e verteta eshte se duan vetem shoqeri text message dhe nuk e konceptojne qe duke biseduar/chatuar me dike lind idea qe ti shkembejne ato dy fjal face-face dhe per kte hap nuk kan guxim apo se marrin mundimin.

Ka shum per te shtuar per kte teme por Anabela ja fut shkurt sqarimit te temave qe te behen cik me serioze :)

Ky eshte thjesht mendimi im ne boten time te vogel. Bye ✌️
Dakord 100% ... Un smendoj qe mund te kesh ndjenja me chatista sps njdjenja duhet te jetohet koh e koh te gjat... Ne chat krijohet thjesht shoqeri .. X njerzit qe mendojn qe dashurohen (nuk e kam me ty albaner ... E di q kan shum respekt x ty aq me shum q sdo t t gjykoja se ste njof.. Por them.n pergjesi) mendoj qe nuk esht dashuri si ajo dashurija e vertet por thjesht fiksim qe ndjek nderfjegjen e memdimet tona... Por thjesht si the ti esht abstrakte... :)
 
Miqësi dhe krijohen .. nuk është çudi , se dreqi ta hajë mbas këtyre gërmave celularit dhe pc , flet dikush , person i ngjajshëm me ty , që në çdo gjë që ndan , jep ide dhe gjëra nga vetja , nuk është që nuk ekziston , nuk flet me numra.
Problemi i virtuales është , se për shumicën është maska më e keqe , të paktë janë ata që shfaqin sjellje apo pjesë apo pjesë të karakterit të tyre real :)
Mendoj që është një mundësi për njohje , se fundja dhe atë që e takon në kafene , shkollë , e rrugë , do e kthesh çik në virtualitet , nuk na ndahen celularët nga duart xD
Për të kaluar në dashuri , duhet përballja me realen , unë jam skeptike , por që dhe mund të ndodhin , nuk është çudi.
Varet nga qëllimi ..
 
Jemi ne virtualitet... ktu dashurohen e ndahen njerzit cdo 5 minuta, i ndrojn partneret sikur te ndroj corapet. Por kot nuk quhet virtualitet... nuk eshte dicka reale.. Dhe ajo "dashuri" qe mundet te ndjesh per dike ... eshte thjesht nje fiksim, ai/ajo person mundet te te bej te ndihesh mire..mundet te te lumturoj...por nuk kthehet dot ne dashuri ne qofte se nuk e ke perball qe ta shofesh ne sy, ta prekesh me dore, ta puthesh dhe ta ndjesh sic duhet.
 
Ne fakt me vjen mire qe lexoj disa mendime te drejtperdrejta si te @Alesia apo @TinkerBell, pergjithesisht me vjen mire qe ketu ekzistojne disa karaktere te mbrekullueshme, qe ja vlejne ti njohesh. Dashuria si fenomen eshte nje dukuri platonike, ka te beje me ngjashmerine e karaktereve, koincidencat, inteligjencen reciproke, dhe ne fund me pamjen, prandaj mendoj se mund te ekzistoje edhe nga virtuali per tu pershkallezuar.
Ne ket aspekt mund te adhurosh, afeksionohesh, apo dashurosh karaktere virtuale.

Si mund te mos dashurohesh me inteligjencen e @Alesia , lirshmerine e @TinkerBell , miqesine e @Senseo , apo @MaYaDa ... @Ledia no comment per ty naqe se ke bere malet te qajne... dikur :p
Po @ANGELIQUE qe do te mbante 10 binjake me qumesht ne te njejten kohe... :p, apo @Macherie qe thyen rekordet e glukozit ne gjak...?

Por me lemsh nga t gjitha te ben @Nala... ;)

Duhet me ju nejt larg ketyre gocave... qe mos te shkaterojme realitetin :p
 
Jemi ne virtualitet... ktu dashurohen e ndahen njerzit cdo 5 minuta, i ndrojn partneret sikur te ndroj corapet. Por kot nuk quhet virtualitet... nuk eshte dicka reale.. Dhe ajo "dashuri" qe mundet te ndjesh per dike ... eshte thjesht nje fiksim, ai/ajo person mundet te te bej te ndihesh mire..mundet te te lumturoj...por nuk kthehet dot ne dashuri ne qofte se nuk e ke perball qe ta shofesh ne sy, ta prekesh me dore, ta puthesh dhe ta ndjesh sic duhet.

Jam dakort me ty @Alesia kam qene corapja e dikujt per shume kohe
SHyqyr qe i nderroi se po zinte kemba ere

MIke kam plot virtuale thjesht mike ama
do te vecoja @Dorina qe di shume gjera epr te ashtu sic ajo per mua
Kte e kam mike per koke e kurre sdo ta kaloj ne nji plan tjeter

Ndersa per Sex sic tha kjo me lart.............. ehhhhhh
kush vuan sot per ate gje me thuaj

ketu ?? po njifem virtualisht me cdo lloj femre sa jam beqar behemi miq virtuale ne realitet vendosim
me te gjitha vec @Dorina ate e kam bere Motrush te vogel
qureeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 
Ne fakt me vjen mire qe lexoj disa mendime te drejtperdrejta si te @Alesia apo @TinkerBell, pergjithesisht me vjen mire qe ketu ekzistojne disa karaktere te mbrekullueshme, qe ja vlejne ti njohesh. Dashuria si fenomen eshte nje dukuri platonike, ka te beje me ngjashmerine e karaktereve, koincidencat, inteligjencen reciproke, dhe ne fund me pamjen, prandaj mendoj se mund te ekzistoje edhe nga virtuali per tu pershkallezuar.
Ne ket aspekt mund te adhurosh, afeksionohesh, apo dashurosh karaktere virtuale.

Si mund te mos dashurohesh me inteligjencen e @Alesia , lirshmerine e @TinkerBell , miqesine e @Senseo , apo @MaYaDa ... @Ledia no comment per ty naqe se ke bere malet te qajne... dikur :p
Po @ANGELIQUE qe do te mbante 10 binjake me qumesht ne te njejten kohe... :p, apo @Macherie qe thyen rekordet e glukozit ne gjak...?

Por me lemsh nga t gjitha te ben @Nala... ;)

Duhet me ju nejt larg ketyre gocave... qe mos te shkaterojme realitetin :p
Pse i nda gocat e forumit mer se mezi i kemi...
Une do shtoja me aromen lules qe lulezon ne cdo stine @Fiore , me fotot e badoo plot kthesa qe bo share @Sara , me kama @Anabela , me ndjenjen happy qe trasmeto @Pinki qe qesh gjith kohen,me floket e @Dorina qe ja dim aq shume kimetin ne qe jemi bo si fush aviacioni,me gatimet e shijshme te @Elaa , me ndjenjen patriotike per atdheun qe trasmeton @Yasseminaa si dhe me kotelet e pafajshme qe polli macja e @Mogli :p
 
Pse i nda gocat e forumit mer se mezi i kemi...
Une do shtoja me aromen lules qe lulezon ne cdo stine @Fiore , me fotot e badoo plot kthesa qe bo share @Sara , me kama @Anabela , me ndjenjen happy qe trasmeto @Pinki qe qesh gjith kohen,me floket e @Dorina qe ja dim aq shume kimetin ne qe jemi bo si fush aviacioni,me gatimet e shijshme te @Elaa , me ndjenjen patriotike per atdheun qe trasmeton @Yasseminaa si dhe me kotelet e pafajshme qe polli macja e @Mogli :p
Booo un patriotike thot, bravooo njeri ce e ka kuptua lool .. Respekt Qeros?
 
Nuk komentoj ktuu se kam shume mekate ?????
 
Ka ik koha kur shkojshe nshtypshkronje me shkru naigjo e duheshin 2 ore,tashi slodhesh hic mos u vej nmerak :p
N fakt e kish per nga mendja :p se kshu fizikisht ska gje :p
 
Heee se po behem serioze!!
Pavarsisht qe grricemi me nj tj kalojme bukur ktu, argetohemi e qeshim!
Une personalisht kur jam e lire e dua te qesh lexoj komentet ketu:)
Jane shume te bukura vertet:) kane sinkronizime te bukura !
Une ndryshe nga ju lart nuk citoj asnje anetar, secili nga ne kemi tipa e karekteret tona, e larmishmeria qe krijohet eshte argetimi i ketushem:)
Ndaj dashuri e blah blah me germa ncuk nuk ka'
Mundet te kete START nje terheqje ktu, por nese nuk del ne realitet , mbetet e tille:)!
Ju flm qe me lexuat:p
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.