Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A e con xhelozia,nje cift drejt ndarjes???

Si 0% more ncnncncncncncncn do kesh ron me gru te bute ti ???? ose ste do mjaftueshem ????? se ska mundesi

Nuk ka lidhje ajo qe thua ti.
Nuk jap shkas qe ta bej xheloze dhe nuk me jep qe te jem.
E thjeshte kjo gje.?
 
Nqofse ska xhelozi ska as dashuri.
Por duhet me karar sa mos me arrit ne piken e mosbesimit se pastaj ska vend dashuria mo.
Xhelozia osh shkak ndarje.
 
Nje shoku im ne makine, ndalon te vijat e bardha. Aty kalon nje vajze dhe i buzeqesh.
Pllau i vjen shpulla surratit!
Kush ishteeee ajoooo buçaaaa, kuuuuuuushhhhh!
Pse te qeshiiiiiii, kurvarrrŕ ????
 
Nje shoku im ne makine, ndalon te vijat e bardha. Aty kalon nje vajze dhe i buzeqesh.
Pllau i vjen shpulla surratit!
Kush ishteeee ajoooo buçaaaa, kuuuuuuushhhhh!
Pse te qeshiiiiiii, kurvarrrŕ ????
E pse duhet te qeshte ajo buça ??. Mir ja ka bo! Te isha une Pantofël surratit !! ??
 
E pse duhet te qeshte ajo buça ??. Mir ja ka bo! Te isha une Pantofël surratit !! ??


Eh medet!
Me keto mend ke per te ngel pa martu, shif per ndonje manastir, behu murgeshe.
 
Eh medet!
Me keto mend ke per te ngel pa martu, shif per ndonje manastir, behu murgeshe.
He reeee heeeee. Se shaka bej ?. Ngela un pa u martu? Un martohem qe tani po te dua. Vetem se nuk po gjje burre ??
 
Per mua ky diskutim eshte provincial, ndarja si rezultat i xhelozise eshte katunareske.

ndajra nuk eshte nje akt i deshirueshem, ata qe e bejne kane 2 mundesi:
1- skane qene te lidhur e dashuruar kurre bashk
2- e bejne pasi eshte zgjidhja me e mire e mundshme per jeten e individeve qe ndahen dhe per femijet nese kane te tille.

por here here eshte shokuese. Jam tmerruar kur degjova ndarjen e dy miqve te mi, qe jetojne mes gjith te mirave, familje e mbrekullueshme dhe plot aktivitet jete. Nuk kishte as tradheti e as xhelozi, thjesht mungese kohe per te vleresuar si duhet gjerat qe kemi. Por ja qe ndodhi- te dy te harruar pas punes 10 ore ne dite, femija ne kopesht 7 me 5 e darkes, asnjehere nuk kishin kohe per familjen, dhe kjo pune nuk zgjati shume, 2 vjete! Gjithcka vdiq!
Fatkeqesisht te tilla vdesin.
Kam pare qe ne mynyren graduale i japin perparesi punes,karrieres edhe e vdesin ngordhin ngadale martesen. :)

S'ka arsye nga ato qe zakonisht i gjejne.

Thjesht s'ndiejne. :)
 
Xhelozia e tepert esht nje shkaterrim i vetvetes me shume sesa i nje lidhjeje .
Nese sjep arsye apo ske arsye,xhelozia esht e fjetur
Ama po doli naj gjo sheshit ajo e shkreta zgjohet e zor se flen mo?
 
Jan te shumta arsyet qe e cojne nje cift drejt ndarjes,jo vetem xhelozia.
Normalisht qe xhelozia luan nje rol te rendesishem qe ciftet te ken keqkuptime dhe te grinden gjate gjithe kohes me njeri-tjetrin,por nuk eshte ajo qe i vendos vulen per ndarjen perfundimtare.
Dashje/padashje te gjith xhelozojme per personin qe kemi ne krahe.
Nese ekziston komunikimi midis ciftit,nuk mendoj se xhelozia i ndan :):).
 
  • Pëlqej
Reactions: .
Xhelozia esht nje burim qe con shum cifte drejt divorcit jo te gjitha sigurisht
Personalisht lezeti i xhelozise esht veten ne fillim te lidhjes me pas duhet te minimizohet ne max nese nuk ndodh heret a vone do plasi si nje bomb me sahat dhe hap probleme tjera qe e cojn ciftin ne dhune tragjedi divorce e kshu me rradhe
 
Per mendimin tim, edhe e çon edhe s'e çon................
 
Po ne shume raste e çon ne ndarje
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.