Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A e din se?

A e dini se qe asgje nuk dime por cdo dite mesojme ?
 
A e din se t'kuptoj, po prap thu s'pom kupton.
 
A e din se sa jam e mir aq dhe e keqe jam?
 
Te jesh njeri i sinqerte me erresiren, sikur me driten qe ke brenda teje, te ben nje njeri me shume pozitiv.
 
Se kur na shkaktojne dhimbje, ta besh tjetrin te ndihet sikur te beri te ndihesh, kurre nuk eshte nje zgjidhje, qe te ndihesh e lumtur.
 
Se, nese nuk i fal njerezit qe te lendojne, hidherojne apo te bejne te vuash, atehere ke infektuar shpirtin tend me nje erresire qe do te kthehet ne urrejtje.
Dhe kjo do te bej te burgosesh ditet tua, pa e kuptuar.
 
Te falesh...por kjo nuk do te thote qe te qendrosh aty ku te lenduan.
E mira eshte qe te falesh edhe te largohesh dhe te mos e harrosh kurre, te duash veten tende mbi te gjithe dhe gjithcka.
 
Se nuk duhet ti lejosh vendimet tua, te bejne te ndihesh e trishtuar.
Por gabimet tua, te behen nje mesim dhe perpjekje per me te miren sot dhe e nesermja te te gjej me nje shpirt te lire.
Meso nga e djeshmja, mos e perserit kurre dhe gezohu te nesermes duke ecur me kujdes dhe te ndjehesh bukur ne shpirt, me njerez qe te pershtaten e te cilet jane ne nivelin dhe moralin tend.
 
Se duhet te kerkosh dashurine brenda teje pastaj tek te tjeret.
Mundet dashuria te mungoje tek shume njerez, por boshlleku qe le brenda gjithkujt nuk te jep te drejten te tallesh, te luash, apo te kurverosh ne emer te dashurise.
 
A e din sa lule janë çelë dhe janë tharë,
A e din se kam jetu me ty, edhe pse s’të kam parë!
 
A e din se ....une nuk e di ate qe don te dish ti ?
 
A e din se sa e vshtir jom se sme shkon me i then vetit e keq,e them e vshtir ?
 
unn aaa vec un smund me u be e sikur te du por nuk jam ok ndaj vec shoh pak????????????? kush me njeh e di nuk jam mendjemadhe nuk mund ta bej jo se nuk du?????
Sdi gje mu sme ke pa ishalla je mrz qe ti thy brinjet pastaj ??
 
A e din që apo leje leje për një herë tjetër…
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.