A e falni tradhëtinë në dashuri ?

Trendafili

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
41
Mosha
21
Asnjëherë nuk do e falja tradhëtinë.Ta duash me plot shpirt dhe zjarr partnerin/en dhe më pas të shohësh se ai ka dikë tjetër në zemer është një veprim i ulet qe e bëjnë njerëzit pa karakter.Tradhtia është veprim i pamoralshëm dhe armik i dashurise.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Staff member
ADMIN
Mesazhe
11,061
Mosha
35
Location
Space
Jo! As qe behet fjale!!
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
ANETAR ✓
Mesazhe
860
Location
Zürich
Po varet tani nga situacioni i jetes...
Nese ke Familje, Martes etc mendoj qe nuk ben te nxitohet Partnerin dhe ti hedhi te gjitha ne lume per nje ONS ama nje BIG AMA, nese ajo tradhtia kalon ne lidhje jasht martesore atehere eshte veshtire per ta falur.
Une personalisht jam strikte te kjo pjesa moralit madje as tradhtin me te vogel nuk e fale edhe e kam deshmu kte gje mirpo ka njerz tolerant me te durushem ju them Bravo per tolerancen qe keni.
 

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Mesazhe
9,120
Prsh @Jorina` ... nuk eshte cilesi ti pergezosh dobesine dikujt .

E fal ... edhe i hap deren ne te njenten kohe . No hard feelings .
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
ANETAR ✓
Mesazhe
860
Location
Zürich
Prsh @Jorina` ... nuk eshte cilesi ti pergezosh dobesine dikujt .

E fal ... edhe i hap deren ne te njenten kohe . No hard feelings .
Eshte ceshtje durimi, jo cdo kush mundet te toleroje ato gjona per ate ju them bravo 🤣🤣
 
Last edited:

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
ANETAR ✓
Mesazhe
5,347
Si bojn kta sikur skan tradhetu asiher :p
Kurre se kam bere ate gje
KURREEEEEEEE
Se memdoj si do te ndihesha une sikur te ma benin mua ate gje
E kjo dhembb
 

Moonlight

I/e Regjistruar
Mesazhe
2,322
Ama Kurre mos thuaj Kurre!

Njeriu e ka ne natyren e tij qe nga zanafilla , po aq ka edhe justifikimin per cdp veprim te tij.
Problemi qendron ne perballjen me veten.
Ndodh qe ta justifikojme tradhetine me dicka te momentit, jo emocionale, vetem fizike , e plot perrralla!
Ne fund tradhetia na pelqen sna pelqen , eshte pjese e jona ne cdo hap!
Nese me "boten" ndiheni ok teksa i thoni se se kemi bere kurre....po me veten si ndiheni kur perballeni?
 

Senseo

Unconventional.
ANETAR ✓
Mesazhe
6,437
Nje pyetje rreth tradhtia kam une si e mocme qe jam e smar vesh nga kto ceshtje delikate.
@LUCKY-STRIKE ne sa forma egziston tradhtia, nese ka te tilla?
 

Anabela

**Anetare^^Respektuar**
Staff member
ADMIN
Mesazhe
5,860
Mosha
28
Tradhetia fizike dhe ajo emocionale
Tradhtia emocionale konsiderohet te dashuriarit ne nje person tjeter gjate kohes qe jeni ne nje lidhje tjeter.
Mbajtja e nje lidhje tjeter me nji person.
Ndersa tradhtia fizike:
Mesazhet seksuale,filtrimi,puthja,prekjet.
Edhe kryerja e nje akti seksual me qellim tjeter,per perfitime apo edhe ne gjendje te dehur,ku nuk eshte me emocionale.
Tradhti nuk eshte vetem kontakti fizik,tradhti eshte edhe kur shkruhesh me dike me mesazhe,dhe nuk deshiron qe partneri/ja ta shohi ate bashkbisedim.
 

Anabela

**Anetare^^Respektuar**
Staff member
ADMIN
Mesazhe
5,860
Mosha
28
Kjo esht ceshtje personale,
Dhe varet se si nji person e koncepton tradhetine.
 

Dorina

Zikaltër⚫🔵
VIP I FORUMIT
Kontributor
Mesazhe
15,294
Location
F.C. Internazionale
Varet në çfarë statusi është lidhja.
Nëse ka fëmijë në mes edhe e fal në të kundërt jo.
 
Last edited:
Top