Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A e falni tradhëtinë në dashuri ?

Trendafili

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 28, 2018
Mesazhe
41
Asnjëherë nuk do e falja tradhëtinë.Ta duash me plot shpirt dhe zjarr partnerin/en dhe më pas të shohësh se ai ka dikë tjetër në zemer është një veprim i ulet qe e bëjnë njerëzit pa karakter.Tradhtia është veprim i pamoralshëm dhe armik i dashurise.
 
Jo! As qe behet fjale!!
 
Po varet tani nga situacioni i jetes...
Nese ke Familje, Martes etc mendoj qe nuk ben te nxitohet Partnerin dhe ti hedhi te gjitha ne lume per nje ONS ama nje BIG AMA, nese ajo tradhtia kalon ne lidhje jasht martesore atehere eshte veshtire per ta falur.
Une personalisht jam strikte te kjo pjesa moralit madje as tradhtin me te vogel nuk e fale edhe e kam deshmu kte gje mirpo ka njerz tolerant me te durushem ju them Bravo per tolerancen qe keni.
 
Prsh @Jorina` ... nuk eshte cilesi ti pergezosh dobesine dikujt .

E fal ... edhe i hap deren ne te njenten kohe . No hard feelings .
 
Prsh @Jorina` ... nuk eshte cilesi ti pergezosh dobesine dikujt .

E fal ... edhe i hap deren ne te njenten kohe . No hard feelings .

Eshte ceshtje durimi, jo cdo kush mundet te toleroje ato gjona per ate ju them bravo ??
 
Last edited:
Si bojn kta sikur skan tradhetu asiher :p
Kurre se kam bere ate gje
KURREEEEEEEE
Se memdoj si do te ndihesha une sikur te ma benin mua ate gje
E kjo dhembb
 
Ama Kurre mos thuaj Kurre!

Njeriu e ka ne natyren e tij qe nga zanafilla , po aq ka edhe justifikimin per cdp veprim te tij.
Problemi qendron ne perballjen me veten.
Ndodh qe ta justifikojme tradhetine me dicka te momentit, jo emocionale, vetem fizike , e plot perrralla!
Ne fund tradhetia na pelqen sna pelqen , eshte pjese e jona ne cdo hap!
Nese me "boten" ndiheni ok teksa i thoni se se kemi bere kurre....po me veten si ndiheni kur perballeni?
 
Nje pyetje rreth tradhtia kam une si e mocme qe jam e smar vesh nga kto ceshtje delikate.
@LUCKY-STRIKE ne sa forma egziston tradhtia, nese ka te tilla?
 
Tradhetia fizike dhe ajo emocionale
Tradhtia emocionale konsiderohet te dashuriarit ne nje person tjeter gjate kohes qe jeni ne nje lidhje tjeter.
Mbajtja e nje lidhje tjeter me nji person.
Ndersa tradhtia fizike:
Mesazhet seksuale,filtrimi,puthja,prekjet.
Edhe kryerja e nje akti seksual me qellim tjeter,per perfitime apo edhe ne gjendje te dehur,ku nuk eshte me emocionale.
Tradhti nuk eshte vetem kontakti fizik,tradhti eshte edhe kur shkruhesh me dike me mesazhe,dhe nuk deshiron qe partneri/ja ta shohi ate bashkbisedim.
 
Kjo esht ceshtje personale,
Dhe varet se si nji person e koncepton tradhetine.
 
Varet në çfarë statusi është lidhja.
Nëse ka fëmijë në mes edhe e fal në të kundërt jo.
 
Last edited:

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.