Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A harrohet dora qe te ka ndihmuar!?

Ka plot qe e harrojne pasi e kapin veten , e sduan ta dine si ishin e nga vijne ? .
Edhe pse me vjen keq qe hasim mosmirnjohes ne jete ...
Mundohem te zbatoj ate thenien e popullit "Te miren qe bej ta shkruaj ne rërë e te miren qe ma bejne ta gdhend ne gur " .
 
Kthej koken dhe nuk shoh asnje dore, ndoshta sepse jam e forte dhe e guximshme e nuk e kam te lehte te kerkoj ndihme, gjithmone i kam perballuar vete problemet e mia me ndihmen e te madhit Zot elhamdulilah ?
Por, sa kam ndihmuar nuk di e kujtojne apo jo, veç di te them qe jam e lumtur per kete arsye, me shume se ata qe kam ndihmuar mund te jene!
 
Çdo njeri mendoj që asht ndihmuar dhe ka ndihmuar, në nji situat të caktuar.
Ndihma nuk ka të baj gjithmon me para, apo të ndihmon dikush të gjesh nji punê..
Ndihmë asht dhe kur je e/i ri në profesion dhe dikush që ka vite eksprenc të tregon se si bahet nji gja.
Ndihmë asht edhe kur në fillmet e tua nuk të diatancojn dhe nuk ta bajn me u ndi keq në punë për faktin që je e / i ri në profesion..
Asht ndihmë edhe kshilla që të jept madje do e thoja mbështetje që shkon përtej ndihmës, afrimitetit dhe ngeohtësia që të jept në nji ambent të ri, aq ma twper duke qen e re në profesion..
Kjo asht ndihma ma e madhe që të jepet..
Ti vërtet mund kesh arrit vet të diplomohesh, ta gjesh punen me merit..
Poor profesionin ta mëson prakticitti, ekspreinca..
Duke qen se në punë ke ato që kan ma shumë se 10 ose 20 vite pune, qoft dhe 5 vite..
Ti mëson nga ato, indireket apo direkt ..
Kjo asht ndihmë, ndaj unë nuk mund them dot se e kam msu vet profesionin..
Vërtet punene dhe gjitha i kam arrit vet..
Pooor secili nga ne e ka msu profesionin nga dikush qê din ma mir..
Pra mund ken than që kjo bahet kshu zëm shembull ..
Ndihm asht kjo.. ?
 
ta harrojn si steharrojn njerzit dore e kembe madje ,,sa te ngrihet pak ii duket vetja se eshte ngit e kush eshte ky, edhe kokenten ta harron,,te thot kush je!
jan ata te rrallet qe ste harrojm jo vec ti,por as per vete nuk harron se ngAerdh e kush,,
 
Pershendetje!
Se di nese ekziston nje teme e tille!
Dora qe te jep buke a harrohet?!
Dhe sa mos mirnjohes jemi ne nga natyra!?
Ekzistoj nje fjale sa ik stuhia harrohet!
Frika!
Do isha mirnjohese te dija opinionet tuaja!?
Se pari komplimente per temen embelsire.

Kam patur fatin e mire te rritem me familjen time te madhe dhe te bukur deri ne momentin qe dola ne jete e jetoj independente dhe sot pa ja shtrire doren askujt. Pra prinderit e mu jan te paret qe ju jam mirenjohese per cdo gje Edhe shpresoj ta marrin shperblimin nga une deri ne momentin e fundit.


A kam marre ndihme? Morale po.
ne jete jam tip shume selektive me njerezir po Edhe shume sociale kjo edhe per shkak te punes qe kam.
Kzm dhen ndihme? Po shume Edhe nuk pres tme kthejne . Sepse gjerat kur i bej i bej per shpirtin tim jo per tme ngrit kush kapelen .
Kaq per momentin.
kalofshi bukur ne vazhdim
 
Jo nuk harrohet se rrallë herë ndodh.
Ndodh në kohët e vështira ku pjesa me e madhe e njerezve qe takon per dit te mira dhe gezime nuk te vijn pran dhe ai ose ajo qe te ndihmon ne ato koh dell njeri i vërtet mes njerëzve fallco.
Dhe njeri i vërtet nuk harrohet madje edhe kur largohet nga jeta kujtohet.
 
Mue nje person me ka ndihmue kur jam gjet ne mes te rrugeve te evropes, edhe pse kane kalu shume vite dhe sot jetojme ne shtete te ndryshme kam nje lidhje shpirtnore me kete familje te mrekullueshme origjine çifute me prejardhje mbretnore.

Ne fakt jeta jeme ka qene ne sherbim te tjereve, kam ndihmue me qindra njerez, dhe shpesh here kam marre zhgenime, mirpo prapseprap une jam i lumtur qe kam pas mundesi me ndihmue.

Di te them qe mosmirnjohja asht gjaja ma e keqe ne karakterin e njerit.
 
Mue nje person me ka ndihmue kur jam gjet ne mes te rrugeve te evropes, edhe pse kane kalu shume vite dhe sot jetojme ne shtete te ndryshme kam nje lidhje shpirtnore me kete familje te mrekullueshme origjine çifute me prejardhje mbretnore.

Ne fakt jeta jeme ka qene ne sherbim te tjereve, kam ndihmue me qindra njerez, dhe shpesh here kam marre zhgenime, mirpo prapseprap une jam i lumtur qe kam pas mundesi me ndihmue.

Di te them qe mosmirnjohja asht gjaja ma e keqe ne karakterin e njerit.
Prandaj të kam mik dhe të vlersoj, se ke shpirtin e madh! ??..
 
kalova lumin te dh...kalin thon disa ..
gjithsesi kur kam ardh ne itali me kan ndihmuar shoqeria qe ende kam sot ...
fundja jemi popull bujar dhe zemrgjer
edhe pse sot kan ndryshuar cik metaliteti
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.