Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A i gjykoni njerëzit nga veshja?

Hmmm ndodh automatikisht sepse direkt behet selektimi ne prapavi.
gjithsesi NUK ME PELQEJN njerzit qe veshen si bredh apo sikur te shkonin neper karnevale.
Thonje me xixa, kpuce me nuanca neoni/tuta, ngjyra qe te shtojn direkt migrenen i dont like them.
ose tuta me hoodie no me gusta
me pelqen stili i Karl Lagerfeld ose Wolfgang Joops.
Edhe kto qe veshen me marka fake nga aliexpress/wish etc ato ma shpifin fare.

Une jam ritur nga prinder qe gjithmon kan vesh gjera qe bejn vec corapet 200-300 Euro (une per vete nuk veshem aq shtrenjt) dhe normalisht qe me bin ne sy gjerat e cmuara di ta dalloj nga largesia eshte dicka HOT or NOT edhe kur veshen njerzit me pyesin shpesh shko kjo apo nuk shko.

me duhet te korigjoj: ka njerz qe ju shko e stolisura si bredh dhe nuk jam absolutisht kunder tyre kjo eshte thjesht shija ime....
Me pelqen stili casual linja/ngjyra te qarta jo nje neon e tjetra e kuqe ashtu me kap direkt agresioni ???
Ti kshu ftyra jote ????
41882gerbe 1300 ntrup dhe boll u hape hune se **** je hap me koh
Ik pyt per cmimet dhe mthuj gerbe
 
Po ti ai i gjykon? Jep mendimin tend.
Unë gjykoj ato femra që nisen në shkollë me xhinse e dalin në klasë me minifund
Gjykoj ato vajza që në pikë të mëngjesit me 1kile make up në rrugë( po shkon në shkollë e jo në pub)
Gjykoj ato vajza që e ekzagjerojnë me veshjen e tyre super ekstravagante në rrugë..
Gjykoj ato femra që rrinë gjithë ditën në majë të cigares, telefonit, thonjtë 2 metra e bëjnë temena me lekët e prindërve e parazitojnë..
Gjykoj ata njerëz që skanë buk me ngrënë e blejnë iphonet më të fundit..
Gjykoj ata njerëz që ngatërrojnë të veshurën me oraret jo përkatëse...
Pra unë gjykoj ekzagjerimin, se ka plot njerëz që u shkon çdo gjë që veshën apo sikundër të vishet e lyhet e ngjyhet prapë nuk i shkon...
 
Nuk eshte e pabesueshme, dhe nuk ka pse te jete rren. Ndoshta ne shqiperi aq para duken shume por diku tjeter nuk jane asgje.
S'rri ne shqipri as un kto 20 vitet e fundit mer po smund ta besoj??
 
S'rri ne shqipri as un kto 20 vitet e fundit mer po smund ta besoj??

E pabesueshme eshte ne fakt ku nje pjese e madhe e shqiptareve marrin mesatarisht me pak se 300 mije lek ne muaj dhe i sheh ne dore me iphone.
Pra varet se cfare prioriteti mund ti vendosesh vetes. Ka njerez qe jane te " fiksuar" nga rrobat intime dhe lene qimet e kokes duke i blere.
 
E beja deri diku me parë...por rruges mesova te mos e bej...veshja eshte shije personale por eshte edhe qellim...ka njerez qe e perdorin thjeshte per te nxjerre veten " ne treg"...per te tjere eshte luks...per nje pjese eshte joshje..disave as nuk ju bie nder mend mjafton te jene te veshur e keshtu me radhe...asgje nuk eshte siç duket... Edhe nje romani best-seller mund ti vihet kopertina si kartolinat e viteve 2000 :p :)
 
Jo si gjykoj aspak:
Mendoj se cdo kush ka stilin e vet te veshjes.
Dhe asnjiher nuk mund te dallohet nje njeri nga veshja.
Me ka rastis qe ne pamje te par dikush ka qen me veshje te pazakont,dhe kam pas rastin ta njoh dhe ka qen njeriu me pozitiv qe kom njohur ne te gjitha aspektet.
 
Unë gjykoj ato femra që nisen në shkollë me xhinse e dalin në klasë me minifund
Gjykoj ato vajza që në pikë të mëngjesit me 1kile make up në rrugë( po shkon në shkollë e jo në pub)
Gjykoj ato vajza që e ekzagjerojnë me veshjen e tyre super ekstravagante në rrugë..
Gjykoj ato femra që rrinë gjithë ditën në majë të cigares, telefonit, thonjtë 2 metra e bëjnë temena me lekët e prindërve e parazitojnë..
Gjykoj ata njerëz që skanë buk me ngrënë e blejnë iphonet më të fundit..
Gjykoj ata njerëz që ngatërrojnë të veshurën me oraret jo përkatëse...
Pra unë gjykoj ekzagjerimin, se ka plot njerëz që u shkon çdo gjë që veshën apo sikundër të vishet e lyhet e ngjyhet prapë nuk i shkon...

Femra e shkrete gjithmone ne shenjester. ??
 
Ueee sa open mindet jwmi asnje qe mwret me llafe e paragjykime ne shqiperi.... te qeshim tashi?
Gjykoj qe cke me te dmth jo tpapasmit por kur kw mundsi e sdi
 
Po!

S'kam ç'pres nga dikushi qe vesh tuta sportive
e kepuce me maja. :D


Ne ambiente qe ka shume njerez
nga veshja (ose me mire shija ne veshje) nenkuptoj e peshen. ;)
 
Ne pergjithesi jo .... jam the most chilled easy going girl , kur vjen puna tek ca gjera si pshm tek kjo puna e veshjes .

Por me bejne per te qeshur dísa raste tek Tuk .. kur vjen puna dhe nuk perputhen me personin/en, ambientin.

Ps... thjeshtesia mbi te gjitha, KY Eshte sekreti per TE bere drite e nje veshje interesante edhe me nje pale atlete te grisura . ?
 
Sepse nuk i shkon femres te silles si ekstravagante aq me teper duhet te jet nje shembull duke ditur shum mir se cfar prioriteti ka ajo ne jete

Stop ✋...just stop ✋ se boll budalliqe kam lexuar sot né lidhje me femren . ?

Femra mbi TE gjitha eshte njeri , pastaj femer .
 
Stop ✋...just stop ✋ se boll budalliqe kam lexuar sot né lidhje me femren . ?

Femra mbi TE gjitha eshte njeri , pastaj femer .
Heuu un po flas n lidhje me komentin tend jo n lidhje me ato qe ke lexu ti


Ok si duket n syrin tend ato lloj femrash qe ka permed @Dorina kur ato do behen nëna nje dit dhe do u vije turp nga vetja per ti tregu femijes se saj per rinin sjelljen veshjen etc etc apo do hyje t genjeje ajo medoemos vetem per tmos tregu se sa karaxhoze . Esktravagante sa femer pa tepmerament pa kultur familjare ka qen ajo n rinin e saj??

Nese kam fol keq n ket rast ...teper i sigurt qe sdo komentoj mos per asigjo ktu n forum
 
Heuu un po flas n lidhje me komentin tend jo n lidhje me ato qe ke lexu ti


Ok si duket n syrin tend ato lloj femrash qe ka permed @Dorina kur ato do behen nëna nje dit dhe do u vije turp nga vetja per ti tregu femijes se saj per rinin sjelljen veshjen etc etc apo do hyje t genjeje ajo medoemos vetem per tmos tregu se sa karaxhoze . Esktravagante sa femer pa tepmerament pa kultur familjare ka qen ajo n rinin e saj??

Nese kam fol keq n ket rast ...teper i sigurt qe sdo komentoj mos per asigjo ktu n forum


Ne mos.perputhje idesh ne forum
kemi hapesiren ta diskutojme per c'ka s'perputhet mendimi.

Te kuptoj mjaftueshem ne lidhje me syrin tend mbi temen,por zgjidhje nuk eshte te mos integrohesh me komentet.

Ndoshta nje fryme e tille duhet lind per debat.
 
Heuu un po flas n lidhje me komentin tend jo n lidhje me ato qe ke lexu ti


Ok si duket n syrin tend ato lloj femrash qe ka permed @Dorina kur ato do behen nëna nje dit dhe do u vije turp nga vetja per ti tregu femijes se saj per rinin sjelljen veshjen etc etc apo do hyje t genjeje ajo medoemos vetem per tmos tregu se sa karaxhoze . Esktravagante sa femer pa tepmerament pa kultur familjare ka qen ajo n rinin e saj??

Nese kam fol keq n ket rast ...teper i sigurt qe sdo komentoj mos per asigjo ktu n forum

E pse duhet ti vije turp se na cudite? Se nuk mund te dali nga shtepia me nje fund sipas deshires se saj se e vret babai apo vellai.. dhe I duhet ta veshi
Tinzash ? apo sepse na qenka femer dhe duhet denuar per k’te arsye ?

Pastaj te tere pa perjashtim rebelohemi né nje fare forme , né nje fare moshe... por kjo nuk do te thote me domosdo qe duhet te ndihemi fajtore dhe me turp .. se te njenten gje kane bere edhe prinderit tane dhe brezat me pare né koherat e tyre .
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.