Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A jemi ndonjiher gati,per ta humbur te djeshmen??!!

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
Si mendoni miq:

A jemi ndonjiher gati per te humbur te djeshmen?

Personalisht mendojse varet nga situata,por sbesoj se mund te jem gati te humbas te djeshmen.
Se di do me pelqente me teper te lexoj memdimet tuaja. ??
 
E shkuara hidhet pas krahëve por nuk harrohet kollaj.

Unë zakonisht eci para dhe nuk pendohem.për të djeshmen. Mundohem.ti marr më.të mirën kësaj jete...
 
Per te shkuaren mendoj se cfare do kisha bere ndryshe. E ardhmja me intrigon pa mase, cdo e panjohur me motivon drejt saj.
 
Eeeeu, i paska lene temat e seksit kjo dhe po tenton gjera filozofike... :p

Shume gjera nga e kaluara do i hidhja poshte sikur te ishte e mundur. Kujtime vendimesh qe s'do i perserisja kurre; nenvleresime dhe mbivleresime sfidash; ndjenja te forta per dike qe s'meritonte as 10% te ngrohtesise qe i fala; dhe shume e shume gabime te tjera.

Por, ne anen tjeter, ndoshta pa ato vendime te gabuara s'do kisha nxjerre mesimet qe me bene personi qe jam tani... ndaj ndoshta duhen pranuar si dicka e pashmangshme, edhe pse nuk krenohem me to.

Apo e keqkuptova temen e bisedes?
 
Per jeten tende @Artin
Kuptohet që për jetën bëhet fjalë, por e kisha për cilat ngjarje, kujtime etj.
Nuk mund të harrohen ose të humbasin, sepse ato jemi ne, por nëse janë të hidhura, mund t'i kujtojmë më pak dhe të përqendrohemi/shikojmë nga e ardhmja.
 
Eh nga ato hapat e djeshme jemi ktu sot por cdo gjo ka lezetin edhe rendesine e vet duhet me pa perpara jo me kthy koken mrapa sweeti
 
Para disa vitesh(2-3 vitesh)e mbaja mendjen tek e shkuara,tek miqesite e prishura,dashurite e pamundura.E mbaja mendjen tek gjerat qe nuk i bera ne te kaluaren.
Me kalimin e kohes fillova duke kuptuar se e shkuara eshte e shkuar,dhe po shkaterroja jeten time duke mbajtur mendjen tek kujtimet.
Duke u rritur e kupton se nuk duhet ta cenosh te kaluaren pasi mund te prishesh te ardhmen tende.
Konsiderojini kujtimet sidomos ato te trishtat si nje makth asgje me shume.
E rendsishme eshte te mos jesh vone per ta kuptuar se e djemshja po te mban peng.
Ne nuk mund te jemi pengu i kujtimeve,apo skllavi i se djeshmes.
Vjen momenti qe je ne gjendje ta kontrollosh veten e te mos jesh me njeriu i se djeshmes.
 
Kjo eshte e vertet sduhet te qendrosh pengu i se shkuares pasi kjo pjes prish te ardhmen:
Sa do te keqija apo te dhimbshme te ken qene.
 
Kjo eshte e vertet sduhet te qendrosh pengu i se shkuares pasi kjo pjes prish te ardhmen:
Sa do te keqija apo te dhimbshme te ken qene.
e djeshmja iku dhe e nesermja mendon vete per hallet e veta.cfare na ngelet ne te bejme?te mendojme dhe te jetojme per sot ;)
 
Sado e hidhur të ketë qenë, e djeshmja në bëri këtë që jemi sot. Nëse diçka nuk pëlqen, syno më mirë të nesërmen.
 
E djeshmja ishte dje e ngel dje sbehet kurre sot
 
Jam gati me vdek tani fmive tmi i kam lon i gjo ta ken nga baba vet aty te groposme. Respektin qe kan per baben e vet te lloji im gjysmat do bojn sikur nuk njofin tjeret sdo i lejn me ra ntoke sepse ato kan gjakun tim kan nonen e vet edhe ishalla jetoj i shof tbohen burra por se du kurr te perjetojn ca kam kalu une. Kam ca rruget 13 vjec une bela duket bukur kshu si prrall edhe gjonat e tjera he me se ka ky cja iq nonen por kur vje veza te suma te shesin me sekonda duhet me qen ca hapa para qe me shpetu me pak, se qe do te tradhtojn kjo eshte e sigurt ?
 
Jam gati me vdek tani fmive tmi i kam lon i gjo ta ken nga baba vet aty te groposme. Respektin qe kan per baben e vet te lloji im gjysmat do bojn sikur nuk njofin tjeret sdo i lejn me ra ntoke sepse ato kan gjakun tim kan nonen e vet edhe ishalla jetoj i shof tbohen burra por se du kurr te perjetojn ca kam kalu une. Kam ca rruget 13 vjec une bela duket bukur kshu si prrall edhe gjonat e tjera he me se ka ky cja iq nonen por kur vje veza te suma te shesin me sekonda duhet me qen ca hapa para qe me shpetu me pak, se qe do te tradhtojn kjo eshte e sigurt ?
☹️☹️☹️☹️
 
Normal qe po sepse ishte e djeshme dhe nuk bej dot gje as t'a rregulloj as t'a ndryshoj .....dhe iku ishte e djeshme
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.