Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A ju ka prish shoqeria??

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
A ju ka prish shoqeria ju si individ?
Kur keni rastis me shoqeri te keqe?

Personalisht mendoj se:

Shoqeria keqe ndikon ne nje menyre apo ne nje tjeter,ajo qe ka rendesi eshte manovra jote per te dal nga ajo shoqeri,e jo te zhytesh apo te behesh pjes e asaj shoqerie.
Nese te plq eshte dicka tjeter.

Me ka ndodhur: dhe jam distancuar pak nga pak pa dhen asnji shpjegim.
Ama jam ndjer mrapa shume e qete.
Pasi me plq jeta ta jetoj si tme vi me te gjitha pozivitet,dhe jo me njerez negativ.
 
Nuk besoj qe shoqeria "e keqe" te prish.Shoqeria te ben ti shohesh ne praktike gjithcka shpia ta meson si teori.Pastaj gjithsecili zgjedh me vullnet te lire si dhe kush do te jete.
Ka shume ndikim kur ti di se cfare te marresh nga nje shoqeri.
 
E thash ne baz te realitetit qe kam pare.
Ka ndodhur qe kan qen djali/vajza shm te mir te shellshem etj...
Ne shoqerin qe jan shoqeruwr ka ndodhur qe ka ndiku shume. Mos ta perjashtojme si mundesi.
Pastaj thash kjo varet dhe nga vet individi,zgjedh nese duhet t rri apo te distancohet.
 
Jo
I kam nxjerre une duarsh te gjithe?
Pertej shakase, ça ndikon negativisht nuk mund te etiketohet si shoqeri. Shoqeria kurre nuk ben asgje qe influencon per keq.
 
Nuk kam bere shoqeri te re disa mujshe por me vite kam shoqerin e vjeter dhe paka shum jan te pershtatur me mua..jam OK me shoqerin time :)
 
Kur nuk më ka prish deri më sot nuk besoj se do më prishi më.
Unë kam ec me parimin se: i zgjuar është ai që mëson nga gabimet e tjerëve dhe jo të tijat.
?
 
Shoqerine e kam si vetja psikiater une psikiater ato?
 
Unë për gabimet e mia nuk kam pse te bëj me faj të tjerët,aq me pak shoqet.
Shohim shum raste qe thonë se shoqëria e nxorri jashte orbite.
Nuk te detyron njeri sot te sillesh keq apo te besh cfare te te thone te tjeret,eshte ne doren tende.
Prsh.
Ne rrethin tone shoqeror erdh nje vajz me tatuazhe pinte duhan,e te tjerat e konsideronin shembull te keq.
Ajo ishte shum e drejte,dhe njeri i mir ne shpirt.Keshillat ishin te vlefshme,dhe te sugjeronte te mos beje gabime si ajo.
Ndonjehere "shoqeria e keqe", eshte me e vlefshme se " shoqeria e mire".
Kshuqe nuk i faj i shoqerise,njeriu duhet te pranoje gabimet e veta dhe te mesoje sesi ti perballoj pasohet e veprimeve qe kryen.
 
Asnje shoqeri nuk te detyron te besh dicka qe ti nuk e do prandaj mendoj qe shoqeria nuk te prish.
Pastaj nese ti merr vendimet e gabuara vetem per tu ber dikush qe nuk do te behesh vetem per tu pershtatur shoqeris esht dobesi
 
Po nejte me shoqeri tkeqe do bohesh si ato
Po nejte me tmire do bohesh si ato
Po nejte me mu do bohesh gej ( ktu ja futa kot ?)
Te prishen zgjidhja qe bo, ne vet zgjedhim me ke trrime kshuqe ne prishim veten tone jo dikush neve.
 
Edhe me ka prish e i kam prish...por secili ka mendjen e vete se detyron kush te behet i mire apo i keq.
 
Nuk jam e lekundur ne veprimet qe bej qe te ndikoje negativisht shoqeria .
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.