Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A justifikohet tradhetia ???

JUstifikohet tradhetia ?? Ilustroni me mendimet tuaja

  • Po

    Votimi: 4 25.0%
  • Jo

    Votimi: 12 75.0%

  • Gjithsej votues
    16

Alboy

What????
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nën 26, 2017
Mesazhe
5,377
Komentoni me mendimet tuaja
 
Per mua personalisht ne menyre kategorike jo
tradhetine do pa e ben
 
Impulsivisht pjesa me e madhe e jona do pergjigjet jo,por asnje se di saktesi sesi do reagoj nese do jete ne nje situate te tille.Edhe une them jo,ska arsye qe ta justikoj,por nese me ndodh (larg o Zot) kam frike se di si do sillem.Trdhetia eshte e pashpjegueshme ashtu sic eeshte e njejta gje per te cilen dashurojme.Nuk eshte ndjenje e mire,shkakton krize per inderitetin personal dhe si pasije krize dhe ne marrdhenie.Nje shprehje thot:Zot bej qe partneri mos me tradhetoj,po edhe po me tradhetoj bej qe mos ta marr vesh,po edhe po e mora vesh bej qe mos ta besoj.Dmth eshte aq sh ndjenje e keqe.Mumd tethem joooo te madhe nuk e justifikoj,por smund ta them me siguri
 
Hermmmm personalisht e memdoj qe:
Sa jam me dikend. Ok jam me ate. Nuk do te jete nevoja per mua te kem dike tjeter. Sepse te njejtat gjera ka si ajo qe kam une ashtu dhe te tjerat. Nuk ma ben zemra te tradhetoj. Jo qe kam frike a ku e di une. Por une kurre se marr respektin e ndjenjen e nji femre per debulese. E kthej thiken nga vetja njihere e kur e mendoj ate gje.... jo kjo gje te dhemb...... e me te vertete te dhemb shume...
 
  • Pëlqej
Reactions: Iva
Jetojme ne nje realitet qe as vete se marrim vesh sesi po jetohet @Vinjol .Cdo njeri ka principe,sic thua ti,sic them une e sic thit kushdo,por tradhetia ska arsye fikse qe ne ti dime ti plotesojme te partneri qe te mos tradhetohemi.Pastaj per ta justifikuar fillojme e analizojme llojet e tradhetise sepse nuk eshte e lehte te tradhetohesh ne mes te nje dashurie te madhe.Mos te ndodhte te jesh i tradhetuar sepse kam pare raste kur kane thene ‘jo’qe nuk e falin dhe prape jane bashke.Ndaj them nuk e dime as ne deri ne momentin qe do ta provojme(mos ndodhte kurre,te pakten te ata qe e mendojne si ty e si mua e si ne )
 
@Iva tradhetia per mua eahte mungese respekti.... jo tradhetia po dhe flirtimi......
Cka eshte e imja eshte e imja.... dhe e askujt tjeter......
 
  • Pëlqej
Reactions: Iva
Tradhetia qenka e pashpjegueshme. lool

Ato qe tradhetojne gjithmone edhe do ta justifikojne . I ka dalur boja edhe k’saj tashme , nuk na ben me pershtypje . Loool

Puna me e mire eshte qe ti japesh rruge , nese te ndodh ... jeta eshte shume e shkurter, per tu marre me njerez te tille , nuk ja vlen per asgje .
 
@Zana je ndier e tradhetuar ndonjihere ?
 
@Zana nese mu drejtove mua me “tradhetia eshte e pashpjegueshme” dua te te them e dashur sjemi nje,nuk i shohim gjerat nga i njejti sy,nga e njejta llogjike,nga i njejti perceptim,kjo eshte arsyeja pse ne diskutojme mbi tema duke patur diversitet mendimesh se ndryshe do fliste njeri e na perfaqsonte te gjutheve.Smund te paragjykosh mendimin e askujt.Nese te kam kuptuar gabim te kerkoj falje per permendjen e emrin
 
Ti fol per veten tende , jo per te tjeret .

C’do gje e ka nje shpjegim, ti thuan eshte e pashpjegueshme .. sigurisht qe eshte e pashpjegueshme kür e ben pas kurrizit te tjetrit/tjetres ... kshu e justifikojne tradhetaret . ?
 
@Zana je ndier e tradhetuar ndonjihere ?

Ndier jo ... por qe ka ndodhur , packa qe ishte nje lidhje drejt perfundimit gjithsesi ... pra kishte mbaruar , thjeshte nuk ishte finalizuar per arsye te zene pas puneve edhe u zbulua para kohe me nje fjale edhe sapo kishte nisur mes tyre ( pra edhe po edhe jo ) . Me beri me shume pershtypje personja ne fjale , se vete akti . Nuk e demtoj veten time ne pergjithesi pas gjerave te tilla @Vinjol , nuk ja vlen qe te demtosh veten tende per sjelljen e dikujt tjeter , dhe as nuk mund ti ndalosh apo imponosh te tjeret se qysh te sillen ... je ti ai/ajo , qe duhet te Marresh nje vendim , ne raste te tilla .
 
Atehere @Zana
Ketu shprehim thjesht mendimet tona virtuale.... por deshta te them qe :
Tjeter person person jam ne dashuri
A jam tradhetuar une ???? Po
A kam tradhetuar une???? Kurre
Jo se si kam pase mundesite.... << kurre sme kane munguar>> madje madje as kam flirtuar. Por eshte nji pafundesi argumentashte flasesh rreth kesaj teme....
Si thoni ju per meshkujt qe ne jemi tradhetare... dhe kjo eshte e ditur se mashkulli vete ne natyre eshte i pa permbajtur. Uli pantallonat mbaroi pune e iku.. e kjo gje eshte e ditur boterisht.. ama jame bere femrat sot me te keqia besom. Per mashkullin thone ruhuni se ujku ujku
Ndersa <<cakalli>> femra ben kerrdine.
Mua zoti mka fale mashkull edhe une ujk jam... ama kam parimet e mia... ato me jane mbajt deri me sot. Kur jam me 1 jam me 1 e sja vend per nji te dyte.....
 
Atehere @Zana
Ketu shprehim thjesht mendimet tona virtuale.... por deshta te them qe :
Tjeter person person jam ne dashuri
A jam tradhetuar une ???? Po
A kam tradhetuar une???? Kurre
Jo se si kam pase mundesite.... << kurre sme kane munguar>> madje madje as kam flirtuar. Por eshte nji pafundesi argumentashte flasesh rreth kesaj teme....
Si thoni ju per meshkujt qe ne jemi tradhetare... dhe kjo eshte e ditur se mashkulli vete ne natyre eshte i pa permbajtur. Uli pantallonat mbaroi pune e iku.. e kjo gje eshte e ditur boterisht.. ama jame bere femrat sot me te keqia besom. Per mashkullin thone ruhuni se ujku ujku
Ndersa <<cakalli>> femra ben kerrdine.
Mua zoti mka fale mashkull edhe une ujk jam... ama kam parimet e mia... ato me jane mbajt deri me sot. Kur jam me 1 jam me 1 e sja vend per nji te dyte.....
Cakalli ahahahaha ore na i bere femrat perbindesh jan delikate atq ? nga halli e bejn po he se sjan te gjitha kshu jo!
 
Ato na bejne njerezore dhe te vecante @Vinjol parimet ?

Gjithsesi une mendoj qe ka te beje me individin ne pergjithesi e jo gjinine.
 
Pylla pa derra nuk ka.Ska ndonje statistike qe thot se meshkujt apo femrat tradhetojne me shume,te pakten vitet e fundit se me perpara tendenca ka qene qe meshkujt kryesonin me tradhtine
 
Cakalli ahahahaha ore na i bere femrat perbindesh jan delikate atq ? nga halli e bejn po he se sjan te gjitha kshu jo!
Ah mor luani i laberise ahhhh
Nuk jane njisoj jo.... se sjane gishtat e dores te njejte te gjithe.
Por femra eahtecsi laraska
Terhiqet nga gjerat qe shkelqejne.
 
Mentaliteti ashtu ka ngelur , eshte e vertete mashkulli mashkulli ... por kür tradheton njera pale , sipas teje c’fare ben pala e tjeter ?! Te njenten gje.. perderisa kjo lidhje vazhdon akoma .

Kshuqe leri tendencat , e afroju realitetit .
 
Ah mor luani i laberise ahhhh
Nuk jane njisoj jo.... se sjane gishtat e dores te njejte te gjithe.
Por femra eahtecsi laraska
Terhiqet nga gjerat qe shkelqejne.
Varet edhe sa mashkulli e ben per vete atq gjithsesi un rri i mendimit qe femrat jan krjesa magjike kan nevoj per perkjdesje dashuri e perkushtim po ipaten kto te rralla jan ato qetradhtojn ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.