Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A Mendoni Se Keni Nje Aftesi Per Te Kuptuar Kur Te Tjeret Ju Genjejne???

Kam aftesinë e leshit?
 
po kam edhe nese ju them pse rren fillo e qesh pa pik turp sa shum me njef ti o zot ??
 
Po pak a shume te gjithe e kemi ate aftesi.
Por varet shume dhe nga aftesia e personit per te genjyer dhe nga fakti se sa e njeh ti ate e sa shume mund ta kuptosh.
 
E kam ktë intuitë por i bëj dhe ato që të mendojnë se unë i besova ?
 
Jo nje aftesi, por nje super aftesi. Njeriut nuk i duhen shume mend per t'kuptuar genjeshtrat e dikujt. Mjafton te logjikoje dhe ta shoh ndryshimin qe ndodhe tek te tjeret sa i perket raporteve te tyre me ty. Mjafton t'i shohesh veprat se a perputhen me fjalet dhe vetvetiu genjeshtra del ne pah, sikur ajo shishja e berllogut/mbeturines mbi uje kur lundron, ose ajri i coca-coles kur del, pasi ta hapesh shishen :D
 
Nese i beson dikujt ja beson dhe genjeshtren nese dike tjeter se beson dyshon dhe te e verteta ?‍♂️
 
Po. Leshtë e currit
 
kam eksperienc te vlersoj mundesit dhe i paraprihem nese kam dyshim. Por gjithmon duhet te vertetohet genjeshta para se te akuzosh
 
Genjeshterisht njerezit bien dhe ne dashuri, e vuajne per gjithe jeten.
Gabojne nga deshira per te qene te lumtur.
S' duhet njeriu te jetoje me genjeshtra.
Jeta eshte aq e paket per te qene te lumtur, sa shume e gjate per te vuajtur.
insha'Allah ? Zoti na ruan zemren, mos gabojme.
Kalimtare jemi, vetem lindim e vetem vdesim, te pakten mos therrmojme paqen e shpirtit.
Sepse njeriu gjithmone eshte cfare ndjehet!
 
Jo! Se po te kishim aftesi besoj asnje nuk do ti fliste njeri tjetrit!
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.