Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A mendoni se shqiptaret qe jetojne jasht sjellin kulture tjeter ne vendin tone?

Po ca thu me lale se shof ca nara knej akoma shishen e kosit me kacarrum misri po hajd se zoti boft mire o vaksina menoj nuk i ndahem jo ?
 
U bo 20 vjet qe vete e vij ne greqi e prap shqiptaret ketej nuk kane marre fare kulture qytetare!

Kshuqe veshtire te sjellin ndryshim kur vijne ne atdhe. Vec te shohesh aksidentet qe jane shumica me targa te huaja ne vere, se lirohen nga zinxhirat kur vijne ne Shqiperi ?

E kemi te veshtire te ndryshojme kulture ne!
 
Aksidente sjellin?
 
  • Kiss
Reactions: Zap
Edukate jo njihere....... garant per kete
 
shqiptaret qe jetojn jasht me fanatizem mundohen ta rujn traditat,kulturen,gjuhen shqiptare,por e ke te pamundur kur jeton me nje vend te huaj per shum vite pa marr kulturen mentalitetin aty ku jeton
 
I kam shum bezdi se kan 1 vit që kan ik dhe flasin gjuhen tjetër me ba vipin ose vipen cncnncnccnn
 
I kam shum bezdi se kan 1 vit që kan ik dhe flasin gjuhen tjetër me ba vipin ose vipen cncnncnccnn
Hahahahhahahahahahahaha Po pz
Mkujtohet ni shoqja ime iku 3 muj ne itali
Para se me ik ishte vajz e qete e sjellshme e mir
KUR u kthy nga italia ishte bo allah allah ?
Doli dursh goca:p
 
Hahahahhahahahahahahaha Po pz
Mkujtohet ni shoqja ime iku 3 muj ne itali
Para se me ik ishte vajz e qete e sjellshme e mir
KUR u kthy nga italia ishte bo allah allah ?
Doli dursh goca:p
Ahahahahahahahahahahahahahahahahaha po praa fatkeqsisht harrojn i duket vetja se kan kap qellin me dor, ka nga ato që jan lind e rrit atje e flasin shqip kur vin ktu ??..
Pse si the ti biro ti je paske të pasken ndryshu ??
 
shkon Kosov,dhe ti mundohesh me fol shqip,ata nje fjal qe din anglisht ta kthejn ne anglisht?‍♀️, i bie kta qe rriten e lindin jasht me ardh me msu ks/shq si ecet perpa me kultur,,krejt nga nje hap ecin para atje te ne dy,,madje per shum gjera ? vec a do paragjykime ?‍♀️
 
shkon Kosov,dhe ti mundohesh me fol shqip,ata nje fjal qe din anglisht ta kthejn ne anglisht?‍♀️, i bie kta qe rriten e lindin jasht me ardh me msu ks/shq si ecet perpa me kultur,,krejt nga nje hap ecin para atje te ne dy,,madje per shum gjera ? vec a do paragjykime ?‍♀️
GM o jet ? i them ijer nipit ore tkeqen xhaxhi ca edhte kjo gm gn se shifja ca ? si skuth insta por se kuptoja ?????
 
GM o jet ? i them ijer nipit ore tkeqen xhaxhi ca edhte kjo gm gn se shifja ca ? si skuth insta por se kuptoja ?????
atje me code flasin,,ndaj ne kemi ngel mrapa si kuptojm?
 
Ikin ja 3 muaj u ben italian
Pale as te hapin syt sikur ka pushtu boten?
 
Shqiptaret qe jetojn jasht sjellin mentalitet dhe ide te tjera , kultura rrin po e njejta ! Traditat jan po te njejtat mentaliteti ndryshon !
 
Normal qe sjellin ....si te pozitive po ashtu dhe negative
 
Kulturë sjellin vetëm njerëzit e kulturuar, kultura meret nga leximi por edhe nga inteligjenca.

Jo kushdo që jeton jashtë Shqipërisë ka më shumë kulturë se Shqiptarët që jetojnë brenda Shqipërisë. Shembull i thjeshtë, një pjesë e turmave që erdhën për ndeshjen e finales në Tiranë, mjafton t'i shihje si silleshin, si qen të zgjidhur nga zinxhirët. E njëjta gjë vlen edhe për shumë Shqiptarë kur vijnë nga jashtë, andej i rrespektojnë rregullat nga frika, këtej hedhin qese dhe kanoçe, rrugës... nga dritaret e makinave, apo nëpër plazhe apo vende të tjera turistike...

Më gallatë nga kjo kategori janë disa tipa që sapo ka ndonjë lajm negativ nga Shqipëria, i lexon në forume apo komente në rrjete sociale: "S'bëhet ai vend", etj... Përherë e gjejnë fajin ke Shqiptarët që jetojnë në Shqipëri dhe thjesht kjo sjellje tregon sa injorantë që janë ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.