Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A ndikon arsimimi në një lidhje?

Per mua nuk ka qene asnjehere problem. Njeriun nuk e ben gjithmone arsimi, po e ben mendja. Patjeter qe dhe arsimi ka njefare ndikimi ne personalitetin e dikujt. Megjithate kam njohur plot njerez "te arsimuar" dhe niveli i tyre mund te jete shume poshte ne krahasim me dike tjeter qe nuk eshte i arsimuar dhe e anasjella. Per me teper mos te harrojme qe jo te gjithe e kane fatin te arsimohen. Personalisht kam njohur njerez te paarsimuar, por me deshire te madhe per te mesuar gjera te reja, me horizont te gjere, me fantazi e qe me kane shtyre te behem versioni me i mire i vetes. ✌️
 
Po . Shume .
 
Ndikon se prandaj kam met pa gru une se skam shkolle?
 
Jo.
Arsimi eshte zgjedhja e nje profesioni qe kur mbaron studimet ben punen qe do.
Dikur nuk kishte shume te arsimuar por ama kishte burra,ku merrnin vendime te duhura dhe vendimet e tyre benin ligjin.
Nuk ka me te rrezikshem sot se sa nje njeri i arsimuar dhe i pa edukuar, kam lexuar diku dhe eshte nje e vertete!
Te jesh i njerezishem nuk ta meson arsimi.
 
Jo, nuk kam as deshir te analizoj pse jo dhe pse po.
Por per mendimin tim jo.
Plus dikush ka fatin te arsimohet dhe nuk di sa bejne 2 × 7.
Ka nga ato qe ndoshta i asht dasht me u ba shtylla shtepise dhe me 10 ne mesime.
Edukaten miresjelljen, njerzllekun dhe besnikrin ne çift nuk ti meson shkolla.
Plus s'du me fol per arsimin ne vendin tone, se asht cope!
 
Eh po
Me vjen shume keq per humbjen tende.


Nuk e kisha pwr ty.
E kisha ne pergjisi per çf behet dhe si bejne te shkolluarit sot.
Pastaj bejen vipin/en.
Jo une jam me shkolle i duket vetja sikur ka kap qellin me dor.
shkolla nuk te ben njeri , tha nje i pa shkoll !
 
Prz ato qe thon ndikon, me zor e kan marr nji cop 5 sa me kalu edhe ate qyqe 5 -et me kopje.

Ka ndikim familja mendoj une , nje vajze me universitet e ka te veshtire te lidhet me nje djal pa shkolle ose me 8-vjecare se lindin paragjykimet , mendo sikur te jet dhe i varfer . ???
 
Si Qobani me Kirurgun !
Te dy nuk e bejne dot punen e njeri tjetrit.
Kirurgun e mesoi shkolla dhe Qobanin familja,jeta.
Do te thote se kane zgjedhur punet qe duan,por kirurgut i duhet ca shkolle dhe pse pak ja shohin hajrin sepse shumica jane me diploma te blera.
 
Eh po

shkolla nuk te ben njeri , tha nje i pa shkoll !
Sigurisht qe nuk te ben njeri!
Te ben profesionist ne profesionin qe ke zgjedhur te ushtrosh. Kaq!
Por po i shohim ne parlament dhe se si e kane katandisur boten gjithe "te shkolluarit"
 
Ka ndikim familja mendoj une , nje vajze me universitet e ka te veshtire te lidhet me nje djal pa shkolle ose me 8-vjecare se lindin paragjykimet , mendo sikur te jet dhe i varfer . ???
Unee se kam problem!
Çaaaa jan kto paragjykime qe i bajne se nji cop leteret kan marre.
Nwjsw sw cdo kush din vedin.poooor unee edhe me 8 vjeçare e marr.
Ta po i marrin me vete diplomat kur te vdesin.
 
Te dy nuk e bejne dot punen e njeri tjetrit.
Kirurgun e mesoi shkolla dhe Qobanin familja,jeta.
Do te thote se kane zgjedhur punet qe duan,por kirurgut i duhet ca shkolle dhe pse pak ja shohin hajrin sepse shumica jane me diploma te blera.
Sa kurioze jee ? Ncncnc
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.