• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

A njeh dashuria moshë,kombësi,apo fe ?

Trendafili

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
55
Likes
60
Age
20
#1
Sigurisht që jo.Ndjenjat e sinqerta dhe të mëdha të dashurisë nuk privohen aspak nga këto rrethana.Ato thjesht mund të jenë arsye që shdrytëzohen nga njerëzit e lig për të sjellë tensione në një marrëdhënie.
 

Rimseb10

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,110
Likes
390
#3
Mosh po , kurse gjo tjeter a dhe ato qe jan per ne 🚦kaq , une pershembull jam ne kerkim te nai Naomi Campbell
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
I Rregjistruar/e
Mesazhe
650
Likes
597
Location
Zürich
#4
njeh si jo!!
Spaku nga momenti kur ju riten Fmija dhe Gruja gjermane/italiane apo Kroate mundohet te ju beje Fmin vec kaur aty fillon konflikti dhe mbyllet ne varr.
Do ju pelqente vajza juaj te kishte dashnor me 15 vjet??????
Me 16 vjet mos te ishte as e virgjer dhe me 17 vjet te ju martohej me ndonje arab/azilant sepse ju si Prind skeni te DREJT ti thoni asgje sepse jeni te ”modernizuar“ dhe kultura europiane e sheh si normale vajza me 15 vjet te ket dashnor biles te ju sjelli ne shtepi dhe biri i botes mund ta perdori ate si grua ne shtepine tuaj!!!
Ti mund ta mbyllesh gojen dhe te heshtesh.....
 

mogli

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
5,507
Likes
4,136
#5
njeh si jo!!
Spaku nga momenti kur ju riten Fmija dhe Gruja gjermane/italiane apo Kroate mundohet te ju beje Fmin vec kaur aty fillon konflikti dhe mbyllet ne varr.
Do ju pelqente vajza juaj te kishte dashnor me 15 vjet??????
Me 16 vjet mos te ishte as e virgjer dhe me 17 vjet te ju martohej me ndonje arab/azilant sepse ju si Prind skeni te DREJT ti thoni asgje sepse jeni te ”modernizuar“ dhe kultura europiane e sheh si normale vajza me 15 vjet te ket dashnor biles te ju sjelli ne shtepi dhe biri i botes mund ta perdori ate si grua ne shtepine tuaj!!!
Ti mund ta mbyllesh gojen dhe te heshtesh.....
Madam,dashuria lind kur pjekesh si njeri,ose dhe pse i pjekun zdo dashurosh kurre dhe ne kete menyre zdo dish te respektosh as grune as fmine askend !!!! Kto qe thu ti jane gjana adoleshente qe kultura te ndryshme i pranojne e do kultura tjera si kjo e jona nuk i pranon !!!! Nese feja eshte problem asht 1 turp i madh !!!
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
I Rregjistruar/e
Mesazhe
650
Likes
597
Location
Zürich
#6
@mogli

Nuk pranoj replika nga nje kalamo qe dashurohet online :)
Kur te ritesh te behesh prind, te risesh Fmit e tu atehere me kontakto dhe debatojm per ket tem.

Dashuria per Fmin eshte me e madhe se cdo gje!!!!
 

mogli

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
5,507
Likes
4,136
#7
@mogli

Nuk pranoj replika nga nje kalamo qe dashurohet online :)
Kur te ritesh te behesh prind, te risesh Fmit e tu atehere me kontakto dhe debatojm per ket tem.

Dashuria per Fmin eshte me e madhe se cdo gje!!!!
Po sjam rrit deri tashi vajmedet ku paskam mbet !!!! Kalamo? Its your opionion
 

Dorina

Kf Kukēsi
VIP i Forumit
Mesazhe
19,395
Likes
19,021
Age
26
Location
Tiranë
#9
Fakti që Mogli përkëdhelet dhe ka zgjedhur nicke të tillë sdo të thotë që është i VOGËL.
Sa për temën, njeh o njeh
Në kulturën tonë akoma e kemi problem të martohet një i krishterë me myslyman, një rom me një të bardhë etj.
Pamvarsisht se dalim kundra familjes, fisit etj ne mbetemi të ' dëbuar' nga rrethi i tyre për zgjedhjen e " gabuar" që për ne është dashuri.
 

Amara_La_Negra

Trust No One
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,912
Likes
2,128
Age
27
#11
Mosh dhe ngjyr njef sidomos kur osht pac i zi.Gjithsesi mbyll syt dhe diten tjeter snjef asigjo 😂😂😂😂😂😂😂😂
 

Jetmira

Freedom
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,640
Likes
912
#15
PO:D
Te gjithe thon se martohen me dike me ngjyre/fe tjeter/apo kombesi tjeter,por nese nuk jua pranon familja normale qe nuk martoheni.
Nuk do martohesha me dike me te vogel se vetja e te ket fe tjeter(katolike).
Dashuria eshte e verber,por une sjam.