• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

A Vdes Dashuria??

LUCKY-STRIKE

Jam❤️Unike❤️Vip
Princesha Forumit
Mesazhe
2,711
Likes
4,773
Age
27
#1
Mendoj se Dashuria nuk mund te vdes,pasi nuk ka lindur ndonjiher.........ajo thjeshte ka qene aty,pret qe ne ta gjejme,apo ta lejojme qe te na gjeje ajo ne.

Duke qen se ajo nuk ka lindur dhe,nuk mund te vdes do te thote qe eshte e Perjetshme.

Po ju si mendoni??
 

Jorina`

Some people feel the rain - others just get wet.
I Rregjistruar/e
Mesazhe
371
Likes
340
Age
29
Location
Zürich
#4
Nese e ke fjalen per dashurin ne cift, atehere mundem te them lirisht se vdes nese ne nje lidhje mungon rrespekti, mungon komunikimi ne cift, mungojn detajet e vogla atehere normalisht se pushon njeri nga Partneret se dashuruari apo munden edhe te dy dhe keshtu qe vdes.
Pastaj njeriu ndryshon me kalimin e kohes, ndonjehere ndodh qe pas x vitesh nuk te pershtatet ai partner ose ti nuk i pershtatesh sepse keni vizione te ndryshme per te ardhmen, interesa te ndryshme sepse partneri nuk eshte vec maro pune edhe hajt por duhet te ket gjuhe te perbashket nese njeri shkon majt dhe tjetri djatht ajo lidhje ka mar fund vec eshte ne pytje Koha kush nga cifti e mer guximin i pari dhe i ve vizen e kuqe Finir :)
 

Darkness

Die with memories, not dreams.
VIP i Forumit
Mesazhe
1,216
Likes
1,034
Location
Usa
#7
@Missy kete mendim kam edhe un se dashuria vdes kur te iken nje person nga dashuria,
Per veten time ai person ka vdekur:D
Mendimi im nje gje qe iken nuk kthehet me :D
 

Alesia

SwEEt As SuGar, CoLd As IcE
I Rregjistruar/e
Mesazhe
4,002
Likes
3,588
Location
USA
#9
Vdes the??? Sbesoj se vdes...por dashurit qe perfundojn...jan si nje plag qe kur vritesh te dhemb..me kalimin e kohes ajo plag sherohet....por ama nje shenj e vogel akoma egziston ne trupin tende. Kshu dhe dashuria.
 

Darkness

Die with memories, not dreams.
VIP i Forumit
Mesazhe
1,216
Likes
1,034
Location
Usa
#10
Vdes the??? Sbesoj se vdes...por dashurit qe perfundojn...jan si nje plag qe kur vritesh te dhemb..me kalimin e kohes ajo plag sherohet....por ama nje shenj e vogel akoma egziston ne trupin tende. Kshu dhe dashuria.
Cfare plagesh please tell me something if u go u will never come back :p
Koha iken e vjen si stinet duhet ndruar dicka :p u have to forget what happen :p
 

Moonlight

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,925
Likes
1,488
#16
Mendoj se Dashuria nuk mund te vdes,pasi nuk ka lindur ndonjiher.........ajo thjeshte ka qene aty,pret qe ne ta gjejme,apo ta lejojme qe te na gjeje ajo ne.

Duke qen se ajo nuk ka lindur dhe,nuk mund te vdes do te thote qe eshte e Perjetshme.

Po ju si mendoni??
Dashuria nuk eshte send qe e ke harru me ndonje cep dhe pasi e kerkon e gjen.
Dashuria eshte ndjenje , emocion, adrenaline, veri c'emertim te duash....por kurre nje send, kurre nje parashikim, kurre te programuar.
Ajo lind ne menyren me te natyrshme dhe sporadikisht,....edhe ku ti kurre skishe menduar se do lindte.

Por mos harro....ne kete bote asgje dhe askush nuk eshte i perjetshem, e aq me teper dashuria.
Vdes , mbytet, shuhet, fashitet, humbet, ndryshon forme.....por asesi nuk eshte e perjetshme , mos genjeni veten!
Afatin me te shkurter ne ekzistencen tone e ka pikerisht kjo ndjenje.....:)