Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Aforizma...

"Opinioni publik, është gënjeshtra më e madhe që mund të ekzistojë"

Thomas Carlyle
 
"Nuk mund t’ia japësh gjithë dashurinë tënde një "qeni"
Kështu, jeta është e mjerueshme"

Mihail Bulgakov
 
"Ka njerëz që kanë vetëm një ide: të gabuar dhe atë"

Charles Dickens
 
"Shumë femra i jepen Zotit, atëherë kur djalli s'i do më"

Madeleine-Sophie Arnould
 
"Mjaft ua kërkove të tjerëve dashurinë që s'di t'i japësh vetes, përndryshe do të vazhdosh të takosh vetëm persona që s'dinë të japin"

Massimo Gramellini
 
"Njeriu guximtar nuk është ai që nuk ka frikë, por ai që frikën arrin ta kontrollojë"

Nelson Mandela
 
"Mos i beso atij që ke fyer, sepse është e vërtetë shprehja "i fyeri nuk fal kurrë"

Filiberto Scaglia
 
"Kur njerëzit nuk mund të ndryshojnë gjërat, ndryshojnë fjalët, sipas interesit tyre"

Jean Jaures
 
"Në këtë botë, duhet të jesh tepër i mirë, për të qenë i mirë mjaftueshëm"

Marivaux
 
"Nëse të duhen para, kërkoji nga një njeri pesimist.
Ai nuk të thotë jo dhe nuk pret që t'ia kthesh kurrë"

Oscar Wilde
 
"Fjalët, janë droga më e fortë e përdorur nga qenia njerëzore.
Ata që mashtrojnë, e dinë mirë se çdo të thotë"

Joseph Rudyard Kipling
 
"Fatkeqësia, i bën njerëzit ta ndajnë zemrën me maskarenj të pavlerë.
Ata dinë të përfitojnë mirë në të tilla raste"

William Shakespeare
 
"Fatkeqësia, e bën që një orë të duket e gjatë sa një ditë"

William Shakespeare
 
" Çmoje veten më tepër.
Mendojnë tjerët të ta ulin çmimin"

Anton Pavlloviç Çehovi
 
" Indiferenca, është një paralizë e shpirtit, një vdekje e parakohshme e atyre që e posedojnë.
Eshtë e detyrueshme, të qëndrosh larg këtyre njerëzve, perpos nuk mund ti ndryshosh"

Anton Çehovi
 
" Njeriu duhet të jetë aq i rritur sa t'i pranojë gabimet, aq inteligjent sa të mësojë prej tyre, dhe aq i fortë sa t'i korrigjojë ato"

John C. Maxwell
 
"Gjëja më e mirë që njeriu i pushtetshëm mund të bëjë: është të mos u besojë atyre që i rrinë pranë"

Hiloni i Spartës
 
"Të kesh libra e të mos i lexosh është si të ushqehesh me fruta të pikturuara"
Libri, është ushqim për mëndjen"

Dioghénēs Laértios
 
"Më mirë i pari me një femër të zgjuar e të mirë, se i njëqindti me një femër vetëm të bukur"

Pearl Sydenstricker Buck
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.