Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Andrea Pirlo: Trajnerët italianë nuk kanë guxim

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 25, 2018
Mesazhe
4,608
Në Itali vazhdon të bëjë jehonë ideja e trajnerit të kombëtares “azzurre” Roberto Mancini, që kërkon më shumë hapësira për lojtarët italianë në Serinë A, çka do të ndikojë edhe të rezultatet e kombëtares.

Dhe pas alarmit të trajnerit edhe Andrea Pirlo ka të njëjtin mendim: “Besoj se i Roberto referohet faktit se skuadrat e mëdha kanë shumë të huaj, me përjashtim të Milanit dhe Fiorentinës. Është e vërtetë që kurajo nuk ka qenë kurrë një virtut i trajnerëve italianë, që shpesh i aktivizojnë lojtarët e rinj vetëm për pak minuta”, tha ish-mesfushori.

Legjenda Pirlo godet edhe brezat e rinj: “Është e vështirë që një 18-vjeçar t’i zërë vendin një lojtari 28-30 vjeç, por zakonisht kombëtarja U-21 është reflektim i një gjenerate dhe e jona nuk fiton që prej vitit 2004. Nuk ka nevojë për alibi, nëse je i aftë mund ta tregosh kudo, siç bën Verratti te PSG”, tha Pirlo për të përditshmen italiane “Republica”.

Në fund, Andrea Pirlo shprehet: “Shumë të huaj janë të një niveli më i ulët se të rinjtë tanë, kjo gjë ndodh edhe në Serinë B, apo në kategori më të ulta. Kjo ndoshta ndodh më shumë për motive ekonomike, pasi nuk ka arsye tjetër se përse të huaj luajnë kaq shumë”, u shpreh Andrea Pirlo.

The post Andrea Pirlo: Trajnerët italianë nuk kanë guxim appeared first on Lajmi i Fundit.
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja