Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Antaret shkruajne (Poezi)

Unknown

VIP
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Aug 4, 2017
Mesazhe
277
Pëlqime
304
Pikë
83
Mosha
120
Meqense me pelqen te lexoj vargje te shkruar nga antaret dhe disa shkruajn vertet mire, do doja ti lexonim ketu.

Ju lutem, jo poezi te vjedhura apo huazuara, sido qofshin vargjet me rendesi eshte te jene nga ju!
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Gone_With_The_Wind

VIP
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Aug 1, 2017
Mesazhe
445
Pëlqime
716
Pikë
93
kur nuk do jem më, ulu në të një pemë, ata do të tregojnë për mua, sa here aty kam qendruar, kur nuk jam më, shko në një përrua, në ujin e tij mund të me gjesh mua, Unë gjithmonë do të jem me ty, edhe kur nuk do të jem më, shiko në veten tende, do me gjesh aty......
 

Dorina

Fuck corona
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
19,475
Pëlqime
38,678
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
BABI
Njerezit qe vuajne nga dashuria ,thone se dhimbje me te madhe s'ka. Por a e dine ata se c'do te thote te kesh vetem njerin prind?! A e dine ata sa te merr malli te thuash "BAB? A e dine ata se c'do te thote te shtrihesh ne gjume e te lutesh ta shohesh ne enderr ? A e dine ata se c'do te thote te mos perkedhelesh nga BABI ? A e dine c'do te thote te qash pas cdo casti te bukur qe perjeton,sepse do te doje ta festoje me te?
A e dine ata se ndryshe nga dashuria djale-vajze,dashuria baba-vajze zgjat perjete ?
,Shpresoj te mos e provoni vdekjen e njerit prind para kohe,sepse atehere do e kuptoni qe dhimbja e dashurise eshte dicka e tepert ,dhe e pa vlere para kesaj.. :(View attachment 1285
 

BoBi

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 15, 2017
Mesazhe
304
Pëlqime
743
Pikë
93
Mosha
33
Location
Germany
Website
www.youtube.com
Ej vellacko e di, ndenjem 9 muaj bashke te barku i mamit, ti me shtyje dhe shkelmoje se ishe pakez me i madh se une, kur lindem prap linde 3 minuta para meje. Filluam te rriteshim por une isha me e shkathet, fola dhe eca me shpejt se ti. Ateher nuk kuptonim dhe vetem ziheshim per lodrat, per ushqimet, madje dhe kush te ulej te prehri i mamit. Me vone u rritem, ti ishe gjithcka per mua, te doja shume, te dua akoma shume. Ti ishe idhulli im, me ty ndjehesha e sigurt, e mbrojtur. Nuk kisha frik nga asgje. Por gjerat ndryshuan nje dite. Ate dite te zeze ne rruge ajo makine e mallkuar qe vinte me shpejtesi te hodhi larg nga rruga. Tu afrova, te flisja e te tundja duke menduar se po luaje me mua, por gjaku filloj te behej si pellg rreth teje. Tu luta qe te ngriheshe te me flisje. Me the "NUK KAM FUQI, POR TI MOS QAJ SE UNE TE DUA SHUME" ti nuk fole me. . . kurre me nuk e degjova zerin tend. . . kurre me nuk i pash te hapur syt e tu te bukur. Te kishin veshur bukur ate dite, dukeshe kaq i bukur dhe aty kuptova qe engjejt nuk i lejon Zoti te rrine ne toke. Une ngela vetem...pa ty....pa engjellin tim.
Vitet kane kaluar, por une prap te ndjej prane meje, prap te dua shum fort, PRAP ME MUNGON SHUME ENGJELLI IM...

Nje nder me te bukurat qe kam lexuar, mendova ta ndaj ketu me ju!View attachment 1286
 

TinkerBell

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Aug 22, 2017
Mesazhe
866
Pëlqime
3,357
Pikë
113
Ej vellacko e di, ndenjem 9 muaj bashke te barku i mamit, ti me shtyje dhe shkelmoje se ishe pakez me i madh se une, kur lindem prap linde 3 minuta para meje. Filluam te rriteshim por une isha me e shkathet, fola dhe eca me shpejt se ti. Ateher nuk kuptonim dhe vetem ziheshim per lodrat, per ushqimet, madje dhe kush te ulej te prehri i mamit. Me vone u rritem, ti ishe gjithcka per mua, te doja shume, te dua akoma shume. Ti ishe idhulli im, me ty ndjehesha e sigurt, e mbrojtur. Nuk kisha frik nga asgje. Por gjerat ndryshuan nje dite. Ate dite te zeze ne rruge ajo makine e mallkuar qe vinte me shpejtesi te hodhi larg nga rruga. Tu afrova, te flisja e te tundja duke menduar se po luaje me mua, por gjaku filloj te behej si pellg rreth teje. Tu luta qe te ngriheshe te me flisje. Me the "NUK KAM FUQI, POR TI MOS QAJ SE UNE TE DUA SHUME" ti nuk fole me. . . kurre me nuk e degjova zerin tend. . . kurre me nuk i pash te hapur syt e tu te bukur. Te kishin veshur bukur ate dite, dukeshe kaq i bukur dhe aty kuptova qe engjejt nuk i lejon Zoti te rrine ne toke. Une ngela vetem...pa ty....pa engjellin tim.
Vitet kane kaluar, por une prap te ndjej prane meje, prap te dua shum fort, PRAP ME MUNGON SHUME ENGJELLI IM...

Nje nder me te bukurat qe kam lexuar, mendova ta ndaj ketu me ju!View attachment 1286
Shumë e bukur , por tema thotë të shkruar nga vetë anëtarët. :)
 

Dorina

Fuck corona
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
19,475
Pëlqime
38,678
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Sa shume shi bie sonte sa shume...
Si shiu i loteve te mi...
Une shkel mbi pellgun e loteve te shiut
Ti shkel mbi pellgun e loteve te mi..
 

d3n

Audaces Fortuna Iuvat
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 14, 2017
Mesazhe
475
Pëlqime
1,246
Pikë
113
Location
Milan
Nëse ndonjë moment e ke harruar
Takimin tonë,puthjen tonë,shiun tonë,
Jam i sigurtë,sot ke për t’i kujtuar
Kur t’i heqësh burrit këmishën e njomë.
Atëherë shiun do ta përfytyrosh
Duke rënë lehtë mbi flokët e mi,
Aq shumë atë do e xhelozosh,
Sa do i luteshe zotit të ishe shi
 

Dorina

Fuck corona
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
19,475
Pëlqime
38,678
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Një vjeshtë pa ty.

Është e para vjeshtë pa ty.
E ndjen?
Erdhi e artë si çdo vit.
Erdhi plot madhështi si përhera.
Vjeshta erdhi, ti jo.
Ti jo!
Nuk erdhe si çdo vit.
Ti humbe nëpër stinë.
Mbete diku mes harresës dhe kujtimit.
Unë jo!
Eca.
Kalova pranverën.
Përkula kryet mbi verë dhe përqafuar me mall iu fala vjeshtës.
Tani jam e vjeshtës.
Numërova gjethe më gjethe mungesën tënde.
Qava bashkë me vjeshtën në çdo pikë shiu.
Ndriçova me të në çdo rreze dielli.
Shkëlqeva me gjithë ngjyrat e saj.
E bukur vjeshta, më zbukuroi dhe mua.
Ajo më fali jetë.
Unë jetë i fala asaj.
Jetuam të dyja... plot dy muaj.
Unë me vjeshtën.
Ajo me mua.
Të dyja pa ty!
Është shtator.
Frymëmarrja e fundit e vjeshtës për këtë vit.
Do të shkojë dhe ajo.
Unë jo!
Unë jam këtu përherë.
Në çdo stinë.
Jam këtu...
Gjithmonë...
E vetmja buzëqeshje.
 

Dorina

Fuck corona
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
19,475
Pëlqime
38,678
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
I dua librat.
E dua momentin kur sapo hap faqet e para, nis e zhytesh ne nje tjeter bote, ne nje tjeter histori, e cila eshte qindfish me interesante, sesa bota mund te qé ndonjehere.
Dhe, librat i dua shtuar, sepse aty njerezit jane me te mire nga ç'te servir realiteti.

Oh, njerezit!

Ç'them! Librat me mire, librat..., librat.
 

shefki

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Sep 23, 2017
Mesazhe
19
Pëlqime
30
Pikë
13
Mosha
43
DASHNORI NUMER NJE
Eshte qejfli
vjen shpesh ne Shqiperi

Bre sa i ndrin fytyra
kur ne Lure mbush 7 pasqyra
Epo c'simpatik

e do Myzeqeja nga korriku ne korrik
Si s'mban askend me hater
flirton me Valbonen dhe Ujin e Kalter
Eshte dashnori numer 1
dielli qe rralle ne le
 

Unknown

VIP
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Aug 4, 2017
Mesazhe
277
Pëlqime
304
Pikë
83
Mosha
120
Nuk ke pse reagon kshu...."me çjerrje"maskash....sot eshte aq i perhapur webi saqe nje copy paste qarkullon kudo....

Psh kur vjen nje feste qofte viti i ri apo beramllik...te gjithe kane nje sms standard...mjafton te selectosh emrin e personit te kontaktet....mos te duket cudi qe shkrimet e mia apo te kujtdo tjeter te qarkullojne neper rrjetet sociale....
Sa keq!
Po te ishte per cjerrje maske ti kisha cuar qe tek poezite e para qe te kam pyetur nese i ke shkruar ti, gjithmone e kam ditur jo per gje :)
Cdo gje eshte ne rregull, no big deal por un e hapa temen per te lexuar boten e brendeshme te antareve sido qe te jete ajo.

P.s: spo kerkoj te diskutosh gje me mua, eshte teme poezish.
 

Dorina

Fuck corona
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
19,475
Pëlqime
38,678
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Ps: mos bej tipin kot tani....ah...kam dhe une temen time te poezive...
Mos u hidh asnje sy....sa te gjykosh ato cfare une shkruaj eshte me mire ti lidhesh vetè dy fjale.....
Kapitull i mbyllur!
 

Unknown

VIP
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Aug 4, 2017
Mesazhe
277
Pëlqime
304
Pikë
83
Mosha
120
Nuk gjykoj cfar ti shkruan apo cfar te tjeret shkruajn, lexoj cfar ti shkruan dhe cfar te tjeret shkruajn.
Nese se ke kuptuar temen eshte faji im mbase se kam shkruar si duhet :)
Si thash seshte ndonje gje e madhe, jam i sigurt qe ti shkruan bukur nese do i ndash me ne kuptohet!
 

Dorina

Fuck corona
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
19,475
Pëlqime
38,678
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Perse shkruaj ?
Sepse nuk di te shprehem dhe nuk di se si behet.
Kam qene gjithmone "out" kur ishte puna per te thene dicka, po edhe per tu pergjigjur..panik i vertete.
Por une flas, gjithmone.
Une preferoj me shume te shkruaj se sa te flas, gjithmone kur kam patur nje fletore e nje pene kam shkruar, aty nuk gaboj kurre, i nxi ato rreshta me gjithcka kam brenda.
E shkruara ka qene mikja ime me e mire imagjinare, e vetmja menyre per te folur me dike, pa patur deshiren te me degjoje, sepse jo te gjithe jane.
Por edhe une nganjehere nuk jam, humb ne boten time te halleve, ku askush nuk mundet dot te me ndihmoje e per kete behem shpesh e keqe, e keqe sepse ata qe dua lendohen, vriten nga mungesa ime, po nje gje e di mire..askush nuk e ve doren ne zemren time qe ta degjoje..askush.
Pastaj kujtohem, marr nje fletore e gjithcka e hedh aty, do vije nje dite qe dikush do i tregoje historite e mia, sepse shume gjera jane te padukshme, te bllokuara ne siperfaqe, as e kane ne mend te zhbllokohen, sepse jeta ashtu ti bie gjerat.
Shkruaj sepse kur nuk eshte askush, jane fletet ato qe me kane perqafuar gjithmone.
Dhe une, nuk i le kurre vetem...
 

shefki

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Sep 23, 2017
Mesazhe
19
Pëlqime
30
Pikë
13
Mosha
43
faleminderit

SY TE BEKUAR

Degjoni me vemendje
Nota simfonie qe gerrhasin me endje
Degjoni qelbin qe fergohet si veze
Dhe stuhine qe shthur zukatjen e mushkonjes se zeze
Degjoni ne thertore duke pritur
Kamionin qe vjen me demat e pashitur

Une jam shurdh por shoh shume qarte
Zbardhojne llamarinat e barakes prane caracit te larte
Skerdehen neonet pellgjeve park me park
Shoh grate!
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top