• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Aplikacionet e dobishme per Android & iOS

Universal

UnRealIRCD.HELP
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,664
Likes
1,280
Age
28
Location
127.0.0.1
#1
Pra sic thote edhe titulli temes, ketu mund ti postoni te gjitha aplikacionet e dobishme, ose ato aplikacione qe ju pelqejne juve me se shumti dhe i perdorni.

Po filloj une i pari.

Call Recorder = Sherben per mi regjistru bisedat qe i bejm ne telefon.

Astro File Manager - Sherben per menaxhimin me te mire te fotografive, videove, kengeve tuaja. Shum me lehte behet kerkimi ne kartelen memorike.

Team Viewer - Shumica e dini per cfar behet fjale, por po e shpjegoje thjesht per ato qe se din, ky aplikacion sherben per me kontrollu kompjuterin tuaj nga largesia, dmth kurr sjeni afer PC.

FlashLight - Sherben per me lishuar blicin, pa pas nevoj me hy tek kamera, dhe keshtu me harxhu bateri me teper.

Candy Crush Saga - Loje shum interesante, dhe vet shum e kam luajt, dhe kohe pas kohe e luaj.

WiFi File Explorer - Me dergu file permes WI-FI-s

Shazam - Me kerku kenge neper internet, shum aplikacion i dobishem dhe shum efikas.


Vazhdoni ju, un nderkohe do te vazhdoj te postoj aplikacione tjera qe me duken interesante.

Dhe ju lutem nese postoni nje apikacion vendosni dhe nje pershkrim te vogel, per cka sherben, dhe cfar eshte.
 

Universal

UnRealIRCD.HELP
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,664
Likes
1,280
Age
28
Location
127.0.0.1
#2
Google Chrome - Sherben per shfletim me te shpejt te interenetit dhe me i perdorshem ..
Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.chrome

Clean Master - Sherben per pastrimin e mbeturinave te telefonit, per Memory Boost (shpejtimin e telefonit), per shpejtimin e lojrave (Game Boost), si dhe perfshin tjera gjera mjaft te dobishme..
Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard

Battery Doctor - Sherben per ruajtjen e bateris dhe ndalon programet e panevojshme..
Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ijinshan.kbatterydoctor_en

CM Security - Sherben per ruajtjen e telefonit tuaj (pra eshte Antivirus) gjithashtu eshte i leht per perdorim dhe i leht per telefon..
Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.security

MX Player - Me pak fjal eshte si Video Player vecse kuptohet ka perparsi..
Linku per shkarkim:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad

Peter Music Mp3 Downloader - Sherben per shkarkim te muzikave nga Youtube dhe nga faqet tjera..
Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kreatywni4u.petermusicmp3downloader3

Google Translate - Sherben per perkthim..
Linku per shkarkim:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate
 

MrCool

LimitedEdition
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
7,038
Likes
4,903
Location
Struge
#4
TuneIn Radio - Degjo radio stacione nga i gjithe globi, perfshire dhe ato shqiptare.

QuizUP - Loz ne kuize te ndryshme me njerez reale.. Fiksuese

TapaTalk - Aplikacion i shkelqyeshem per forume.
 

Universal

UnRealIRCD.HELP
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,664
Likes
1,280
Age
28
Location
127.0.0.1
#5
  • Hangouts është i pranishëm në të gjithë telefonat android nuk keni nevojë ta shkarkoni vetëm në qoftë se e keni eliminuar nuk e keni në telefonin tuaj, mund të ju duket një emer i çuditshëm por do të thotë vend takim ose mbledhje. Hangout kështu e ka quajtur google aplikacionin e saj të famshëm, ku mund të dërgojmë mesazhe dhe mund të therrasim me ate duke parë njëri tjetrin, por gjëja më e veqantë është se mund ta instalojm në të gjitha aparaturat dhe mund të bejmë video thirrje në grup deri në 10 persona me aparatura të ndryshme si kompjutera, tablet iPhone e tjera gjë shumë interesante për ne Shqiptaret tashme që jemi në ç’do vend të botës.
  • uTorrent dëshironi të shkarkoni muzik, filma, video dhe shumë gjëra të tjera, tashmë një ndër programet më të mira dhe më të përdorur uTorrent është prezent dhe në telefonat android, shkarkimet e aplikacionit uTorrent kan tejkaluar gjysmën e milionit nga a PlayStore.
  • Google Drive edhe ky program është i pranishëm në telefonin android, në qoftë se keni eliminuar pa qëllim mund ta shkarkoni përsëri në PlayStore. Nuk është gjë e bukur ta them por mund ta humbasim telefonin bashke me të gjita kujtimet që kemi ndaluar me fotokameren e tij, vetëm në qoftë se gjërat i kemi ruajtur në Google Drive atëherë mund ti gjejmë përsëri duke hyrë në internet me emailin dhe paswordin ose duke i rivendosur në telefonin e ri adroid. Pra ju këshilloj dhe ju a theksoj me të madhe ruani fotot, videot, dokumentat e rëndësishëm në internet e vetmja mënyre për ti gjetur në qoftë se na prishen ose humbasim aparaturat është kjo.
  • Cereberus edhe pse jo shumë i njohur ky është një ndër programet më të mira për android, cereberus është krijuar teorikisht për të gjetur telefonin në qoftë se dikush mund të ju a vjellin atë ose ta humbisni, ndërsa perdoret dhe është krijuar për qëllime spiunazhi, krijuesit e tij në mënyrë që të mos kenë probleme këmbëngulin që është program për të gjetur hajdutin e aparatit celular.
  • Google Fotocamera për mua është një ndër aplikacionet më të bukura për telefonat android, fatkeqsisht funksionon vetëm në telefonat që pranojnë android 5.0 dhe më sipër . Çfare bën dhe si funksionon ky aplikacion i mrekullueshëm. Me siguri pothuajse të gjithë keni hyrë në harten google duke parë qytetet të regjistruar në 360 ndryshe quajtur foto sferë. Me google fotocamera keni mundësinë të ruani foto në 360 gradë dhe ti vendosni në harten më të famshme të botës, gjë shumë e bukur për të publikuar bukurit e Shqipërise. Si funksionon google fotocamera Pas si ta keni instaluar në telefonin tuaj, hapeni programin dhe rrëshqitni gishtin në ekranin e celularit nga e majta në të djathtë, klikoni photo sphere, duke drejtuar telefonin në pozicionet që ajo të drejton mund të beni foto në sferë, mos harroni të ndizni dhe GPS në mënyrë që në momentin e vendosjes në hartë nuk keni nevojë të shkruani koordinatat me dorë.
 

Linux

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
242
Likes
53
Location
Bangkok
#7
Greenify - nje nga aplikacionet me tmira per ruajten e baterise :D (rooted users only)

MalwareBytes - Anitivirusi me i mir per momentin ne Android :D

ADM - Internet download manager, per ata qe shkarkojn big files :D

Orbot - I fundit po jo me pak i rendsishmi, per ata qe duan te fshehin IP ne Serverat e torit :D
 

ANGELIQUE

D e e p 💎 /offline..
Princesha Forumit
Mesazhe
4,351
Likes
4,618
Location
The Dark side of Heaven
#8
Dropbox eshte good app per me rujt fotot edhe dokumentat me rendesi ☺️☺️.


Youcam Perfect - Best App Per Foto me editor (Selfie) .

App Locker - me fingerprint , mundet me i mbrojt gjitha app : Fb , instagram , whatsapp , Twitter etj :D .


 
Last edited:

Jaguar

Queen of Sins
Princesha Forumit
VIP i Forumit
Mesazhe
1,143
Likes
251
#9
Telegram-Faster than Whatsapp or Viber, me te njejta funksione.

Waze-si Google Maps por qe te lejon te shikosh trafikun online ose postoblloqet edhe mat limitin e shpejtesise.

Edhe i preferuari im SPOTIFY, degjon cdo keng edhe cdo playlist te mundshme. Normalisht kur ke e ke Premium, ndryshe ben skip kengve vetem disa her edhe nuk ke mundesine te zgjedhesh kengen qe do.
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
17,201
Likes
16,268
Age
26
Location
Tiranë
#10
Po nese une dua ta fshi këtë drive si aplikacion ka problem?
Se nuk dua ti ruaj fare fotot ne google drive.