Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Apple është gati të nxjerrë në treg iPhone-in më të shtrenjtë të parë ndonjëherë

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 25, 2018
Mesazhe
4,608


Apple është gati të hedhë në treg smartfonin më të shtrenjtë të bërë ndonjëherë.

Çmimi i smartfonit të njohur paraprakisht si iPhone XS Max, pritet të dalë këtë javë dhe me siguri thuhet që do kushtojë më shumë se 1000 paund ose 1500 dollarë.

iPhone i ri tashmë është telefoni më i shtrenjtë që Apple ka bërë ndonjëherë: iPhone X e vitit të kaluar kishte çmimin më të lartë ndonjëherë të çdo iPhone tjetër, dhe versioni më i madh i të njëjtit telefon me siguri do të jetë shumë më i shtrenjtë.

iPhone X aktualisht shitet për 1,149 dollarë në konfigurimin e tij më të madh të memorjes.
Kur u njoftua për çmimin e lartë të iPhone XS Max, disa nuk ngurruan të bënin ironi me emrin e tij “XS Max” duke u shprehur se kjo i përshtatet më së miri çmimit të tij të tepërt.

Dalja në shitje e këtij iPhone të ri do të thotë që çmimet e iPhone X do të ulen gradualisht, por hedhja e tij në treg po vjen në një moment jo shumë të përshtatshëm duke marrë parasysh mosmarrëveshjen e Amerikës me Kinën sa i takon tarifave rreth tregtisë. Apple ka sugjeruar që ato tarifa shtesë mund të rrisin koston e prodhimeve të saj deri në 25 përqind.

The post Apple është gati të nxjerrë në treg iPhone-in më të shtrenjtë të parë ndonjëherë appeared first on Lajmi i Fundit - Lajme.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.