Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Apple sapo prezantoi dy telefonat e ri: iPhone XS dhe XS Max

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 25, 2018
Mesazhe
4,608
fghrj45rj4r5jfrgh5-401x273.jpg
Apple ka prezantuar sot modelin e ri të smartfonit, iPhone Xs, për të cilin thotë se është smartfoni më i avancuar që ka prodhuar ndonjëherë.

Modeli vjen me një ngjyrë të re të artë dhe me përmirësime të dukshme në kualitetin e ekranit.

iPhone Xs nuk ka ndryshuar shumë në dizajn, por brenda ka një procesor shumë më të shpejtë, si dhe përmirësime në teknologjinë Face ID.

Apple ka prezantuar edhe një model të ri të linjës X, i quajtur Xs Max, dhe që është smartfoni me ekranin më të madh ndonjëherë.

Ky model ka GPU 4-core, dhe CPU 6-core e aftë për të bërë 5 trilion operacione në sekondë.

Modelet e reja të iPhone tashmë do të kenë kapacitet 512GB memorie.

Modelet e reja iPhone kanë gjithashtu përmirësime në dy kamerat e pasme.

The post Apple sapo prezantoi dy telefonat e ri: iPhone XS dhe XS Max appeared first on Lajmi i Fundit - Lajme.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.