• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Arrestohen pesë shtetas shqiptarë në Itali

Alb

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
4,598
Likes
91
Age
18
#1
Policia italiane ka vënë në pranga ditën e sotme 5 shqiptarë pasi janë kapur me drogë.

Siç raportojnë mediat italiane, operacioni i policisë anti-drogë është zhvilluar në Pavia, ku të arrestuarit janë: A.J., 35 vjeç, P.S., 39, A.K., 39, P.D., 40 dhe E.L., 42 vjeç.

Ata ishin pjesë e një grupi që shisnin kokainë, ku P.S. e E.L. ua shisnin shitësve të rrugës, midis tyre edhe A.J.

Më pas kjo sasi kokaine, iu shitej konsumatorëve të shumtë italianë, në doza 0.5 gramë me çmim 50 Euro.

Hetimet policisë kanë nisur një vit më parë, ndërsa vetëm ditën e sotme është bërë e mundur arrestimi i tyre.