• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
 • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Arsyja pse hapim gojen kur aplikojm mascara?..

Do You Keep Your Mouth Open When Applying Mascara?

 • Yes

  Votes: 3 75.0%
 • No

  Votes: 1 25.0%

 • Total voters
  4

ANGELIQUE

Poison but tasty...🖤
Staff member
Moderator/e
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,299
Location
The Dark side of Heaven
61E1C541-87CD-4474-AF01-FD9C06A54292.jpeg

Sipas ekspertes se gjuhes se trupi Blanca Cobb.

Hapja e gojës është një veprim i nënndërgjegjes.
Megjithëse mund të duket e çuditshme, ajo, në fakt, i shërben një qëllimi.

“Dy nerva të ndryshëm kontrollojnë muskujt që hapin dhe mbyllin gojën dhe qerpikët e sipërm. Këto nerva janë të vendosura afër njëri-tjetrit në trupin tonë. Arsyeja pse ju hapet goja kur ju aplikoni maskarën është sepse nervat veprojnë njëkohësisht”,- shton Cobb.Sapo të mësoni aplikimin në këtë mënyrë, mund të jetë e vështirë për ta zhdukur me vetëdije këtë veprim.

Është sjellje e përforcuar.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
10,392
Mosha
26
Location
Tiranë
Mirë kjo po e po. Por kur sheh dhe tjetrën shtremohesh si ajo??
 
Top