Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Atletico Madrid fiton Europa Ligën

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 25, 2018
Mesazhe
4,608
atletico-546x350.jpg
Atlecio Madrid mposht Marseillen në finale për tu shpallur fitues i Europa Ligës. Në finalen e Europa Ligës u zhvillua një pjesë e parë e balancuar kryesisht në mesfushë dhe me disa gabime nga të dyja anët.

Ishin të përzgjedhurit e Diego Simeones ata të cilët përfituan nga një aksion jo premtues dhe Griezman arriti të shënoi për 1 me 0. Marseille e mori edhe një goditje tjetër pasi që kapiteni Payet e lëshoi fushën për shkak të problemeve muskulore.

Marseille u mundua më pas të barazonte rezultatin, por përpjektet e tyre ishin të pa mjaftueshme për të bërë një gjë të tillë dhe pjesa e parë u mbyll me avantazh minimal të spanjollëve.

Pjesën e dytë më mirë e filluan spanjollët të cilët realizuan qysh në minutën e 49 dhe sërish ishte Griezman i cili shënoi pas një aksioni mirë të ndërtuar nga lojtarët e Atletico Madridi-t.

Më pas Marseille u lëshua e tëra në sulm, sulmoi me të gjitha forcat po asesi edhe pas disa raste mirë të krijuara nuk arrinte të shënonte së paku golin e nderit në finale, ndërsa spanjollët ishin prap ata të cilët shënuan për rezultatin përfundimtar 3 me 0, ishte Gabi ai i cili shënoi golin e tretë për mysafirët.

Kështu Atletico Madridi arriti të fitojë Europa League pasi në gjysmëfinale arriti ta eliminoj Arsenalin ndërsa në finale mposhti francezët edhe pa pranin e trajnerit Simeone i cili ishte i dënuar nga UEFA.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.