• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Atletico Madrid fiton Europa Ligën

Alb

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
4,598
Likes
91
Age
18
#1
Atlecio Madrid mposht Marseillen në finale për tu shpallur fitues i Europa Ligës. Në finalen e Europa Ligës u zhvillua një pjesë e parë e balancuar kryesisht në mesfushë dhe me disa gabime nga të dyja anët.

Ishin të përzgjedhurit e Diego Simeones ata të cilët përfituan nga një aksion jo premtues dhe Griezman arriti të shënoi për 1 me 0. Marseille e mori edhe një goditje tjetër pasi që kapiteni Payet e lëshoi fushën për shkak të problemeve muskulore.

Marseille u mundua më pas të barazonte rezultatin, por përpjektet e tyre ishin të pa mjaftueshme për të bërë një gjë të tillë dhe pjesa e parë u mbyll me avantazh minimal të spanjollëve.

Pjesën e dytë më mirë e filluan spanjollët të cilët realizuan qysh në minutën e 49 dhe sërish ishte Griezman i cili shënoi pas një aksioni mirë të ndërtuar nga lojtarët e Atletico Madridi-t.

Më pas Marseille u lëshua e tëra në sulm, sulmoi me të gjitha forcat po asesi edhe pas disa raste mirë të krijuara nuk arrinte të shënonte së paku golin e nderit në finale, ndërsa spanjollët ishin prap ata të cilët shënuan për rezultatin përfundimtar 3 me 0, ishte Gabi ai i cili shënoi golin e tretë për mysafirët.

Kështu Atletico Madridi arriti të fitojë Europa League pasi në gjysmëfinale arriti ta eliminoj Arsenalin ndërsa në finale mposhti francezët edhe pa pranin e trajnerit Simeone i cili ishte i dënuar nga UEFA.