Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Autokritike

Pyll pa derra s'ka ...si femrat e meshkujt
 
@Rrelse me kto kohe qe kane ardhur pa dashur ti ofendoj femrat sepse nuk jane te gjitha matrialiste..
Por qe shumica po.

Matrialzmi ka hyre kudo sot ne dashuri ne familje shoqeri.

Me nje llogike te thjesht femrat duhet ta bejne kte autokritike sepse mercedezi vilat e shume gjera te tjera jane matriale qe i shijon per momentin por qe nje dite u humbet vlera . Nje njeriu nuk i humbet kurre vlera qofte ky pak apo shume i mire sepse perfekt nuk eshte askush.

Por mud te them dhe qe fundja kush jam une qe ti gjykoj kto gjera..
Fundja pse mos te jete dhe e anasjellta cdo femer ka te drejte ta shijoj jeten dhe te gjitha matrialet me te shtrenjta te ksaj bote me nje kusht fare te thjesht te ofroj trupin e saj...
Fundja trupin do ja ofroj dhe ne rastin e lartpermendur.

Me pak fjale jane te lira ta zgjedhin vete si duan ta jetojne jeten them une..

Ah po dhe diçka kto qe thon jo po une sjam matrialiste jo po une shikoj veç dashurine dhe shpirtin ...kto jame me mashtruset qe egzitojne ..
Sduhet te bjesh pre e tyre .
 
@Rrelse me kto kohe qe kane ardhur pa dashur ti ofendoj femrat sepse nuk jane te gjitha matrialiste..
Por qe shumica po.

Matrialzmi ka hyre kudo sot ne dashuri ne familje shoqeri.

Me nje llogike te thjesht femrat duhet ta bejne kte autokritike sepse mercedezi vilat e shume gjera te tjera jane matriale qe i shijon per momentin por qe nje dite u humbet vlera . Nje njeriu nuk i humbet kurre vlera qofte ky pak apo shume i mire sepse perfekt nuk eshte askush.

Por mud te them dhe qe fundja kush jam une qe ti gjykoj kto gjera..
Fundja pse mos te jete dhe e anasjellta cdo femer ka te drejte ta shijoj jeten dhe te gjitha matrialet me te shtrenjta te ksaj bote me nje kusht fare te thjesht te ofroj trupin e saj...
Fundja trupin do ja ofroj dhe ne rastin e lartpermendur.

Me pak fjale jane te lira ta zgjedhin vete si duan ta jetojne jeten them une..

Ah po dhe diçka kto qe thon jo po une sjam matrialiste jo po une shikoj veç dashurine dhe shpirtin ...kto jame me mashtruset qe egzitojne ..
Sduhet te bjesh pre e tyre .
Shumë dakord me llogjikën tënde por ti femrat i fute në një thes dhe ato.që janë dhe ato që sjanë. Se një që nuk është nuk është dhe pikë. Nuk ka pse të pohojë diçka që se ka. Mbase ty të paska dal e kunderta. Femrat janë dinake por jo mashtruese.
Dhe meshkujt nuk janë pa faj. Vetë i mësojnë me gjëra luksoze?‍♀️
 
Semos ata qe jane "te varfer" te garantojnë vlera,
Njerzit e keqinj nuk ndahen me shtresa sociale
 
Shumë dakord me llogjikën tënde por ti femrat i fute në një thes dhe ato.që janë dhe ato që sjanë. Se një që nuk është nuk është dhe pikë. Nuk ka pse të pohojë diçka që se ka. Mbase ty të paska dal e kunderta. Femrat janë dinake por jo mashtruese.
Dhe meshkujt nuk janë pa faj. Vetë i mësojnë me gjëra luksoze?‍♀️
Jo nuk i fus te gjitha ne nje thes aspak.
Por nje gje jam i sigurt kane ngelur shume pak ato qe sjane..
Dhe per te kunderten nuk ma mbush dot mendjen askush sepse e kam vertetuar.
Llogjika ime me pak fjal eshte qe nje femer ka dy zgjidhje..

Ose te punoj vete te jete vetvetja e te pranoj nga kjo jete aq sa ka mundesi te fitoj vete ... Qe mund te jete pak ..e mesme ose dhe shume.varet sa arrin dhe sa fat ke.

Ose te perdori "klering" do ta quaja une e te shijoj luksin.

Por qe matrializmi eshte bere mod sot..
Psh ke femrat e pasura qe kan gjithçka ...
Shumica prej tyre sdo e pranonte per burre nje mashkull te varfer..
Sepse ai nuk ka cfare ti ofroj.
 
Cdo njeri duhet ti bej autokritik vetes por me karar jo deri ne ate pike qe te shkojn drejt persosmeris dhe te behen arrogante. Cdo femrer ka te drejt te kerkoj meshkuj me x6 ose me lek por duhet te din cfar japin ne kembim per te mar ate qe kerkojne.
 
Cdo njeri duhet ti bej autokritik vetes por me karar jo deri ne ate pike qe te shkojn drejt persosmeris dhe te behen arrogante. Cdo femrer ka te drejt te kerkoj meshkuj me x6 ose me lek por duhet te din cfar japin ne kembim per te mar ate qe kerkojne.
 
Mendoni qe ka ardhur momenti qe femrat ti bejne autokritike vetes perkundrejt mashkullit dhe x6,credit card dhe vilen ti shkembejne me sinqeritetin,karakterin dhe dashurine e mashkullit???
Ëhë do vij ai moment kur sdo tëriqeni nga silikoni aparenca....më sakt kur do jeni ju autokritik atëher do jeni më të qartë s'pari me veten pastaj me rrethin !
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.