Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Autokritike

Kjo qe ti thua ka shum pikpamje dhe qe niset nga:
1: Ekzistojne ato femra qe e shohin partnerin si babane e femijeve te tyre dhe normal qe esht materialiste pasi qe ne kte pjese cdokush kerkon kushte dhe sa me pak halle qe te nise jeten me dike ne krah.
2: Ekzistojne ato Femra qe ne nje lidhje kan kerkesa te cuditshme si: Lek / telefona / Bizhuteri nuk e mendojne "Nje Familje" ne te ardhmen. Kto femra futen tek grupi un ti dhe kasandra.
e shum e shum tjera qe spo kam nerva te shkruaj...
Resp per pgj
 
Kjo qe ti thua ka shum pikpamje dhe qe niset nga:
1: Ekzistojne ato femra qe e shohin partnerin si babane e femijeve te tyre dhe normal qe esht materialiste pasi qe ne kte pjese cdokush kerkon kushte dhe sa me pak halle qe te nise jeten me dike ne krah.
2: Ekzistojne ato Femra qe ne nje lidhje kan kerkesa te cuditshme si: Lek / telefona / Bizhuteri nuk e mendojne "Nje Familje" ne te ardhmen. Kto femra futen tek grupi un ti dhe kasandra.
e shum e shum tjera qe spo kam nerva te shkruaj...
100% dakort me ty
 
young te duash nje jet me te mire kushte me te mira sdo te thot te jesh materialiste por do te thot te krijosh nje te ardhme pa patur frik se leku do e percaj
Mendoni qe ka ardhur momenti qe femrat ti bejne autokritike vetes perkundrejt mashkullit dhe x6,credit card dhe vilen ti shkembejne me sinqeritetin,karakterin dhe dashurine e mashkullit???
g
 
young te duash nje jet me te mire kushte me te mira sdo te thot te jesh materialiste por do te thot te krijosh nje te ardhme pa patur frik se leku do e percaj

g
Shume dakort...por ndertojeni bashke mos e gjeni gati ....
 
Shume dakort...por ndertojeni bashke mos e gjeni gati ....
Epo mos shkoni shifnj femrat nga 20-30 vjet me te vogla lol

Eshte normale qe nje femer kerkon pasurin kur ti je 50 ajo 20 cdo te shoh tek ty me fal
 
Dashnia vje ka stomaku :p me bark bosh te vjen zor te dalesh nga shpia e jo me te kerkosh nje femer :D
 
Epo mos shkoni shifnj femrat nga 20 vjet me te vogla lol
E imja qenka 3 vjeqe :D pastaj une jam te ato me te medha se vetja.....1 pytje me mire e varfer dhe shpirt i lire apo e pasur dhe shpirt i burgosur?
 
E imja qenka 3 vjeqe :D pastaj une jam te ato me te medha se vetja.....1 pytje me mire e varfer dhe shpirt i lire apo e pasur dhe shpirt i burgosur?
I varfer shpirt i lir e vdes per buk
I pasur shpirt i burgosur ste hahet buk

Tek te dyja vdes njesoj
Me mir mesatar e jet normale
 
I varfer shpirt i lir e vdes per buk
I pasur shpirt i burgosur ste hahet buk

Tek te dyja vdes njesoj
Me mir mesatar e jet normale
Me mesatar e jetr normale ska x6 as credit card as veshje luksoze :)
 
Ngele ke x6 o plak po zbrit ka atobuzi :p me qen krejt ashtu si thu ti i bi me ngel 80% pa martu ;)
 
Ti the qe te pelqejne me te medhaja pse?
1-eshte preference e imja personale sepse nuk te bejne derr derr gjithe diten si kto tjerat
2-jane me te formuara menderisht dhe jane gati le te themi per te kriju 1 familje
3-arsyet tjera ti kam shpjegu kur me pyete te pytje pergjigje :)
 
1-eshte preference e imja personale sepse nuk te bejne derr derr gjithe diten si kto tjerat
2-jane me te formuara menderisht dhe jane gati le te themi per te kriju 1 familje
3-arsyet tjera ti kam shpjegu kur me pyete te pytje pergjigje :)
Do preferoje nje femer te arritur né jet apo nje qe sdi as si te veshi corapet né mengjes?
 
Koha ka ardhur te jesh e zonja vetes dhe jo te varesh nga tjeret!
Jetojm ne nje Kohe ku cdo gje eshte e mundur dhe mundesit jan te pa funde, mirpo e gjitha varet nga motivationi dhe Perspektivat qe i hap njeri vetes dhe natyrisht duet edhe pake Fate.
Vet natyra e ka bere se Femres i duhet siguri, per arsye te krijimit te Familjes dhe askush nga ne nuk do deshironte ta ris nje Femij duke i then vazhdimisht Nuk kam apo nuk mundem dhe eshte e logjikshme se cdo Prind e do me te miren per Femijen e tij.
Une per vete jam e pavarur dhe nuk kam nevoj te vrapoj pas nje mashkullit me makin te mir apo te ardhura te mira sepse mundem te permbahem vet, mirpo kete ma mundeson edhe profesioni qe kam dhe gjithashtu shteti ku jetoj.
Ato Femrat te cilat „vrapojn“ pas pasurise, mendoj se ju arsyetohet per shkaqet te cilat i permenda me siper dhe nuk kan te bejn me interesin por thjesht me pasigurin e tyre dhe me skamjen, edhe une te isha ne Situation te till ndoshta njesoj do veproja.
 
Do preferoje nje femer te arritur né jet apo nje qe sdi as si te veshi corapet né mengjes?
Nese "te arritur" i referohesh 1 femre qe ka korr sukses dhe pasuri me punen e saj do them JO kesaj dhe JO asaj tjetres....do doja 1 femer te rritur mentalisht,shpirterisht dhe qe vertete e deshiron 1 rrugetim krah per krah me dike pavaresisht gjitha veshtiresive ose paragjykimeve
 
Koha ka ardhur te jesh e zonja vetes dhe jo te varesh nga tjeret!
Jetojm ne nje Kohe ku cdo gje eshte e mundur dhe mundesit jan te pa funde, mirpo e gjitha varet nga motivationi dhe Perspektivat qe i hap njeri vetes dhe natyrisht duet edhe pake Fate.
Vet natyra e ka bere se Femres i duhet siguri, per arsye te krijimit te Familjes dhe askush nga ne nuk do deshironte ta ris nje Femij duke i then vazhdimisht Nuk kam apo nuk mundem dhe eshte e logjikshme se cdo Prind e do me te miren per Femijen e tij.
Une per vete jam e pavarur dhe nuk kam nevoj te vrapoj pas nje mashkullit me makin te mir apo te ardhura te mira sepse mundem te permbahem vet, mirpo kete ma mundeson edhe profesioni qe kam dhe gjithashtu shteti ku jetoj.
Ato Femrat te cilat „vrapojn“ pas pasurise, mendoj se ju arsyetohet per shkaqet te cilat i permenda me siper dhe nuk kan te bejn me interesin por thjesht me pasigurin e tyre dhe me skamjen, edhe une te isha ne Situation te till ndoshta njesoj do veproja.
Mendoj dhe besoj ne shtetin ku je dhe profesionin qe ke nuk i ke pas gati....ke derdh djerse per ta fitu ate pozite....mund edhe te kishe dal me cuna te pasur andej ku je ti dhe mos t'i kishe kushtu rendesi shkolles...por ke zgjedh kunderten....jam absolutisht dakort qe kur te krijohet familja dhe kur te vije femija ne jete mos ti thuash Skam......ti thuash femijes skam eshte njejte sikur ta kesh vrare ate femije...ndjenjat e femijes nuk duhet te lendohen kurre....jo paqellim shume shtete ne bote kur lindin femijet u hapin llogari bankare dhe ua japin vec kur te behen 18 vjeç
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.