Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Humor pa kufi ......

Kush e ka nenen me te trashe
Ka qene Gjermani, Amerikani edhe Shqiptari edhe kane bere gare se cili e ka nenen me te trashe.
Gjermani thote: Nena ime kur futet ne dhome e merr krejt deren me vete…
Amerikani thote: Nenen time nuk e nxen dera me u fut ne dhome…
Dhe i vjen radha Shiptarit dhe u thote – Kur ja dergoj nenes sime breket ne pastrim kimik ata thone :
Ndalohet Parashuta
 
Burri dhe gruaja po voziten me makinë dhe papritur i ndalon një polic.
Polici: Pse vozisni 65 km/h, kur këtu është e lejuar 50 km/h?
Burri: “Po ju betohem që nuk po vozisja më shpejt”?
Gruaja: “Pse po gënjen, ti ishe duke shkuar 70 km/h”.
Burri: “Mjaft ti, mos fol”.
Polici: “Po ju s’keni vënë as rripin e sigurisë”.
Burri: “Por unë e hoqa tani, pasi më ndaluat ju”.
Gruaja: “Prap po gënjen ti, rripin nuk e kishe”.
Burri: “Mbylle gojën”.
Polici: “Gjithmonë flet ky me ju kështu?”
Gruaja: “Jo jo, vetëm kur është i dehur”.

???
 
LEPURI DHE UJKU
Lepuri: “O ujk ke te fala nga mondi”!
Ujku: “kush mond”?
Lepuri: “Ai qe ta fut me spond”!
Diten tjeter.
Lepuri: “O ujk ke te fala nga mondi”!
Ujku: “kush mond”?
Lepuri :”Ai qe ta fut me spond”!
Nuk po duronte me ujku dhe vendos ta
ndihmoj ariu dhe ariu i thot:- Ik te lepuri
dhe thuaj “ke tefala nga iliri, po tha ai kush
ilir , ti thuaj ai qa ta fut tel e ta nxjerr
zinxhir”!
Ujku:”O lepur ke te fala nga iliri”!
Lepuri:”E di se ma tha mondi”!
Ujku:”kush mond”?
Lepuri:”Ai qe ta fut me spond.
 
Ishte njeri qe pinte hashash..Pinte aq shume sa nje dite vdiq..Shkoi ne ferr..Sapo hyri ne koridor pa shume dhoma : hajdutet , vrasesit , grabitesit , etj etj...Ai shkoi ke dhoma e narkotikeve..Po cte shihte nje fush e tere e mbjell me hashash...Nje xhaje dridhte xigare..i afrohet dhe i thote : me dridhe edhe nje cigare mua..i kerkon edhe nje cakmak x ta ndez sepse skishte...Xhaja i thot : Te kishim per ta ndezur do te kishim shkuar ne parajs....!!
 
Ishte 1 komandant i afte qe me ane te nuhatjes te dallonte cfare lloj gjelle eshte !!!! 1 ushtar i thot ma jep lugen me vete do shkoj shpi ti them plakes te beje 1 gjelle dhe do ta sjell e gjej...e mire i thot komandanti...shkon shpi ky i thot plakes kshu kshu....mire i thot bjere lugen shkon ne dhome kjo dhe e fut ne p... dhe i thot te birit na lugen e shko tregoja komandantit....niset ky shkon ne repart edhe i thote:- komandant na gjeje....fillon komandanti tu i marr ere edhe i thote:pse cuni bedrijes je ti?
 
HuaHuaHuaHuaHuaHuaHuaHuaHuaHua bedrija paska bo nomin neper reparte ushtarake HuaHuaHuaHuaHuaHuaHuaHuaHuaHua
 
HuaHuaHuaHuaHuaHua ske faj koha e atille koha e perballjes me titan-et :p !! HuaHuaHuaHua titan-et e hekurt HuaHuaHuaHua !!
 
Ne nje spital psikiatrik ne nje dhome vizatojne detin eshe fusin ne dhome sida nga pacientet aty....edhe ju thojne forca cuna hidhuni ne dete e turren kta e shkapeten me murin....vec 1 nga kta nuk levizi edhe e pysin po ti pse nuk u hedhe ne dete.....jo thot se kisha harru me vesh pantallonat e plazhit
 
Ja si e zgjidh fjalëkryqin polici

Ja si e zgjidh fjalëkryqin polici:
1. Veshje solemne (2 shkronja)……………zi
2. Thirrje telefonike (3 shkronja) ……………xrr
3. Qytet në Itali (3 shkronja) ……………Rom
4. Lloj kafshe me shtëpizë (3 shkronja) ……………qen
5. Shihe foton (5 shkronja) ……………e pashë
6. Vëllai i gruas (5 shkronja) ……………Arben
7. Armë e ftohtë (7 shkronja) ……………pendrek
8. Pija më e shëndetshme (4 shkronja) ……………birra
9. Sëmundje e pashërueshme (6 shkronja) ……………vdekja
10. Prodhim i pulës (4 shkronja) ……………supa
11. Bashkëjetesa e burrit dhe gruas (6 shkronja) ……………banesa
12. Masa për vlerësimin e gurëve të çmuar (6 shkronja) ……………paraja
13. Burri i motrës (3 shkronja) ……………Ali
14. Personazh biblik (3 shkronja) ……………pop
15. Numri më i vogël treshifror (3 shkronja) ……………000
 
Ai dhe ajo

Ajo : shpirt me duket vetja shum e shendoshe, e shemtuar dhe e plakur. Tlutem me bej nje kompliment.
Ai : zemer ke shikim shum te mire…

:D
 
Shkenca ka evoluar

Një burrë rreth të 50-ve pësoi një aksident shumë të rëndë nga i cili humbi për fatin e tij të keq “mikun”. Kur shkoi për t’u vizituar te urologu, ky i fundit i dha shpresë:
– Tashmë shkenca ka evoluar dhe tani edhe ti ke mundësi ta rikuperosh “mikun” tënd. Kemi tre lloje: të vogël 2000 Euro, të mesëm 4000 Euro dhe të madh 6000 Euro!
– Jam me dy mëndje midis të mesmit dhe të madhit, po do të të falenderoja nëse do më jepje pak kohë sa të pyes edhe gruan time!
Merr në telefon gruan dhe pasi flet me të, kthehet në zyrën e doktorit i mërzitur:
– Hë çfarë të tha gruaja?
– Më tha që, me aq pak sa e përdorim atë, me ato lekë më mirë bëjmë ca rregullime në shtëpi….

:D
 
Kafshet e pyllit

Duke luajtur kafshet e pyllit futboll.
Elefanti e le lojen.
Shkon ariu e pyet pse e le lojen?
Elefanti -po ku luhet me miun ai te shtyn me trup…
 
meshkujt

Zemër kam nevojë për mbështetjen tënde…

– Zemër, jam shumë i trishtuar, ndihem shumë keq, kam shumë nevojë për mbështetjen tënde..
– Erdha shpirti, po nisem direkt…
– Faleminderit zemër, merr edhe ca perzervativa rrugës…
:D
 
Puna e politikes

Nje djalosh shkon ne shtepi dhe i thote te jatit
Baba ne shkolle na kerkojne nje pergjigje neser dhe ka mundesi qe te na bejne hartim me kete teme
Po ku eshte pyetja ? cfar ju kerkojne ? pyeti babaj
C’eshte politika Baba ! Ja kjo eshte pyetja
E ema qe nderhyri menjehere duke thene
Eh mor bir e gjithe bota politiken e quan rospi se ashtu eshte dhe ti ashtu ju pergjegj neser mesuses
I jati u pergjegj menjehere
Jo moj grua nuk eshte aq e thjesht sa e mendon ti pergjigja dhe nuk eshte percaktim i sakte ai qe the per politiken
Po he pra babi me trego i tha djali
Per ta konkretizuar qe ti ta kuptosh me sakte dhe kjarte se cfar eshte politika, po te sjell shembull shtepine tone
Une si koka e shtepise jam qeveria, mami parlamenti ti populli, vllai tend gjashte muajsh eshte e ardhmja kurse sherbysja jone eshte klasa puntore
Une pergjigjem per punet e jashteme dhe te brendeshme dhe per gjithe nevojat e parlamentit , popullit dhe klases puntore Merrem dhe me propaganden per progresin e ardhmerise..
Mami , parlamenti, gjithmone kerkon nga qeveria , per te plotesuar nevojat e popullit
Ti si popull , kerkon si nga parlamenti e si nga qeveria
Klasa punetore mban shtetin ne pergjithesi duke filluar nga ty si popull, e ne sherbim parlamentit e sidomos te qeverise . Te gjithe bashke mendojme per brezin e ardhmerise..
Ne mbremjen e asaj dite, ne shtepi erdhen disa mysafire keshtu qe djali u detyrua te flinte me vellane e vogel ne nje dhome
Gjat nates i vogli filloj te qante ..kishte nevoje per tu nderruar dhe me qe vllai me i madh nuk dinte cfar ti bente , vajti te dhoma e prinderve duke trokitur lehte Me qe asnje nuk po pergjigjej hapi deren nga dale dhe shehe qe e ema po flinte ne nje gjume te thelle Te qarat e vellait vazhdonin dhe ai mendoj po shkoj te theres sherbyesen se dhe baba nuk qenka ketu duket po fle me mysafiret me nje dhome Keshtu beri .Vajti ne dhomen e sherbyses trokiti lehte ne dere, po pa pergjigje Hapi deren nga dal, kur shef baben ne nje krevat me sherbysen.. I llahtarisur u kthye ne dhome U mundua te merrej me te vellane por me kot se nuk dinte cfar ti bente ..Ne mengjes para se te ikte per ne shkolle, i jati me autoritet e pyeti ne sy mysafireve
He bir pa me thuaj cfar eshte politika?
Djali buzeqeshi e duke e par ne sy ju pergjegj duke i theksuar fjalet
Qeveria e q*** klasen punetore
Parlamenti ja rras gjumit
Populli here te qeveria e here te Parlamenti as kush nuk ja ve veshin dhe
Ardhmeria u dhi…
 
T’boft mire

O kon nasradini i ka thon nona vet shko bleje 1 kg
fiq edhe ka te shkojsh thuje fjalen fiq per mos me harru edhe ky menon qe i ka thon hiq edhe ka te shkon thot hiq hiq hiq osht ni peshkatar tu peshku edhe e nin e kap e rreh edhe i thot ka te shkojsh
thuj “perdit ka nja” tu shku
jon do tu e vorros ni njeri edhe ata e rrehin edhe ithojn ka te shkojsh thuj “zoti t’lasht shnosh”tu ec e tu thon “zoti t’lashte shnosh” e sheh ni njeri tu pre lop edhe aj e rreh edhe i thot ka te shkojsh thuj te boft mir edhe e sheh ni njeri tu bo kak, tu’j u dhi edhe i thot te boft mir edhe…
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.