Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Bashkëjetesë apo martesë?

Bashkjetes deri ne momentin qe vendos te besh dragonj te vegjel ?
 
Bashkejetoni dhe njiheni mir njeriun qe do te kalosh jeten...qe mos pendoheni me vone per vendimet e nxituara:)
 
Mos harroni se një martesë e suksesshme varet nga dy gjëra: 1) Të gjeni personin e duhur. 2) Të jeni personi i duhur. Bashkejetesa do ishte mire si fillim.
 
Bashkjetesa eshte mashtrim. Eshte nje gjysem-premtimi per martese, qe dhe prinderit e goces te jene disi me te pranueshem,
jep iluzionin e marteses pa qene i tille. Biles bashkejetesa eshte me poshte se fejesa. Se fejesa eshte part-time;) dhe eshte pak me shume zyrtare,
bashkejetesa nuk ka asgje zyrtare por me stazh te plote pune:eek:.
edhe kjo pjese e liberalizmit qe do te prishe boten eshte duke shkaterruar familjen.
nuk thote njeri te mos kesh te dashur, dhe nese e do shume martoju. kaq e thjeshte eshte
 
Ne bashkejetese nuk ke shume detyrime dhe imenjimet nuk jane te medha, ne martese ndodh e kunderta. Jam pro bashkejeteses si faze kalimtare drejt marteses, pra per nje bashkejetese jo me shume se 7-8 vjet. Te dyja kane specifikat dhe shijet e tyre.
 
Cdo pjes e jetes esht bere testuese tashme crendesi ka bashkejetes apo martes ne momentin qe nje nga personat ne fjale nuk esht aq shume i qarte per hapat qe po mer dhe tjesh vendimtar per cdo veprim qe kryen cdo kohe e kaluar do jet jo nje njohje me e mire por nje dyshim personal qe sdin ta kapercejsh vetem dhe antarson nje person tjeter qe ti mbase ke besim tek ai. Kshuqe martesa ka divorc sduhet ta kemi dhe aq sh frike dhe te pranojme bashkejetesen kjo tjetra ska dicka serioze qe e len dhe mardhenien sikurse ne peshore. Une jam martes fmi nese jan kushtet dhe pastaj askush se di te ardhmen por duke shpresuar gjithmone pozitivisht
 
Bashjetesa meqe jam dhe vet ne nje status te till jam dakort me Moana.
 
Bashkejtetese apo martese ?????????? euuuu cna futi ne mendime
degjo nga eksperienca personale
2 vjet bashkejetese para martese nuk te bejne keq
sepse e njef tjetri/en me mire
por........... Kujdes Cuna frenat........
se me vone dhe po ste pelqeu bashkjetesa
sja vlen te ndahesh kur ke nji engjell ne mes
MARTESA eshte gjeja me e duhur per mua
po kurre martese pa bashkjetuar njihere me para
 
baskjetes qe perfundon ne martes ?
 
Bashkjetes pa e menduar 2 here.nuk te mbajn letrat edhe femi mund te bosh .martesa osht x te mbyllur gojat e njerezve .hate this sh.t .Mjafton te jesh happy me ate qe ke ne krah edhe pa letra .
 
Per sa i perket marteses ose beqarise vendos vete o njeri por ta dish mire se ke per t’u penduar.
A.Ajnshtajn
 
jam pro bashkjeteses per grup mosha te caktuara, martesen se kam provuar por mendoj qe esht e domosdoshme te ndryshon jeten :)
 
Pse.jo vec seks e secili ta haje buken shpi tvet...o ju keni pjerdh ca slexo bashkjetese 6 7 vjet po dhe dy tre duhen.para bahskjeteses po nese ju duhen 10 vjet me.njof nje person ma mire rrini ne.shpi detyre shpie o njerez

Ore ku kan hik traditat apo dolet europe ju dhe o burra ktheju lek dugagjin ktheju vari per topesh meshkujt e, per thumit buzkuqes femrat pa duAn.tbejn dhe open mindet ktu
 
martesa..ku ka me bukur se familja. ku ka me bukur se te zgjohesh ne mengjes me femijet e tu .me perqafimet e tyre...me familjaret neper shpi.. .. nuk gjykoj asnjeri por bashkjetesa eshte si bicim dy dashnore bashke .
 
Nuk e di nese jam e vetmja k'tu , pasi nuk i kontrolloj dot te tera postimet.... ama personalisht nuk besoj ne martese e as nuk kam besuar ndonjehere . Jam per bashkejetese e nese kjo funksionon ... atehere ne syte e mi , jam me dike qe dua dhe jam e lumtur ... nuk varemi nga ligjet ne thonjeza dhe detyrimet , patriarkale ... dhe kjo ka shume rendesi per mua , dhe me ploteson ne nje fare menyre.
 
Nuk e di nese jam pergjigj ne kte teme por
jam pro bashkejeteses......
e normalisht me vone Martesa
jam mij i vetem e dua te kem te pakten 2 femije :D
 
Per ta njoh m mir nji person bashkjetesa do ishte me ideale si fillim..Pastaj me kalimin e kohes vijn vet te tjera
 
Pasi te kalosh me sukses bashkejetesen edhe nje martese...
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.