Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Bashkëjetesë apo martesë?

Un vallaj nji qe desha e ????????? Martes bashkejetes fmija eshte pergjegjesi qe nuk kalohet me nji rob qe se don ??❤️❤️ Me kyt dite qe ka ardh une mendoj mos te nxitoheni por ti shikoni gjerat mire te dyja palet jane bere shum pa pergjegjesi me thon te drejten ?
 
Pro marteses, jam tradicional.
 
70 me 30
Po e nis me këtë shprehje nga Dale Carnegie.
"Dashuroni dhe lëreni të jetoj"
Jam 70% bashkëjtes dhe 30%martes.
Një fir8m nuk e shton dashurin as nuk e pakëson. Dashuria nuk varet nga ato që ne nënshkruajm, dhe nuk të jep siguri që do jeni gjithmonë bashkë qoft me apo pa firmë.
Cili është ndryshimi i martës me bashkëjetesen vetm firma asgjë më shumë, ndani gjdo gjë bashkë, përveçse ekonomis që nuk e ndani por investoni te dy bashkë, sepse ta ndash dhe ta investosh jan dy gjëra komplet të ndryshme.Ndarja i bie që vetm njëri sjell para në shtëpi dhe tjetri pret prej atij që punon ta ndaj me të.. investimi kur te dy punojnë dhe jan të pavarur ekonomiksht, por të varuar emoconalisht..
Kur unë them dua të jem e pavaruar, dua që nesër kur ta kem partnerin tim dhe i vetmi investim që marr nga ai të jetë dashuria, respekti, çiltërsia,sinqeriteti dhe besnikëria.
Nuk më pëlqejn traditat e shqiptarve se me patjetër duhet të bësh fejsesn ose martesën me dekomenta që të jetosh me atë, nëse ty të jep siguri një firm më vjen keq, apo firmen e duam që nesër nëse ndaheni tê keni të drejtë të keni nga pasuaria e partnerit, në fakt jo unë nuk e dua dhe s'do kisha dhe s'do kem nevoj pasi unë kam punar fort të kem ekonomin time dhe nuk kemi pse presim nga ai, edhr nêse do jet me dekomemta nuk do merrja as një qindark nga ai kurr!
Se kuptoj pse të bashkëjtosh në Shqipëri të shikojn shtrembër dhe të cilësojn si të "përdal"ama të jesh me dekomenta je e ndershme ,pse v ku është ndryshimi mos v firma i bênë ta duan partnerin më shumë, pse firma ti shton ty përgjist dhe angzhimet, pse nëse bashkjeton nuk ke ato përgjisi dhe përkushtim, më falni po kjo nuk është dashuri nêse pret që firma tê na japi përgjisin dhe pêrkushtimin..
Atë 30% e kam kur kalojm në një stad tjetër pra krijmi i familjes dhe aty normalisht duhet të ndryshojnë pak gjërat sepse është fëmija.
 
Me 1 femer te bashkejetoj dhe me tjetren te martohem.
A ban keshtu?!
 
Martes me ca o kjo bashkjetes! ?
Bashkjetesa mduket sikur jam tu nejt nshpi me qera?
 
Jam vajze e mire sdua asnjeren ????
 
Martesë
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.