• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Bashkëpunim me universitetet prestigjioze, Rama niset nesër drejt Spanjës

Hera

其他我
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Mesazhe
22,376
Vendndodhja
Zài tā de xīnlǐ

Bashkëpunim me universitetet prestigjioze, Rama niset nesër drejt Spanjës​


Universitet shqiptare do të bashkëpunojnë edhe me universitet spanjolle, me qëllim rritjen e cilësisë në arsimin e lartë.

Bashkë me ministren e Arsimit, Evis Kushi, kryeministri Edi Rama do të udhëtojë nesër drejt Spanjës, për të firmosur bashkëpunimin mes dy vendeve.

Më pas, Rama do të shkojë në Slloveni, për të marrë pjesë në samitin e Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor, për të ardhmen europiane të Ballkanit.

Më herët, ministrja Kushi ka premtuar realizimin e marrëveshjeve me disa universitete europiane, për t’i dhënë mundësi shkëmbimi studentëve e pedagogëve si dhe për realizimin e projekteve të përbashkëta.Top Channel
 

Jupiter666

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
2,927
aty ku shkon ky tipi gjasme per universitete jane krejt projektet e sorosit

o njerez lexoni ate qe nuk duket se ate qe duket e lexon edhe gamari

po ju kujtoj qe para ca diteve KM ishte edhe ne puglia me motivin e universiteteve, ne fakt aty lujet loja e gradacelave te tiranes …
 
Top