Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Besimi......!

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
A keni besim ne shoqeri??

Sepse ne kohet e sotme eshte shume e veshtire besimi ne shoqeri:

Biles ndodh qe dhe personi me i afert,del ndryshe aq sa duket dikur se ke njohur asnjiher me pare. + edhe njerezit tan te afert ka pas raste qe na e kan thyer besimin.
Edhe pse ekzistojne edhe shok/shoqe te mire,?
Por prap duhet shume pune per kete gje. Pasi edhe kohet kan ndryshuar shume,kjo gje po ndodh rendom ne shoqerine Shqiptare.
Ky o mendimi im.??
 
Besim ??? 100% vetem tek ajo qe me ka bere koken

shoqeria ??? jam djege shume here
1 here per pak me mori jeten
mos te them gjera te tjera..........
Persona te aferm ???
Gjithsekush ka hallet e tij
 
Besimit ka q.... nanen bixhozi
1.20 na coi kof
 
Besoj si jo,sidomos tek 2miqte e mi(meshkujt).
Nuk me kane zhgenjyer,dhe kjo verteton se shoqeria ekziston.
 
Njerëzit e kan të domosdoshme të besojnë. Nëse njerëzit nuk do të besonin duhet të ishin akoma maj pemëve.
Është besimi ai që i bën njerëzit të mësojnë nga njeri tjetri dituri. Në këtë këndvështrim u shpik arsimi. Për dreq u shpik dhe mashtrimi.
Që t'mos zgjatem më , pra, besimi tek njerëzit është domosdoshmëri. Prandaj si feja ashtu dhe partitë politike apo djalli vetë u shpikën si Domosdoshmëri. Është tjetër gjë se abuzohet me këtë domosdoshmëri të njerëzimit.
 
Kurrë nuk do të besoni plotësisht në veten tuaj, nëse vazhdoni ta krahasoni atë me të gjithë të tjerët. Në vend të kësaj, krahasoni veten me personin që keni qenë dje.
 
Besimi esht nje rahmetli eeeeh
 
Njerëzit e kan të domosdoshme të besojnë. Nëse njerëzit nuk do të besonin duhet të ishin akoma maj pemëve.
Është besimi ai që i bën njerëzit të mësojnë nga njeri tjetri dituri. Në këtë këndvështrim u shpik arsimi. Për dreq u shpik dhe mashtrimi.
Që t'mos zgjatem më , pra, besimi tek njerëzit është domosdoshmëri. Prandaj si feja ashtu dhe partitë politike apo djalli vetë u shpikën si Domosdoshmëri. Është tjetër gjë se abuzohet me këtë domosdoshmëri të njerëzimit.
Besimi eshte nje princip i udheheqjes shpirteror te njeriut o grup njerzish. Besimi vjen si rezultat i mos dijes, mos njohjes se fenomeneve natyrore pikesepari, pastaj e futur ne rite e zakone dhe lutje ne dicka mbi kapacitetet e tija njerzore. Besimi eshte pa pare, pa ditur, pa konfermuar ate qe beson. Ku flitet dhe premtohet gjithmone ne dicka qe i perket te ardhmes....
E the mire: Besimi eshte nje shpikje e domosdoshme :) qe nje grup njerzish te qeveriset sa me lehte duhet te besoje ne dicka..(?)
 
kerkojne tu japesh besim ja u jep e ne fund mer vesh eshte mashtrim
 
  • Dashuri
Reactions: Mia
Besimi ...kush dyqan e shet qe te shkojme t'a blejme
 
Besimi eshte dicka qe fitohet me kalimin e kohes. Fatkeqesisht sot, ka filluar te zbehet, te humbet i teri.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.