• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Besoni te rimishërimi i shpirtit mbasi vdes njeriu ?

Trendafili

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
39
Mosha
20
Posi jo.Më ka ndodhur një ditë kur shkova të takoja të afërmit në fshat.Vija re gjithmonë një zog që për një kohë të gjatë nuk më shqitej nga pas..Nuk fluturonte fare,vetëm ecte.Ai cicëronte plot ndjenjë.Mbeta i habitur.Kur ia tregova gjyshes,ajo më tregoi se zogu perfaqesonte nje person te dashur per mua qe kishte vdekur pak kohe me pare.Dhe keshtu ishte ne te vertete.
 
Last edited:
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
Moderator/e
Princesha Forumit
Mesazhe
3,159
Mosha
27
Sdi si te flas per kete tem:
Pasi kur behet fjale per vdekjen apo per kto gjona.
Baaaaaaah me hyjne te dridhura
 

MrCool

LimitedEdition
VIP i Forumit
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,871
Location
Struge
Ne nje tjeter them une
 

ANGELIQUE

Poison but tasty...🖤
Staff member
Moderator/e
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,299
Location
The Dark side of Heaven
Posi jo.Më ka ndodhur një ditë kur shkova të takoja të afërmit në fshat.Vija re gjithmonë një zog që për një kohë të gjatë nuk më shqitej nga pas..Nuk fluturonte fare,vetëm ecte.Ai cicëronte plot ndjenjë.Mbeta i habitur.Kur ia tregova gjyshes,ajo më tregoi se zogu perfaqesonte nje person te dashur per mua qe kishte vdekur pak kohe me pare.Dhe keshtu ishte ne te vertete.
O @Vin13 😂
 

Jetmira

Anëtare forumi
Princesha Forumit
Mesazhe
2,142
Mosha
23
Posi .
Mua personalisht me duket sikur kam jetuar ne mesopotamine e dikurshme.
Njeriu vdes,shpirti shkon ne parajse/ferr qëndron për një fare kohe e me pas kthehet perseri.
 

Piano

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,329
Posi .
Mua personalisht me duket sikur kam jetuar ne mesopotamine e dikurshme.
Njeriu vdes,shpirti shkon ne parajse/ferr qëndron për një fare kohe e me pas kthehet perseri.
Te kishe shkuar paksa me heret,do isha kureshtar te dija c'do thoje :oops::oops:,pasi bota ka pasur qyteterime e qyteterime,madje e kur mbyll syte (jo per gjume,por si parapregatitje per nje meditim)terr me del .

Keto qe thua ti i ke dhunti,por te ngelura rruges. 😄😄😄😄
 

^LABBY

“Only god can judge me”
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,341
Location
Bogota
Ha Ha Ha Ska as Ferr as parajs :p i jetojm te dyja mbi toke si ferrin edhe parajsen prandaj jeta duhet jetuar sikur do vdesesh neser edhe duhet sjell sikur do jetosh pergjithmon :D
 

Piano

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,329
Posi jo.Më ka ndodhur një ditë kur shkova të takoja të afërmit në fshat.Vija re gjithmonë një zog që për një kohë të gjatë nuk më shqitej nga pas..Nuk fluturonte fare,vetëm ecte.Ai cicëronte plot ndjenjë.Mbeta i habitur.Kur ia tregova gjyshes,ajo më tregoi se zogu perfaqesonte nje person te dashur per mua qe kishte vdekur pak kohe me pare.Dhe keshtu ishte ne te vertete.
Ben mire qe beson nje dicka te tille. :)

Kaq!

Ngelet aty,e me kot kerkon shpjegime apo vertetime nga dikush.
Zhytet ne boten ku s'ka pergjigje.

----------------------------------------

Profeti Edgar Kejsi ka nje shpjegim ne stilin e tij ne lidhje me kete fenomen,por asgje s'ka nje finale.
Ngjashem sikur je ne nje barke e rryma te rrotullon rreth nje vorbulle (qete e ngaale,qete e ngadale) .

Ka disa fenomene qe kane ndodhur te dokumentuara,e kane ngelur te pa shpjegueshme,e rasti konkret i nje vajze fatkeqe ne Indi qe nga koha kur nisi te flase fliste se kish femije e familje,e pasi lajmi mori buje te madhe,u ngrit nje grup i specializur psikologesh,doktoresh,e vendosen te verifikonin ato qe ajo theksonte me kembengulje teksa rritej.

Ish e vertete.
Diten qe ajo kish lind ajo,ne nje vend te larget shume nje grua kish humb jeten,nena e dy femijeve.

Ajo kembenguli e tregoi me detaje c'ka kish ne ate vend qe e quante familjen e saj,e autori e permend si nje rastin me fatkeq per jeten e dyfishte te atij femije qe beri. :)
 

Jetmira

Anëtare forumi
Princesha Forumit
Mesazhe
2,142
Mosha
23
Te kishe shkuar paksa me heret,do isha kureshtar te dija c'do thoje :oops::oops:,pasi bota ka pasur qyteterime e qyteterime,madje e kur mbyll syte (jo per gjume,por si parapregatitje per nje meditim)terr me del .

Keto qe thua ti i ke dhunti,por te ngelura rruges. 😄😄😄😄
Nuk kuptova asgje.
Flit shqip.
 

Iva

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
966
Mosha
31
Po.Besoj dhe besoj shume madje.Shpirfi jeton ,jeton pergjithmone sepse une ndjej shpirtin e njerezve te dashur kur me keshillojne per dicka.Dhe kjo me bind me shume per ta besuar.
 
Top