Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Besoni te rimishërimi i shpirtit mbasi vdes njeriu ?

Trendafili

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 28, 2018
Mesazhe
41
Posi jo.Më ka ndodhur një ditë kur shkova të takoja të afërmit në fshat.Vija re gjithmonë një zog që për një kohë të gjatë nuk më shqitej nga pas..Nuk fluturonte fare,vetëm ecte.Ai cicëronte plot ndjenjë.Mbeta i habitur.Kur ia tregova gjyshes,ajo më tregoi se zogu perfaqesonte nje person te dashur per mua qe kishte vdekur pak kohe me pare.Dhe keshtu ishte ne te vertete.
 
Last edited:
Ne nje tjeter them une
 
Posi jo.Më ka ndodhur një ditë kur shkova të takoja të afërmit në fshat.Vija re gjithmonë një zog që për një kohë të gjatë nuk më shqitej nga pas..Nuk fluturonte fare,vetëm ecte.Ai cicëronte plot ndjenjë.Mbeta i habitur.Kur ia tregova gjyshes,ajo më tregoi se zogu perfaqesonte nje person te dashur per mua qe kishte vdekur pak kohe me pare.Dhe keshtu ishte ne te vertete.

O @Vin13 ?
 
Posi .
Mua personalisht me duket sikur kam jetuar ne mesopotamine e dikurshme.
Njeriu vdes,shpirti shkon ne parajse/ferr qëndron për një fare kohe e me pas kthehet perseri.
 
Posi .
Mua personalisht me duket sikur kam jetuar ne mesopotamine e dikurshme.
Njeriu vdes,shpirti shkon ne parajse/ferr qëndron për një fare kohe e me pas kthehet perseri.
Te kishe shkuar paksa me heret,do isha kureshtar te dija c'do thoje :oops::oops:,pasi bota ka pasur qyteterime e qyteterime,madje e kur mbyll syte (jo per gjume,por si parapregatitje per nje meditim)terr me del .

Keto qe thua ti i ke dhunti,por te ngelura rruges. ????
 
Ha Ha Ha Ska as Ferr as parajs :p i jetojm te dyja mbi toke si ferrin edhe parajsen prandaj jeta duhet jetuar sikur do vdesesh neser edhe duhet sjell sikur do jetosh pergjithmon :D
 
Posi jo.Më ka ndodhur një ditë kur shkova të takoja të afërmit në fshat.Vija re gjithmonë një zog që për një kohë të gjatë nuk më shqitej nga pas..Nuk fluturonte fare,vetëm ecte.Ai cicëronte plot ndjenjë.Mbeta i habitur.Kur ia tregova gjyshes,ajo më tregoi se zogu perfaqesonte nje person te dashur per mua qe kishte vdekur pak kohe me pare.Dhe keshtu ishte ne te vertete.
Ben mire qe beson nje dicka te tille. :)

Kaq!

Ngelet aty,e me kot kerkon shpjegime apo vertetime nga dikush.
Zhytet ne boten ku s'ka pergjigje.

----------------------------------------

Profeti Edgar Kejsi ka nje shpjegim ne stilin e tij ne lidhje me kete fenomen,por asgje s'ka nje finale.
Ngjashem sikur je ne nje barke e rryma te rrotullon rreth nje vorbulle (qete e ngaale,qete e ngadale) .

Ka disa fenomene qe kane ndodhur te dokumentuara,e kane ngelur te pa shpjegueshme,e rasti konkret i nje vajze fatkeqe ne Indi qe nga koha kur nisi te flase fliste se kish femije e familje,e pasi lajmi mori buje te madhe,u ngrit nje grup i specializur psikologesh,doktoresh,e vendosen te verifikonin ato qe ajo theksonte me kembengulje teksa rritej.

Ish e vertete.
Diten qe ajo kish lind ajo,ne nje vend te larget shume nje grua kish humb jeten,nena e dy femijeve.

Ajo kembenguli e tregoi me detaje c'ka kish ne ate vend qe e quante familjen e saj,e autori e permend si nje rastin me fatkeq per jeten e dyfishte te atij femije qe beri. :)
 
Te kishe shkuar paksa me heret,do isha kureshtar te dija c'do thoje :oops::oops:,pasi bota ka pasur qyteterime e qyteterime,madje e kur mbyll syte (jo per gjume,por si parapregatitje per nje meditim)terr me del .

Keto qe thua ti i ke dhunti,por te ngelura rruges. ????
Nuk kuptova asgje.
Flit shqip.
 
Po.Besoj dhe besoj shume madje.Shpirfi jeton ,jeton pergjithmone sepse une ndjej shpirtin e njerezve te dashur kur me keshillojne per dicka.Dhe kjo me bind me shume per ta besuar.
 
Nuk e kuptoj fjalen , rimisherimi? ?
 
Amin o zot kthehem prap se i kom bo ben njonit ????????

Mos genje! Ti shpreson te rimisherimi qe te kthehesh si dikush tjeter dhe t'i nxish jeten per se dyti te njejtit njeri te shkrete qe ke torturuar me ekzistencen tende aktuale... Shpirtkazem! :p
 
PO RE UN BESOJ TE JEHOVAI ?
JEHOVAI KA ARDH NE TOKE TE MESHIROJE TE MITURIT DHE TE PASUROJE TE VARFERIT ????

Eja mblidhuni ketu ketu eja mblidhuni ketu ketu , eja eja mbilidhuni ketu me jehovain ?
 
Jo jam ateist. Megjithate dejavu me ndjek gjithmone ne jete ?
 
  • Pëlqej
Reactions: Iva
Karafili ashu e ka menu e ka bo i tem ashu tranafili se me iku goja
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.